Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

abrakadabra xx, a więc warto było te 100 stron zapisać, jesteś takim moim małym sukcesem :) nigdy bym nie pomyślała, że ktoś przestanie jeść mięso z powodu tego wątku. zakładając go bardziej myślałam o integracji roślinożerców, nawet mi się nie śniło, że ktoś się przekona :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miyoshi., :))

 

sosy ja ostatnio polubiłem te gotowe w słoikach, Pudliszek np. tylko patrze żeby wegańskie były. I doprawiam je jeszcze dodatkowo, ostatnio pieprzem cayene i kiminkiem, dodaję jakieś warzywa jak mam, cebulkę czosnek paprykę bakłażana pieczarki co tam mam. aa, i granulat sojowy zawsze daję, jest genialny do sosu spaghettowego. Robię sos też czasem sam na bazie pomidorów z puszki, soku pomidorowego, koncentraru pomid., różnie. W Rossmanie nie kupuję, chyba faktycznie nie są dobre poza tym chyba nie są wegańskie. No i makaron pełnoziranisty, to już standard, białego nie używam w ogóle.

 

abrakadabra xx, to ja czaję bo ja też kiedyś znalazłem jakąś stronę, jakąś ulotkę albo forum i tak mnie temat zainteresował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro u mnie w mieście odbywa się akcja kuchni społecznej i przeszukuję wszelkie źródła, żeby odnaleźć coś smacznego i wegańskiego, więc jak ktoś ma coś to piszcie :pirate: ogólnie akcja polega na tym, że każdy coś przynosi i spotykamy się, żeby dzielić się przepisami, odbywają się przy okazji różne projekty mające na celu promowanie zdrowego trybu życia itp :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calineczka1990, sabji (czyli warzywa po indyjsku) to fajne, tanie danie, jadłam dzisiaj w barze Vega w Wawie, są różne różniste rodzaje, tu masz przykładowy przepis http://puszka.pl/przepis/4821-_bandgobhi_alu_sabji_czyli_sabdzi_z_ziemniakow_i_kapusty.html

 

-- 25 sty 2014, 20:26 --

 

możesz też upiec ciasto, jest taki przepis, 2min mieszania składników + 45 min pieczenia, ja zamiast wiśni daję na wierzch np płatki migdałów albo orzechy albo pestki dyni, oraz kroję ciasto w poprzek i smaruję konfiturą domowej roboty :) robiłam to ciasto milion razy i zawsze wychodzi

http://puszka.pl/przepis/6424-cynamonowa_biedronka_z_wisniami.html

 

-- 02 lut 2014, 20:32 --

 

dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli ten wątek. niech zostanie dla potomności :) tymczasem ja na jakiś czas znikam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam uraz do gotowych słoiczkowych jedzonek. Jak czytam skład to wolę zrobić sama... Dziś np jak przeczytałam co jest w gotowej surówce to z miejsca odłożyłam i zrobiłam sama :)

 

teraz nie najgorsze te sloikowe, ja lubie te do spaghetti i mozna wybierac te bez syropu glukozowo-fruktozowy i bez innych konserwnatów oczywiście, taki sos ma całkiem przejrzysty skład, i jak pisałem doprawiam go na swoją modłę , dodaje różne warzywa , czasem pomidory przetarte lub częściej z puszki , jak już poleje makaron sosem to posypuje płatkami drożdzowymi, świetna rzecz i dość obfita w minerały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już poleje makaron sosem to posypuje płatkami drożdzowymi, świetna rzecz i dość obfita w minerały

zgadza się, płatki drożdżowe są super, dają taki serowy posmak i dostarczają pierwiastków śladowych takich jak chrom, kobalt, mangan, molibden, cynk, miedź, żelazo, selen. i oczywiście mnóstwo wit. z grupy B. taki superfood zamiast tabletek z witaminami z apteki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka, dzięki za wypisanie bo już miałem fotę pstrykać z opakowania i wklejać, zgadza się, wszystko co wymieniłaś jest w płatkach, dobra nowina co nie ? :)

 

jeśli chodzi o żelatynę to też wielokrotnie słyszałem, że agar więc mogę potwierdzić

 

wegańskich świąt wszystkim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×