Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

ja też tego nie kumam: obniża stres i powoduje agresję, nerwowość. To ja poproszę być zestresowany, żeby minęła mi nerwowość :105:

Tak naprawdę największą krzywdą jaką można sobie zrobić to czytać te wszystkie teorie. Jednak człowiek od zarania dziejów lubił rozwiązywać zagadki, bo to fascynuje i pewnie podnosi poziom dopaminy, kiedy spodziewamy się je rozwikłać.... :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas 3 tabletki są zalecane, nigdy nie brałem dwóch.

 

Tańczący z lękami te dwie rzeczy się nie wykluczają. Lek może działać pozytywnie na stres a powodować nerwowość i agresję, np. mirta - wykazano że u każdego obniża kortyzol (nawet u zdrowych) a często to powoduje. Jest to skutek antagonizmu serotoniny, bo i mirta i tianeptyna to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zachwycony tianeptyną, dodałem ją do reszty i zaczynam wierzyć w neurogeneze ;)

link do ciekawego wykładu że neurogeneza u dorosłych jest mozliwa

fajnie by było gdyby to była prawda :)

 

-- 21 lis 2013, 20:46 --

 

miko84, ja się czujesz na tianeptynie? masz inne problemy ale u mnie na razie po 2 tygodniach działa "cuda" otwartość myślenie o przyszłości i uczuie jakby tworzyła się nowa lepsza przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, też wielokrotnie napotkałem w sieci na informacje że tianeptyna to nie jest żaden SSRE, i w sumie to ciężko powiedzieć jaki mechanizm działania tego leku pomaga.

 

Pomogła komuś tianeptyna w walce z dużą depresją i lękiem? Stosował ją ktoś przez dłuższy czas np. 2 lata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wciaz chce wejść na tą teaputyczna dawke 3 tabletki dziennie i wiecznie zapominam zażyc tej trzeciej. Wlaśnie przed chwila zażlyłem drugą.

Szkoda, ze to nie jest taki lek ze bierze sie jedna tabletke na cały dzień. Biore jedna tabletke okolo 15 i druga w nocy, jak sobie przypomne.

Napiszcie jakie dawki lekow bierzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wciaz chce wejść na tą teaputyczna dawke 3 tabletki dziennie i wiecznie zapominam zażyc tej trzeciej. Wlaśnie przed chwila zażlyłem drugą. Szkoda, ze to nie jest taki lek ze bierze sie jedna tabletke na cały dzień. Biore jedna tabletke okolo 15 i druga w nocy, jak sobie przypomne. Napiszcie jakie dawki lekow bierzecie?

 

kanon to trzy tabletki dziennie, ale trzeba pamiętać, że każda dawka działa mniej więcej cztery godziny, więc jeśli odpuszczać to właśnie ostatnią tabletkę; bierz jedną na czczo po obudzeniu się, drugą po 4-5 godzinach, zawsze starczy ci czasu na trzecią, nastaw sobie budzik czy przypomnienie w telefonie

 

branie o drugiej w nocy nie ma większego sensu, tianeptyna ma działać w dzień, dawać lekkiego kopa, oczyszczać umysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiktalk a Ty brałeś wcześniej większe dawki paro i zszedłeś w dół? Bo ja zawsze miałem poprawę gdy schodziłem z paro, więc poczekaj na chwalenie tianeptyny :)

 

To w ogóle jest jakaś nowa moda łączenia tianeptyny z SSRI na forum? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem od 10mg do 30 mg ale już dosyć długo 10 mg-20 mg. Myślę że to nie z powodu schodzenie z paro, jestem pod wrażenie z kilku powodów- łatwiej mi się myśli, szybciej kojarzę, jestem po niej uspokojony na tyle że ostatnią dawkę biorę przed snem, mam coś bardzo dziwnego nigdy po żadnym antydepie tego nie doświadczyłem wracam do wspomnień takich do których lata nie zaglądałem i w takie fragmenty że zawsze patrze na nie od strony pozytywnych emocji :D np. wspominam moje dwa psy które żegnałem w ciągu 4 tygodni oba mega trauma i do tej pory to było na zasadzie świeczki w oczach i myśli o tych ostatnich dniach jak chorowały a tu zmiana chcę przelecieć w pamięci te fajne czasy i ich wygłupy ;)

 

no szkoda że nie chcą zrobić jakieś formy o przedłużonym uwalnianiu męczy branie 3 tabsów dziennie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zachwycony tianeptyną, dodałem ją do reszty i zaczynam wierzyć w neurogeneze ;)

link do ciekawego wykładu że neurogeneza u dorosłych jest mozliwa

fajnie by było gdyby to była prawda :)

 

-- 21 lis 2013, 20:46 --

 

miko84, ja się czujesz na tianeptynie? masz inne problemy ale u mnie na razie po 2 tygodniach działa "cuda" otwartość myślenie o przyszłości i uczuie jakby tworzyła się nowa lepsza przyszłość

 

Miałes jakies objawy uboczne po dolozeniu tianeptyny do paroksetyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama rozważam ponowne włączenie tianeptyny do wenlafaksyny, nie ma to chyba takiego sensu, ale potrzebuję czegoś co działa na dopaminę, a nie działa na noradrenalinę i nie jest neuroleptykiem.

Pamiętam, że tianesal ładnie mi łagodził uboki wenli - zmniejszał zmęczenie, polepszał koncentrację, podkręcał pozytywne emocje, może troszkę pamięć polepszał.

 

-- 22 lis 2013, 20:54 --

 

tylko trochę upierdliwe jest to łykanie 3 razy dziennie, ale za to senność i ziewanie też zmniejszał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych od razu zaczeła działać bez uboków

 

Teraz dopiero zwróciłem uwagę, tianeptyna nie jest zalecana z mianseryną, działanie antagonistyczne, pisze na ulotce Tianesalu i tutaj http://leki.urpl.gov.pl/files/Tianesal_ChPL.pdf

 

-- 22 lis 2013, 21:24 --

 

sama rozważam ponowne włączenie tianeptyny do wenlafaksyny, nie ma to chyba takiego sensu, ale potrzebuję czegoś co działa na dopaminę, a nie działa na noradrenalinę i nie jest neuroleptykiem.

Pamiętam, że tianesal ładnie mi łagodził uboki wenli - zmniejszał zmęczenie, polepszał koncentrację, podkręcał pozytywne emocje, może troszkę pamięć polepszał.

 

-- 22 lis 2013, 20:54 --

 

tylko trochę upierdliwe jest to łykanie 3 razy dziennie, ale za to senność i ziewanie też zmniejszał

 

ja rozwazam dolaczenie do tianeptyny Wellbutrinu, ale nie wiem czy mozna, lekarz mi nie powiedzial, niby w przeciwwskazaniach nie ma ale tak jak mowisz tianeptyna cos tam dziala tez na dopamine, Wellbutrin tez i nie wiem czy to nie bedzie problem, mial ktos zapisany taki mix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenia niezalecane: Mianseryna: z powodu antagonistycznego działania na modelach zwierzęcych
Nie mogą znaleźć informacji o co dokładnie chodzi. Chyba że chodzi o antagonizm międzylekowy, czyli wzajemne znoszenie działania tych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, a brałeś ssri+mianseryna dłużej niż dwa miesiące? Ja bym na Twoim miejscu sprawdził to raz a porządnie.

Mnie ciekawi czy rzeczywiście długotrwały antagonizm 5ht2 mógł by wyraźnie zmniejszyć takie niepożądane działania ssri jak: zmniejszona wrażliwość członka na bodźce dotykowe/opóźniony orgazm, no i czy zmniejszyło by to ryzyko pogłębienia się anhedonii i tym podobnych objawów spowodowanych przewlekłym stosowaniem ssri.

 

Nie brałem nigdy TLPD a ciekawi mnie również połączenie amitryptyliny + antagonista 5ht2, ciekawe jak by to wyglądało w praktyce bo ami ma chyba największe powinowactwo i najsilniej blokuje 5ht2 z pośród wszystkich leków serotoninowych.

 

Może ktoś porównać skutki uboczne amitryptyliny do ssri ? prócz skutków kardiotoksycznych itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół właśnie nie brałem i mam zamiar to sprawdzić. Amitryptylina najsilniej blokuje 5-HT2 z leków trójpierścieniowych. A ogólnie najsilniejsza jest chyba mianseryna właśnie. A Ty coś bierzesz teraz? Próbowałeś do SSRI dodać miansę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×