Skocz do zawartości
Nerwica.com

depresja u mojego chlopaka


anna556

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.

Moj chlopak od dluzszego czasu jest bardzo apatyczny, senny ale tez przerazony. nie chce chodzic na uczelnie (boi sie ludzi). mowi, że nic mu sie nie uda, że sobie z niczym nie radz, ze tyko psuje życie innym i jest bezuzyteczny. Zachowuje sie jakby nie miał uczuc, jest starasznie obojetny. namowiłam go na wizyte u psychiatry (do psychologa nie chicał). jednak po wizycie był bardzo rozczarowany. Lekarz zapytał go o pare rzeczy i wypisał recepte. Chlopak, stwierdził, że jesli psychaitra z nimnie porozmawial nico nim nie wiedział to jest to leczenie bez sensu,bo nie można wszystkie, podejscia dożycia wyjeczyc tabletką.

nie wiem czy mam szukać drugiego psychiatry, czy psychologa, czy jakiegos terapeuty.

Chlopak, czesto mowi mi teraz, że niepotrzebnie z nim jestem, bo pewnie mnie meczy, nie umie mi dac tego na co zasługuje, ale ja bardzo chce mu pomoc.

Podpowiedzcie mi cos, bardzo prosze, na prawde jestem gotowa na wilee poswiecen, bardzo go kocham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anna556, Powinien jak najbardziej szukać pomocy. To co go toczy to nie żaden światopogląd, jakaś jego beznadziejność tylko choroba. Wyraźnie mu to powiedź i jeśli ten psychiatra mu nie pomógł to niech poszuka innego.

Jeśli choroba będzie dalej się rozwijać to trzeba będzie rozważyć oddział. Czasami będzie dobrze go wysłuchać, czasami wybić mu z głowy to myślenie że go zostawisz bo cośtam itp.

Jeśli ma lęki społeczne to możesz czasami mu pomóc wyjść (np. do lekarza), ale tak żeby z czasem sam stawał na nogi. Choroba wmówiła mu że jak raz odniósł jakąś porażkę do będzie to robił do końca życia. Najlepiej jakby się zapisał na psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×