Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odwodnienie, brak witamin?


NerwowaMonika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam zdiagnozowaną nerwicę lękową, uczęszczam na terapie. W niedziele choroba położyła mnie do łóżka, przestałam jeść i wstawać z łóżka. We wtorek przyjechało pogotowie z doktorem psychiatrą, dostałam Citalopram mam brać na razie 10mg. Leki działąją tak że już w ogole nie mam apetytu niby czuję głód ale nie jestem w stanie nic przełknąć prócz herbaty. Dziś w końcu sie podniosłam, 5 minut spacer na dworzu, prysznic i nawet wykonałam kilka obowiązków w domu. I tak chodząc sobie po domu zaczęły sie skurcze nóg, a szczególnie prawej.

Czy to przez odwodnienie? Szybko wzięłam magnez i słyszałam że dobrze wziąć potas ale nie wiem w jakiej dawce jest on bezpieczny i czy w ogóle można go brać przy tego typu lekach jak Citalopram?

Dodam że jestem lękowcem tak więc i moja wyobraźnia jest dość "rozwinięta" co do chorób. Mam film że to zator od długiego leżenia w łóżku i że jak się oderwie od żyły to wiadomo jakie skutki :(( W rodzinie moja mama miała zator gdy mnie rodziła. Jak załagodzić w takiej sytuacji bólom mięśni nóg?

Dzięki za jakąkolwiek pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NerwowaMonika, Zaobserwowałaś może pogorszenie stanu w związku z terapią? Bo tak też może być.

Taki stan powinien minąć.

Będą upadki i wzloty podczas procesu psychoterapeutycznego.

Najważniejsze, żeby nie przerywać terapii.

Ponadto możesz mieć teraz wzmożoną somatyzację, nie wspominając już o skłonnościach hipochondrycznych.

Będzie dobrze.

 

Ile czasu uczęszczasz na terapię i w jakim nurcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta hipochondrycznosc juz wystapila co psycholog tez stwierdzil. Bylam dopiero na 4 spotkaniach po okolo 2 godziny. Fakt pogorszenie nastapilo w trakcie terapii. Od niedzieli czuje sie fatalnie. Leki daja się we znaki. Nie wiem czy to skutki uboczne czy cos mi dolega. Mam wrazenie ze jest mi bardzo zimno nawet jak ide po mieszkaniu czuje powiew zimnego powietrza chociaz mama twierdzi ze jest goraco i temperatura ciala w normie. Mam rowniez uderzenia goraca az do odczuwania tak jakby palenie lub szczypanie skóry, Czuje sie nadal oslabiona, mam bóle nóg i stawów w kolanach. Boje sie zespolu serotoninowego. Biore centrum A-Z oraz witamine b12 (500up) oraz magnez. Czy ktores z tych suplemenow moze wywolac zespol serotoninowy? Lub np wczesniejsze picie herbat ziolowych przed rozpoczeciem leczenie, ulatwiajacych zasypianie. Nie wiem jakie ziola mozliwe ze byl dziurawiec nie wiem jak po niemiecku jest dziurawiec bo tak sie sklada ze nie mieszkam w pl. Prosze o pomoc :(

 

 

Uczeszczam na terapie behawioralno ponawcza. Nerwica lękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×