Skocz do zawartości
Nerwica.com

Osoba chora psychicznie-pomoc, szkoła


skonczony19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze zdrowiem i ze szkoła.. tzn w szkole z wszystkim przedmiotów jakoś wyjdę (średnią miałem 3,2) ale z Niemca sobie nie radzę i mam 1/2 ... czy albo jak zrobić żeby sobie poradzić z nauką? Tzn. wiadomo nie ma rady-uczyć się.. ale jak mam myśli samobójcze i nic mi się nie chce? tabletki nie pomagają (sulpiryd 50) ... :( Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, ze klamiesz psychiatre ? NIe mowisz mu jak jest ?

 

Czlowieku !

 

Musisz sobie znalezc dobrego specjaliste z prawdziwego zdarzenia i powiedziec wszystko jak na spowiedzi :P.

 

Bez jaj chlopie ! To nie sa zarty !

 

Wizyta u psychiatry powinna trwac najmniej 30 minut. A to i tak malo.

 

Dobry psych na 1 konsultacjach to trzyma najmniej 60 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu kazdy odwala swoja robote. sam musisz dojrzec bo lykanie lekow by ci moze pomoglo, ale ty nawet chyba nie analizujesz co jest z toba, nie chodz do lekarzy, postaraj sie znalezc jakies grono z ktorym mozesz porozmawiac - niewiem ale jest chyba wiele miejsc terapji grupowej. Ja sam bede musial tam sie udac ale musze jeszcze troche dojrzec zanim bede gotowy, bo pojscie na terapie z myslami oo nowe miejsce, moze cos mi pomoze itp to mozesz dac spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie wkrecajcie mu glupot. Niestety ale psychiatra na sluzbe zdrowia to tylko wlasnie opiera sie na wypisaniu recepty i do widzenia. 30 minut wizyta :mrgreen: haha, pewnie, chyba w marzeniach.

Skonczony po 1 skoro sie leczysz mozesz wziac tok nauczania indywidualnego, czyli w domu, po II idz porozmawiaj z nauczycielem j niemieckiego -pokaz zaswiadzenie od psychiatry, ze chorujesz, zapytaj sie o mozliwosc poprawki. Co do leku, to byc moze trzeba zmienic, powiedz psychiatrze ze masz mysli samobojcze. Natomiast co do terapii, tez warto pomyslec o zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes wykonac pare punktow :

 

- zmiana psychiatry (moze warto pomyslec o wizycie prywatnej po uprzednim wywiadzie rozpoznwaczym co do kompetencji potencjalnego lekarza ?)

 

- powiedziec PRAWDE - zreszta dobry psychiatra WIE jakie i ZADA odpowiedne pytania

 

- psychoterapia KONIECZNIE raz w tygodniu - chociaz w Twoim przypadku najlepszym wyjsciem byloby chodzic 2 razy na tydzien

 

Raz na dwa tygodnie to tyle co NIC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, naprawdę nie wiem, na jakich lekarzy trafiałaś, ale po raz kolejny piszesz, że znalezienie dobrego psychiatry na NFZ jest po prostu niemożliwe. Otóż obawiam się, że się mylisz, znam kilka osób (w tym siebie) które mają szczęście mieć psychiatrę który nie wypisuje tylko recepty.....i wizyta czasem trwa 30 minut...da się, da tylko trzeba poszukać dobrze....... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka ja juz mialam 5 psychiatrow z NFZ i kazdy sie miescil w max 10 minutach albo i mniej. Takze do tych z NFZ podchodze dosc sceptycznie, wydaje mi sie ze dla wiekszosci to po prostu odwalanie roboty. Mialam stycznosc takze z psychiatrami NFZ jak pracowalam w poradniach, bylo tak samo, pacjenci sie takze skarzyli, ze wchodza i wychodza bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka ja juz mialam 5 psychiatrow z NFZ i kazdy sie miescil w max 10 minutach albo i mniej.

 

Ja miałam do czynienia już z kilkoma prywatnymi i wizyty przeważnie kończą się po 10-15 minutach.

 

Nie ma różnicy, na lekarza po prostu trzeba TRAFIĆ.

 

Jest wielu świetnych specjalistów na NFZ i wielu konowałów- i tak samo prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę. Ja u swojej terapeutki siedziałem i półtora godziny, za lepszych czasów. I generalnie, w "mojej" placówce 30-40 min to norma. Inna sprawa, że wizyty raz na dwa tygodnie, a to jest strasznie mało. I nieraz odwoływane, bo Pani S. miała jakieś... yyy... konferencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra prywatny do którego ja chodziłam miał w cenniku:

-do 50 minut 80zł

powyżej 50 minut 100zł (z tego co pamiętam).

Ale ja zawsze krótko siedziałam.... Pogadaliśmy o objawach, przepisał leki, powiedział jak radzić sobie z lękami, uspokoił... No 15 minut i tyle, co tu więcej gadać...

Ale faktycznie można jeśli się ma chęć.

 

To zależy od lekarza. Trzeba tylko pamiętać o tym że od terapii i długich posiedzeń to jest psycholog, psychiatra ma dobrać odpowiednie leki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno. A z psychoterapeutą jak się dogadujesz ?

 

Trzeba tylko pamiętać o tym że od terapii i długich posiedzeń to jest psycholog, psychiatra ma dobrać odpowiednie leki i tyle.

 

Do mnie ta różnica w nazewnictwie nie mogła dotrzeć wprost niewiarygodnie długo :) A tyle się człowiek ciągał po tych doktorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×