Zerwana znajomość n-ty raz. Czy ją odnowić?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Zerwana znajomość n-ty raz. Czy ją odnowić?

przez barikello 31 sty 2014, 19:49
AdrianR, może kiedyś kogoś sam zagadam :P W przeciągu lat robiłem to raczej sporadycznie... chyba tylko wtedy kiedy widziałem, że ktoś ma równie duży problem z wychodzeniem z jakąś inicjatywą jak ja.

Na razie jest jak jest, bo pewnie być tak musi.I tak chyba mam za dużo zaległości w swoim życiu, żeby teraz móc się w pełni zaangażować w jakieś znajomości, tak aby ktoś się nie czuł z czasem 'olany'. W sumie po części sam sobie zawaliłem sprawę a za błędy się płaci :) W ubiegłym roku z własnej winy też straciłem kumpla, bo byłem w dość głębokiej depresji :P Postanowiłem, że odizoluję się od wszystkich, skupię się na sobie a jak się uporam ze swoimi problemami to wtedy zacznę szukać znajomych. Wysłał mi sms'a po ponad miesiącu niekontaktowania się z nim. Przeprosiłem, ale powiedział 'że teraz to się mogę wypchać i życzy mi, żeby mnie kiedyś ktoś naprawdę skrzywdził'. Może to i racja. Może nie zasługuję na jakieś bliższe ludzkie kontakty.

Już i tak trochę zgorzkniałem przez te lata (szczególnie przez 2-3 ostatnie, kiedy się przekonywałem jak podli potrafią być ludzie), były momenty, że sam sobie wmawiałem, że nie potrzebuję nikogo...później doszło wypalenie się, niechęć do ludzi. Wszytkich zacząłem wrzucać do jednego worka - wszyscy źli i tylko liczący na realizację własnych interesów. Ale mimo wszystko, gdzieś tam jeszcze pozostało marzenie o grupce zaufanych ludzi. Nikt nie chce być sam w życiu i mimo, ze na razie czarno widzę kwestię różnych spraw w kontekście przyszłości, to trzymam się resztek jakichś nadziei :P Swoje też odpokutuję...zresztą cały czas to robię. Od pójścia do gimnazjum jestem sam, może już wystarczy... No tyle... będzie co będzie, żeby tylko było ciut lepiej.
barikello
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Przeskocz do