Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa tak szybko dopadła czy to tylko złudzenie ?


Amur17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum ale czytam go już jakiś czas i widze ze jest ty wielu pożadnych ludzi rozumiejacy przede wszystkim problemy innych ... i chwała Wam za to !

Zacznę moze od tego za mam 17 lat (niestety tak mało a juz to witam) ... wile wskazuje na to ze mam objawy nerwicy lękowej ... wnioskuje to na podstawie swojego samopoczucia i zachowania a mianowicie :

* częste budzenie się rano przed szkołą ( ok.godz 6:00)

* zwykle złe samopoczucie

* niechęć do jakichkolwiek spotań itp.

* senność

* migotanie serca w ciągu dnia a przede wszystkim rano

* są momenty w których mam ochotę napić sie alkoholu

* ogólnez niechęceni życiem

*potliwość

 

Wszystko zaczyna sie rano gdy wybieram sie do szkoły (...dlaczego?) bo w szkole brakuje mi pewnego rodzaju akceptacji wsród rówieśników , sam sie temu dziwie ze wzgledu na to ze jestem (tak mi sie wydaje)osoba towarzyska ale od pewnego czasu staje sie coraz bardziej małomowny taki zamkniety w sobie ... nie wiem dlaczego . Zdarzaja sie sytuacje w których moje zachowanie staje sie obiektem żartów :( Nerwica ta (jezeli moge ja tak nazwać )jest juz od pewnego czasu ( z rok ) ... nasila sie jesienia i zima ! Siedze w domu i nic nie robie nawet nie mam ochoty na jakieś wyjscie wsrod ludzi ( tam gdzie moja osoba jest zaakceptowana ) jest to dosyć dołujące ... chciałby jescze podkreślic ze o moim załamaniu nikt nie wie - tłumacze to raczej tym ze jet taka pogoda lub sie chwilowo słabo czuje . . . wiem że macie tu wieksze problemy ale mam nadzieje ze ktos mi napisze co sie ze mna dzieje i jak to zwalczać ( leki czy cos innego )

P.S Byłem na badaniach w szpitalu gdzie stwierdzono podwyższone cisnienie dochodzące nawet do 155/70 , pobierana miłem równiez krew ale tam wszysko w normie ... EKG jak u dorosłej osoby ... naprawde nie wiem co sie dzieje . Prosze o jakis komentarz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Myślę że nie Powinieneś przesądzać że są to objawy nerwicy / ale oczywiście niewykluczone/ .Jesteś w bardzo trudnym psycho- fizycznie okresie życia człowieka- to końcówka okresu dojrzewania!!!

Porozmawiaj z psychologiem lub pedagogiem szkolnym - ono Ci pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na dlugo przed nerwica mialam podobne objawy do twoich. tez bylam przesadnie senna, zmeczona, znudzona, a na jakies pol roku przed lękami mialam kolatanie serca. tylko ze wtedy sie tym nie przejmowalam, myslalam ze taka po prostu jestem. mysle ze powinienes zaczac rozwiazywac swoje problemy i zastanowic sie dlaczego masz problemy w szkole. narazie to nie masz jeszcze typowej nerwicy ale kto wie moze kiedys sie ona z tego wszystkiego rozwinie (oczywiscie niekoniecznie, tego nikt nie wie).pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×