Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam, jestem tu nowa.


mila77

Rekomendowane odpowiedzi

mój kolega poradził mi założenie konta na tym portalu. mam 18 lat i od 6 msc borykam się z nerwicą. początkowo miałam jak większość z nas lęki w miejscach publicznych, stany przygnębienia, rozkojarzenie itp. potem dzięki lekom to minęło, ale od ok. miesiąca wystąpił u mnie bardzo dziwny objaw fizyczny, tj. łaskotanie, ucisk, mrowienie w okolicach narządów kobiecych co jest bardzo dokuczliwe i napawa mnie lękiem. czytałam o czymś takim jak PSAS (niekontrolowane orgazmy) ale to uczucie nie jest na tyle silne oby określić to mianem orgazmu, choć strasznie uciążliwe. jestem z tych osób które biorą wszystko za bardzo do siebie, i boję się że to jest to !!! psychiatra powiedziała mi że przy nerwicy to normalne że występują oprócz objawów psychicznych, przeróżne anomalie fizyczne. za msc rozpoczynam psychoterapię. okropnie się boję że bd miała atak tego `czegoś`, albo że objawy się nasilą. mam nadzieję żę wraz z rozpoczęciem terapii te dziwne objawy ustąpią i że to własnie nerwica jest tego przyczyną. za kilka msc matura a ja nie jestem w stanie skupić się na nauce tylko ciągle o tym rozmyślam i obawiam się. może ktoś z was miał takią przypadłość? czy uważacie że dam radę to wyleczyć ? strasznie się boję, a perspektywa życia z tym czymś mnie dobija... :(((((( !! proszę o pomoc ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Mila77! :) ja raczej Ci nie pomogę bo owszem często odczuwam łaskotanie, ucisk, mrowienie ale kończyn.Też borykam się z zaburzeniami lękowymi i bardzo możliwe,że to jeden z objawów.Różne rzeczy się dzieją gdy układ nerwowy szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem miałam takie objawy, ale to przy silnym, niekontrolowanym zniecierpliwieniu , raczej jako młoda osoba, wręcz dziecko. Jakieś takie mrowienie, potem uczucie chęci oddania moczu. Każdy inaczej reaguje na stres i wszelkie odczucia, uczucia. Przeraziłaś sie tego objawu i ciągle myślisz o tym, co tak naprawde powoduje że tworzysz błędne koło. Zajmij się wszystkim by nie myśleć o tych objawach. Po drugie- oswój się z tym objawem, a będzie coraz mniejszy. Jak czujesz ucisk, może to ściśnięte mięśnie? Być może przydatne będą masaże lub leki rozkurczowe. Przewlekły stres wywołuje różne objawy. Uważam, że psychoterapia może dużo zmienić, jeżeli nauczysz sie obniżać poziom stresu i ucinać natrętne myśli,

powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za rady ;) też mam nadzieję że wraz z terapią te objawy ustąpią, ale ja oczywiście zawsze przyjmuję najgorszy scenariusz dlatego też od razu gdy znalazłam informację o tym w internecie, uznałam że to mam. Ciężko jest o tym nie myśleć, ale postaram się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×