Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak polubić coś czego sie nienawidzi?


marcos22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z swoim życiem, a dokładniej mówiąc z moimi studiami. Studiuje kierunek, który jest "zgodny" z moja pracą, jednak w ogóle mnie nie interesuje. Czuje że się na nim meczę. Jednak jeśli chciałbym kiedyś w przyszłości awansować to tylko będzie możliwość tylko po ukończeniu studiów. Pracy zmieniać nie zamierzam, bo w przeciwieństwie do studiów pracę bardzo lubię i jest całkowicie satysfakcjonująca. Problem w tym, że teraz już wiem że w pracy zawodowej nie wykorzystam nic z swoich studiów. Po prostu potrzebny jest tylko "papierek". Wiec pozostaje mi jedynie polubienie tego kierunku tylko jak to zrobić?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Po pierwsze, robienie rzeczy wbrew sobie nie jest najlepszym pomysłem. Świadomość możesz oszukać ale podświadomości już nie; tam gdzie nie pasujemy - nie będziemy pasować, chyba, że się dostosujemy "urywając kawałek siebie". Zastanów się, czy to jest rzeczywiście to co chcesz robić, czy ten awans da Ci satysfakcję czy tylko większe finanse.

 

Jednakże, odpowiadając na Twoje pytanie: postaraj się znaleźć jakieś pozytywne strony - wyszukuj ciekawostki związane z Twoim kierunkiem aż w końcu trafisz na coś co Cię pociągnie a będzie wymagało konkretnej wiedzy - którą zdobywasz na studiach. (Dziki przykład: Studiujesz Astrologię i zainteresowałeś się bardzo Astrobiologią, jednak aby rozwijać wiedzę z tego drugiego musisz znać porządnie astronomię).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, robienie rzeczy wbrew sobie nie jest najlepszym pomysłem.

Ale czasem jest dobrym pomysłem. Bardzo dobrze że marcos22, myśli o swojej karierze zawodowej i rozwija się pod tym kątem, nawet jeśli to nie jest przyjemne.

Marcos, ilekroć studia Cię obrzydzą, powtarzaj sobie co dzięki nim zyskasz. Powinno pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×