Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chorobliwa zazdrość, jakie to zaburzenie?


Yoshie

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry piszę że nie zabieram się za samodiagnozę tylko po prostu chcę się dowiedzieć.

Dla jakiego zaburzenia charakterystyczna jest chorobliwa zazdrość ?

Osoba o której jest mowa to moja siostra, ma 19 lat, swego czasu przechodziła depresje. Od kilku lat zauważyłam że jest o wszystko strasznie zazdrosna, na początku myślałam że to po prostu kwestia charakteru ale jest coraz gorzej.

Czasami to aż przekracza granice dobrego smaku. Kilka miesięcy temu umarła bliska mojej rodzinie osoba, moja siostra ma pretensje że ciagle go wspominają, mówią o umarłym a nie o niej. Za każdym razem jak chorowałam też chodziła rozdrażniona bo uwaga rodziców skupiona była na mnie, cokolwiek jej się powie odnośnie jakiejś choroby , rzuca tekstem w stylu "E, nic Ci nie będzie" a kiedy ją boli głowa/ brzuch itp to narzeka jak bardzo jej ciężko, mówi że się męczy, zdecydowanie przesadza, każdego głowa boli a ona zachowuje się jakby umierała.

Pamiętam jak mama urodziła naszego brata to siostra była zrozpaczona, cięła się, mówiła że albo zabije siebie albo dziecko itp ( miała wtedy 16 lat ).

Takich sytuacji było wiele i ciągle się namnażają.

Dla jakiego zaburzenia charakterystycze są takie zachowania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×