Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół aspergera a nerwica


Saanna

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłam ten wątek, z nadzieją, że może któryś ze specjalistów się wypowie w tej sprawie. Mianwicie interesuje mnie korelacja pomiędzy nerwića (silną) wystepująca u rodzica, a zespołem aspergera u dziecka.

Pytam z ciekawosci, bo znajoma ma taka sytuację. ma ona bardzo silna nerwice oraz podejrzewaja ZA u dziecka. Zdaje sobie sprawe, ze przyczyny ZA sa głównie neurologiczne (ewentualnie słynne szczepionki di-te per), ale ... mam pewną wątpliwość. Mianowicie ZA to objawy ze spektrym autyzmu. Przyczyn autyzmu trudno do tej pory dociec, jest masa teorii, a jedna z nich to zaburzona więź matka-dziecko. Jedną z metod leczenia jest dosyć drastyczna (przynajmniej jak to sie widzi) terapia holding. Ale do sedna, skoro u podstaw autyzmu mozna doszukiwać sie zaburzeń wiezi, to czy w ZA nie ma czegos podobnego. Osoba z nerwicą mam problemy z wyrażaniem emocji, najczęściej je tłumi i wypiera, postawa jest egocentryczna. w zw. z tym czy to nie jest tak, ze dziecku nie nazywa sie emocji, no nie wiem, nei chce zwalac na to, ale czy u przyczyn nie lezą problemy rodzica. BVo musze przyznac, ze ostatnio jest wysyp aspergerowców. ja wiem, ze sa pewne mody ;) w poradniach - wpierw byla dysleksja, potem adhd, autyzm, teraz ZA. Ale pomimo tego ciekawi mnie to bo choc wiem, ze i motoryka u ZA jest zaburzona i mowa ... o rozwoju społecznym lepiej nie mowic. ALe tak sie zastanawiam głosno, czy te problemy nie leza tez po stronie rodziców własnie, ze moze czegos zabrakło?

 

-- 14 lis 2012, 20:57 --

 

aha, nerwica u rodzica- lękowa, brak poczucia bezpieczeństwa + silna obawa o dziecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×