Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja = złość


monapayne

Rekomendowane odpowiedzi

Bezsilnoć - tzn - co sie dzieje? Bo ja jak pamiętam pierwsze depresje to ok, bezsilność. Ale im jestem starsza to widzę, że niewyrażona złość też. A zlość się pojawia obok lęku - czuję zagrożenie i robię się agresywna. Choć im jestem starsza to mniej tego - złości.

 

Zwyczajnie się czuję jak w klatce. Potem pojawia się depresja. Bo nie wiem co robić z innymi uczuciami to je chowam. A potem to już bagno jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresja jest dla raczej skutkiem, niż przyczyną, skutkiem innych zaburzeń, u mnie np nerwicą; depresja to bardziej wyłączenie się organizmu, jego emocjonalnej sfery, to taki rodzaj jego wewnętrznej ochrony, przeczekania trudnych tygodni/miesięcy. taki mechanizm obronny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresji stwierdzonej nie mam, zaś sama widzę silne stany depresyjne/załamanie. Tak, towarzyszy temu okropna złość-nie potrafię się wyrwać z tego zaklętego kręgu. Złość, że nikt mi nie umie pomóc i sama sobie nie umiem pomóc. Złość na rodziców, że mnie urodzili i złość na Boga, że mnie zostawił z tym wszystkim oraz złość na partnera, który nie jest w stanie zrozumieć moich stanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×