Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja czy Nerwica?


masymiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od Grudnia 2009 roku jestem posiadaczem potykania sie serca, czasem dziwny bol w klatce i klucie z lewej strony przy oddychaniu.. Jest to niezbyt mile uczucie i czesto towarzyszy mu dziwne uczucie chyba leku??

Od jakis 7 lat zylem w ciaglym stresie zwiazanym z praca. Wczesniej dokuczalo mi dziwne uczucie uciskania szyii, zawroty glowy ( nigdy omdlenia ), uczucie upadania, Bol plecow w okolicach pasa, posladka.

 

Postanowilem zalatwic plecy bo one przeszkadzaly mi najbardziej. Poszedlem do lekarza, dostalem skierowanie na przeswietlenie, ktore nie wykazalo zadnych zmian. Po kilku dniach kiedy plecy znowu mnie zlapaly zostalem skierowany na tomograf. Wynik rewelacyjny zadnych zmian, Wszystko cacy. Wiec dalem sobie spokoj i smarowalem sie mascia bursztynowa.

 

Az do grudnia, kiedy zaczelo mi dokuczac serce. Zrobilem badanie krwi i dodatkowe badania na tarczyce. Lekarz swierdzil ze mam idealne wyniki jak na 30 latka.

I wyslal mnie na endoskopie czy czasem nie mam przepuchliny przelyku i na heliko bacter. Wynik wszystko w normie, zoladek i przelyk w idealnym stanie.

Wiec udalem sie do kardiologa ktory stwierdzil: Czas przestac Balowac. Hmm pomyslalem okej tylko ze ja nie baluje, od grudnia nie pale. A nie pije bo zawsze mialem straszliwego kaca bez wzgledu na to czy durzo wypilem czy malo.

 

Zmienilem kardiologa. Ten wyslal mnie na echo serca. Wynik wszysko okej ale najprawdopodobniej mam arytmie.Moge podeslac skan. Kardiolog stwierdzil ze ma zaburzenia wegetatywne, i przepisal aspargin i Metocard na czasem zdarzajaca sie tahikardie. i kazal lyknac tylko podczas tahikardi pol tabletki, ktora juz mnie nie nawiedza bardzo dlugo.

 

I teraz moje pytanie czy to wynik stresu czy depresja czy moze juz nerwica? Jak z tym walczyc i czy moze jednak isc na Holtera dodatkowo??

 

Dodam jeszcze na koniec ze jestem osoba pogodna, usmiechnieta. Ale bardzo szybko sie denerwuje. Nie mam zadnych mysli negatywnych ani samobojczych. Generalnie jestem pozytywnie nastawiony. Wysypiam sie, tylko boje sie troszke ze to serce moze z nim cos nie tak??. Moja dziewczyna jak sie dowiedziala ze mam zaburzenia wegetatywne to sie zasmiala bo to do mnie nie pasuje po tym jak poczytala na internecie o tym.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masymiusz, skoro wyniki masz prawidlowe, to mozna przypuszczac ze dziala na Ciebie tak stres. Ze masz objawy zwizane z sercem, ucisk w plecach, natomiast zawroty glowy i ucisk na szyje jest jak najbardziej zwiazane z nerwica (tez mialam takie objawy). Co mozesz zrobic? Mozesz zaczac uprawiac jakis sport, sprobowac technik relaksacyjnych, i pojsc do psychologa lub do psychiatry -po lagodny, nieuzalezniajacy lek uspokajajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masymiusz, kup magnez powinno pomoc na skurcze -jezeli Ci chodzi o skurcze miesniowe, natomiast na skurcze zwiazane z sercem to (OCZYWISCIE ZAPYTAJ LEKARZA, czy w Twoim przypadku mozna go zapisac) wiem ze na niektore osoby dobrze dziala Propranolol. Mozesz tez kupic w aptece krople na serce np Cardiol -sa bez recepty i pomagaja w lagodnych stanach stresujacych i na serducho :) Natomiast z tymi skurczami to moze byc roznie, ale jak sie wyeliminuje czynnik, ktory je wywoluje to i one ustana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propanolol Bralem ale kardiolog swierdzil ze to niezbyt przyjazny lek i przepisal mi nowszy \ mniejsza iloscia skutkow ubocznych ( Nazwe podalem w pierwszym poscie ) i kazal brac tylko jak mam skoki pulsu czyli tahikardie. Magnez biore caly czas w postaci Asparginu a od weekendu dodatkowo Plusza. A apargin 1 tabletke dziennie :)

 

Jeszcze jedna sprawa. Jak to jest z sercem czy jak by dzialo sie cos nie tak to wyszlo by to w trakcie echa serca?? Pytam bo chcem miec spokojna glowe:) A ze od dluzszego czasu mi sie uklada w zyciu nie chcem dokladac sobie jakis zmartwien:)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masymiusz, o to zapytaj kardiologa, ale nie sadze ze by w badaniu nie wyszlo. Natomiast masz odpowiedz na sowje problemy, napisales : w zyciu mi sie nie uklada....wiec czas je poskladac :P:P i stad moga byc problemy ze zdrowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masymiuszNatomiast masz odpowiedz na sowje problemy, napisales : w zyciu mi sie nie uklada....wiec czas je poskladac :P:P i stad moga byc problemy ze zdrowiem.

 

 

;P Napisalem, ze wlasnie mi sie uklada i nie chcem miec jakis dodatkowych problemow ze zdrowiem:) Agusia czytamy :) ze zrozumieniem :)

 

Pozdrawiam Cie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masymiusz, a przepraszam , mea culpa :oops: jednak problemy somatyczne ze zdrowiem (czyli takie, gdzie wyniki sa dobre) glownie wynikaja z jakis problemow, nawet takich ktorych sobie nie uswiadamiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez za bardzo nie chcem latac po lekarzach bo nie lubie. Zawsze Mialem klopoty z tymi moimi plecami chocby dlatego ze jestem chudy i jak to powiedzial Ortopeda ludzie z taka budowa ciala posiadaja nadmierna ruchliwosc;) Tak to nazwal. I teraz zastanawiam sie czy moje klopoty z sercem i z bolem klatki piersiowej nie wynikaja wlasnie z jakiegos schorzenia kregoslupa?? Co prawda dyskopatie posiadam no i zauwazylem ze kiedy schylam glowe cos mnie na plecach ciagnie i uciska mnie na klatke piesiowa ale w srodku. Co o tym myslisz??

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×