Skocz do zawartości
Nerwica.com

leki a praca


Gość paradoksy

Rekomendowane odpowiedzi

nie lubię zakładać nowych tematów, ale do rzeczy.

 

zauważyłam, że częśc z Was nie pracuje, a druga część- owszem.

 

moja sytuacja wygląda tak,że rodzinny odesłał mnie bez niczego (w sensie bez żadnych leków) do poradni zdrowia psychicznego. wszystko ładnie i pięknie, gdyby nie fakt, że tam trzeba czekać trochę w kolejce ;)

obecnie pracuję i mam taką pracę, że -niestety-wymaga bezpośredniego kontaktu z ludźmi, koncentracji, skupienia i hmmm stoickiego spokoju.

ostatnio nasiliły mi się chyba objawy - ręce telepią mi się już naprawdę widocznie, wyglądam jakby miała się popłakać ( poważnie), duszę w sobie złe emocje (na klienta nie nakrzyczę, ani nie powiem mu, że jest debilem..) i ogólnie to ciągle mam wrażenie, że w końcu na kogoś zwymiotuję z tego wszystkiego.

 

pytanie brzmi: co zrobić do momentu wizyty u psych.?

 

mam w domu seronil, sedam i hydro, ale raz-boję się sama brać, a dwa-nie mogę być w pracy 'zamulona'.

najchętniej złożyłabym wypowiedzenie i spała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Też pracuje jako handlowiec. Handlowiec z nerwicą heh. Pasuje do siebie jak ulał:) Nie masz się czego bać, ja bym brał leki. Nie umrzesz od nich, conajwyżej załatw sobie jakieś benzo jakbyś miała jakieś problemy z rozruchem leku.

 

[Dodane po edycji:]

 

Aaaa widzę, że sedam masz-więc luzik:) Fajny lek, taki prospołeczny bym powiedział. Po prostu wystartuj. W sumie jak zaczniesz leczenie z psychem to na to samo wyjdzie-jak będzie jakiś problem z rozruchem to pozostanie Ci najwyżej telefon do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa widzę, że sedam masz-więc luzik:) Fajny lek, taki prospołeczny bym powiedział. Po prostu wystartuj. W sumie jak zaczniesz leczenie z psychem to na to samo wyjdzie-jak będzie jakiś problem z rozruchem to pozostanie Ci najwyżej telefon do niego.

 

Mam odmienne zdanie - bromazepam powoduje uzaleznienia, poza tym to nie jest pieprz na pomidorach tylko substancja psychoaktywna. Seronil z kolei jesli go wczesniej nie bralas conajmniej 2 miesiace to nie zaczynaj teraz bo na starcie moze Cie wpuscic w kanal. Z tego co wymienilas chyba hydroxyzynka bylaby na miejscu, bralbym 2x dziennie: w porze obiadu i przed snem, ale i tak jak najszybciej do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sedam brałam kilka razy w kryzysowych sytuacjach, ale jakoś nie odczuwałam za bardzo jego działania.. Seronilu nie ruszałam jeszcze (btw to mój KOT go dostał, powaga... :lol: ), po hydro czuję się przymulona, łapię zawiasy, ale mnie nie usypia, co ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, za fluoksetynę (seronil) nie bierz się sama, jak powiedział Majster jeśli nigdy nie brałaś tego leku, to przez pierwsze dwa-trzy tygodnie on może nasilac te objawy, wzmagać lęk - tak było u mnie, na początku leczenia tym czyłam się gorzej, później powoli by cię uspokoił - ale nie na tym rzecz teraz polega.

 

ps.Kot?? XD Kot ma nerwicę czy depresję paradoksy :lol:

Spox mój pies w okresie sylwestrowym(sztuczne ognie) jest na hydroksyzinie albo relanium :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kot miał kamicę nerkową i strasznie to przeżył, dostał żeby nie świrować potem, ale w ogóle tego nie chciał wziąć, żadnym sposobem,więc mam całe opakowanie :lol:

 

czyli na teraz co? ziółka? co mam zrobić? najbardziej dobijają mnie te telepiące się ręce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seronilu nie ruszałam jeszcze (btw to mój KOT go dostał, powaga... :lol: ), po hydro czuję się przymulona, łapię zawiasy, ale mnie nie usypia, co ciekawe.

Kot dostal psychotrop?? Ja nie jestem pewien czy to nie jest rozbudowana wersja hipo - ja wmawialem sobie ze w samochodzie puszcza olej, rdzewieja linki hamulcowe, ze mi silnik wyrwie z umocowania itd.

Hydro moze troszke mulić dlatego wlasnie nie bierz go rankiem :) Poza tym pamietam ze syropek hydro pilem juz jako dziecko i jest to zdecydowanie bezpieczniejsza sprawa niz benzo i SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poważnie mogę sobie zacząć brać hydro ot tak?

dzwoniłam do poradni i 'proszę zadzwonić po świętach',także myślę, że najprędzej w lutym wyląduję na kozetce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksy- gdybym była na Twoim miejscu (a byłam w ostatnie wakacje :smile: ) to poszła bym do rodzinnego po jakieś benzo dorażne. Rodzinny napewno przepisze, tylko dobrze zagadaj. W razie jak sie gorzej poczujesz weżmiesz benzo i napewno przetrwasz do wizyty u psychiatry :smile:

A jeśli masz hydro to bierz hydro, bezpieczne jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - lekow, a zwlaszcza takich jak psychotropy ot tak sie nie bierze. Ale jesli nie masz absolutnie mozliwosci konsultacji tego z lekarzem a wiesz, ze bez wspomagania nie wyrobisz to co Ci zostaje? Wybierasz najmniejsze zlo. A bralas hydro dluzej czy tylko doraznie? Masz przepisany czy sama kombinujesz? Mi podawaly pielegniarki w szpitalu na nocnych dyzurach bez konsultacji z lekarzem, wnosze stad ze wiekszego ryzyka nie ma. Do dzisiaj pamietam ten specyficzny slodko-cierpki smak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec ma przepisane ;) i mi dał

bo bierze sedam 7. kiedyś kilka razy wziełam 3 mg ale przestało na mnie działać. 7 też już nie działa, a brałam naprawdę parę razy.

hydro doraźnie. ogólnie czuję, jakbym cukierki łykała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro ma słabe działanie, pielęgniary same je podają pacjentom bez konsultacji z lekarzem. Bierz te hydro dorażnie a jak nie działa to idz do rodzinnego, przepisze Ci doraznie jakieś benzo np Xanax.

 

[Dodane po edycji:]

 

Hydro ma słabe działanie, pielęgniary same je podają pacjentom bez konsultacji z lekarzem. Bierz te hydro dorażnie a jak nie działa to idz do rodzinnego, przepisze Ci doraznie jakieś benzo np Xanax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odmienne zdanie - bromazepam powoduje uzaleznienia, poza tym to nie jest pieprz na pomidorach tylko substancja psychoaktywna. Seronil z kolei jesli go wczesniej nie bralas conajmniej 2 miesiace to nie zaczynaj teraz bo na starcie moze Cie wpuscic w kanal.

 

Substancja psychoaktywna to też kawka i piwko-nie strasz:) Jeśli ma się dyscyplinę i kontrolę w dawkowaniu to benzosy są zupełnie dobre. Hydroksyzyna to zamulacz-do pracy moim zdaniem się nie nadaje a i lęki słabo wytłumia. A przy SSRI zawsze występują efekty uboczne na początku, jeśli nie teraz, to będą później, za ten miesiąc czy dwa, tak czy siak. Co ma być to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Substancja psychoaktywna to też kawka i piwko-nie strasz:) Jeśli ma się dyscyplinę i kontrolę w dawkowaniu to benzosy są zupełnie dobre. Hydroksyzyna to zamulacz-do pracy moim zdaniem się nie nadaje a i lęki słabo wytłumia. A przy SSRI zawsze występują efekty uboczne na początku, jeśli nie teraz, to będą później, za ten miesiąc czy dwa, tak czy siak. Co ma być to będzie.

kawa i piwko? hmmm.. ani tego, ani tego.

 

to już nie wiem co mam zrobić.

skończy się na tym, że zwyzywam w końcu jakiegoś klienta, albo rzucę robotę :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do internisty po benzo i po sprawie. Na początek dobre i to. Ja już przetestowałem różne opcje i wiem, ze jak mnie coś zamula to w pracy też jest lipa bo jestem senny i nie mam energii. Twój wybór. Jak to powiedział mój psychiatra - po co się męczyć? Z reguły jak się chodzi na psychoterpapię/ma się opanowane sposby na radzenie sobie z lękiem, to można kontrolować/zwalczać nerwicę. Jeśli nie to Twój problem będzie narastać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×