Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moja "nerwica"


Karlakarla

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Nazywam sie Karolina, niedawno skonczylam swoje ciezkie i wymagajace studia. Myslalam ze nogi Boga zlapalam. Koszmar zaczal sie dzien po egzaminie dyplomowym. Podczas jedzenia i wypicia pokaznych ilosci kofeiny zaczelam tracic swiadomosc, mialam silne zawroty glowy, nie moglam oddychac a serce walilo jak dzwon. Skonczylam na pogotowiu gdzie lekarz stwierdzil "tezyczka". Dostalam w kroplowce potas, magnez i wapn oraz 2 hydroksyzynki na uspokojenie a potem wrocilam do domu. Myslalam ze to koniec rekreacji ale to byl dopiero poczatek prawdziwego koszmaru w ktorym tkwie do dzis... Kolejne dni to ciagle dreszcze, slabniecia ktore poglebialy sie z dnia na dzien. Pogotowie odwiedzilam znowu kiedy pierwszy raz poczulam silny ucisk w gardle. I znowu- elektrolity plus hydro. Potem dreszcze sie poglebialy, serce walilo, ciagle mnie lapalo za gardlo, slablam. Wyladowalam u neurologa. Opukala mnie i ostukala i kazala zrobic badania krwi i zglosic sie na probe tezyczkowa. Wszystkie badania wyszly ksiazkowo a proba wyszla ujemna... Zaczelam sie coraz gorzej czuc. Do wszystkiego doszla derealizacja, silne zmeczenie, sennosc pomieszana z bezsennoscia, napady agresji, placzu, agorafobia. Serce bolalo od ciezkiej pracy a Ekg bylo bez zarzutu. Ktorejs nocy dostalam silnych dreszczy po ktorych nazajutrz dostalam bolow nerek i oligurii. Wszyscy lekarze ze mnie kpili i uwazali za znerwicowana. Z powodu oligurii wyladowalam na pogotowiu, zbadali mnie i okazalo sie ze nerki pracuja wzorowo a wszystkie ich parametry sa idealne! Znowu odeslali mnie z kwitkiem okreslajac jako znerwicowana. Dla mnie bylo to niemozliwe ze z dnia na dzien dostalam takich rekreacji z powodu nerwicy i wiedzialam ze za ta nerwica musiala sie kryc jakas powazna choroba. Dostalam skurczow oskrzeli i krtani gdzie zaczelam sie dusic. Lekarz na pogotowiu byl zdziwiony ze nie przeszlo mi to po sterydach a po chwili spokoju. Wtedy juz calkowicie nakreslili mnie jako psychiczna. Miarka sie przebrala kiedy zaczela mnie bardzo bolec glowa - klula mnie w potylicy i skroniach i sciskala w czole i ciemieni oraz na skroniach. Bylam przerazona bo poczatek raka mozgu daje objawy czysto nerwicowe a do tego pojawil sie bol ktory nie znikal nawet po tramalu. Wyladowalam u psychiatry, ktora jako jedyny lekarz potraktowala mnie jak czlowieka i zlecila zaniepokojona moim stanem TK. Co wiecej zaprosila mnie do szpitala w ktorym pracowala i narazajac sie na krzywe spojrzenia personelu ktory byl zdziwiony ze ona dziewczyne mloda ktora chodzi i mowi plynnie kieruje z powodu bolu glowy i nerwicy na TK. Tomografia nic nie wykazala... Moja psychiatrka zauwazyla ze mam powiekszony prawy plat tarczycy (nie zauwazylo tego 8 lekarzy u ktorych bylam przed nia!) i polecila zrobic badania tarczycy. Hormony wyszly ok ale przeciwciala byly stanowczo za wysokie plus niejednolita echogenicznosc tarczycy. Wyladowalam u endokrynologa ktory zdiagnozowal u mnie chorobe hashimoto :( I to byla przyczyna mojej nerwicy ktora zaczela przeradzac sie powoli w depresje. Pamietajcie nerwicowcy! Szukajcie przyczyny waszego stanu bo czesto za nerwica kryje sie inna choroba. Zrobcie TK glowy, probe tezyczkowa, potas, magnez, wapn, wit d, hormony tarczycy plus przeciwciala tarczycowe, pasozyty i borelioze. Nie sluchajcie lekarzy ktorzy beda was zlewac i faszerowac psychotropami nie usuwajac przyczyny gowna w ktorym tkwicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karlakarla!

 

Masz rację, że czasami lekarze zbyt łatwo przypisują łatkę "znerwicowana" albo "znerwicowany", nie znajdując w wynikach badań uzasadnienia dla dolegliwości, jakie ma pacjent. Bardzo się cieszę, że trafiłaś na rzetelną lekarkę, która zleciła dodatkowe badania i dzięki której udało się zdiagnozować u Ciebie chorobę Hashimoto. Wiesz, co Ci dolega i możesz skutecznie z tym walczyć. Życzę zdrowia i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×