Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dominik999 napisał(a):

A sulpiryd powoduje duże tycie?

Leki psychotropowe tycia nie powodują, to nie anaboliki, że retenują i hipertrofie zwiększają. Po sulpirydzie mam większy apetyt, szczególnie na słone, ale to nie znaczy, że trzeba jeść:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem sulpiryd przez prawie rok w dawce 100mg dziennie, ostatnio stopniowo go odstawiłem i od 3 dni już go nie biorę.

Kiedy powinno wrócić normalne libido i minąć dysfunkcje seksualne, które miałem podczas brania sulpirydu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę sulpirydu od 4 dni, zbadałem sobie prolaktyne i jest juz w normie. 

Jednak dalej libido nie wróciło i są zaburzenia erekcji. 

Boje się że są to jakieś nieodwracalne zmiany, czy po prostu potrzeba troche czasu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przez 9 miesięcy brałem sulpiryd 2 x 50 mg dziennie na uspokojenie żolądka i jelit. 

Od jakiegoś czasu stopniowo z niego schodziłem 100>75>50>25>0. 

Od 5 dni już całkowicie odstawiłem i mam straszny spadek apetytu i nudności. Czy jest to normalne po odstawieniu i mija z czasem?

Zastanawiam się również ile czasu potrzeba żeby wróciło libido i minęły zaburzenia erekecji. Przed braniem sulpirydu miałem bardzo wysokie libido.

Zbadałem sobie prolaktyne wczoraj i jest już w normie, więc z czego to wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2023 o 14:33, leafy napisał(a):

Cześć,

 

Przez 9 miesięcy brałem sulpiryd 2 x 50 mg dziennie na uspokojenie żolądka i jelit. 

Od jakiegoś czasu stopniowo z niego schodziłem 100>75>50>25>0. 

Od 5 dni już całkowicie odstawiłem i mam straszny spadek apetytu i nudności. Czy jest to normalne po odstawieniu i mija z czasem?

Zastanawiam się również ile czasu potrzeba żeby wróciło libido i minęły zaburzenia erekecji. Przed braniem sulpirydu miałem bardzo wysokie libido.

Zbadałem sobie prolaktyne wczoraj i jest już w normie, więc z czego to wynika?

Z tego, że sulpiryd poblokował receptory dopaminowe, a nie tylko podniósł prolaktynę. A co do żołądka, to sulpiryd został początkowo opracowany jako lek na wrzody, bo zwiększa wydzielanie śluzu w żołądku, więc jego odstawienie zaburzyło conieco:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DEPERS napisał(a):

Z tego, że sulpiryd poblokował receptory dopaminowe, a nie tylko podniósł prolaktynę. A co do żołądka, to sulpiryd został początkowo opracowany jako lek na wrzody, bo zwiększa wydzielanie śluzu w żołądku, więc jego odstawienie zaburzyło conieco:) 

Czyli rozumiem potrzeba troche czasu zeby żołądek wrócił do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dominik999 napisał(a):

Który z neuroleptyków polecacie w zakresie aktywizujacego I wykazującego działanie przeciwdepresyjne?

Polecanie leków na forum zabrania regulamin. Mnie aktywizuje sulpiryd, ale nie działa na depresję. Niektórzy chwalą arypiprazol, ale akurat tego nie brałem. Wejdź na wątek o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dominik999 napisał(a):

Który z neuroleptyków polecacie w zakresie aktywizujacego I wykazującego działanie przeciwdepresyjne?

Leki to sprawa indywidualn...to nie cukierki i nie można mówić, że smak arbuzowy jest lepszy od truskawkowego. A co jeśli ty nie lubisz arbuza tylko truskawki? Twój organizm może zareagować inaczej ;)

 

Godzinę temu, DEPERS napisał(a):

Polecanie leków na forum zabrania regulamin

:brawo:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od maja biorę Sulpiryd w dawce 50mg 1-1-0. 

Pytanie brzmi czy są tutaj osoby które brały ten lek i skończyły studia? 

Słyszałem że Sulpiryd działa negatywnie na pamięć i koncentrację a nie mogę sobie na to pozwolić.  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno to aż w tak dużym stopniu wpływać. Koncentrację pewnie lekko utrąci, ponieważ powoduje senność (niezależnie od działania 'aktywizującego' w takich dawkach). Nie wiem jak z pamięcią, ale tak czy siak to nie jest potężna dawka. Sam musisz ocenić, czy dajesz radę na wykładach czy w nauce, będąc na sulpirydzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marsulpi napisał(a):

Dzięki za odpowiedź, wiesz chodzi mi o to że sulpiryd powoduje że mam tak jakby puściej w głowie, mniej myśli i nieraz chciałbym coś powiedzieć ale ucieka mi to. 

Sulpiryd blokuje dopaminę która za skupienie, pamięć i koncentrację odpowiada. Co prawda jest czysta głowa, ale tylko pozornie bo ciężko jest cokolwiek przyswoić z niskim poziomem dopaminy która jest utrwalaczem pamięci. Ogólnie neuroleptyki do nauczenia  się czegokolwiek to strzał w kolano, bo one służą aby zapominać i nie tworzyć myśli które rozwijają zaburzenia, a niestety ich mechanizm nie zadziała wybiórczo, wybierając to czego chcesz się nauczyć i to oszczędzi. To są leki po to by nie myśleć, a to z nauką się trochę gryzie:) sulpiryd podjadam doraźnie od kilku lat i myśli blokuje doskonale, szkoda, że wszystkie 😖

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 15:29, DEPERS napisał(a):

Sulpiryd blokuje dopaminę która za skupienie, pamięć i koncentrację odpowiada. Co prawda jest czysta głowa, ale tylko pozornie bo ciężko jest cokolwiek przyswoić z niskim poziomem dopaminy która jest utrwalaczem pamięci. Ogólnie neuroleptyki do nauczenia  się czegokolwiek to strzał w kolano, bo one służą aby zapominać i nie tworzyć myśli które rozwijają zaburzenia, a niestety ich mechanizm nie zadziała wybiórczo, wybierając to czego chcesz się nauczyć i to oszczędzi. To są leki po to by nie myśleć, a to z nauką się trochę gryzie:) sulpiryd podjadam doraźnie od kilku lat i myśli blokuje doskonale, szkoda, że wszystkie 😖

A to nie jest tak czasem że sulpiryd w niskich dawkach podnosi dopamine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DEPERS napisał(a):

Nie jestem pewien, ale takie działanie ma chyba arypiprazol. Sulpiryd blokuje jej wydzielanie, nie blokuje wychwytu

Możesz mi to rozwinąć jaśniej z tym wydzielaniem i wychwytem?

 

27 minut temu, Jurecki napisał(a):

Bardzo przyjemnie wspominam leczenie Sulpirydem. Brałem wtedy 2x50mg.

Też na mnie tak działa jak nic innego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marsulpi napisał(a):

Możesz mi to rozwinąć jaśniej z tym wydzielaniem i wychwytem?

 

Też na mnie tak działa jak nic innego 

Wychwyt to zablokowanie wydzielonej dopaminy w szczelinach, a blokada to po prostu nie wydzielanie się dopaminy, tak w przybliżeniu, nie wiem jak dokładnie i książkowo opisuje się te procesy. Ja tak to bynajmniej rozumiem i na moim przypadku to akurat książkowo się sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×