Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Allah - jak długo bierzesz ESCi i w jakiej dawce ? A jeśli mozesz to co wywoluje u Ciebie napad leku - mysl czy sytuacja. Bo u mnie jedno i drugie. Kazda mysl lub sytuacja w ktorej subiektywnie czuje sie zagrozony wywoluje lek. U mnie od wczoraj po 23 dniach ESCI po 10 mg dziennie - gorzej i z napędem i z lękami. P........a choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore dopiero od 10 dni 10mg dziennie. Lęki u mnie portafia wywołać same myśli .... czasem nawet bez powodu.

Kiedys potrafiłem się tak nakręcić samym myśleniem że o mało nie zszedłem z tego świata na zawał.

Z powodu leków od samego myślenia zawaliłem nie jedą już noc.

Rzadko bo rzadko ale miewam lęki które przychodzą same nagle z nikad i bez powodu. Ot... oglądam w TV film czy program rozrywkowy i nagle czuję jak paraliżuje mnie bez powodu lęk. Wtedy biore Afobam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allah - to masz dokładnie jak ja. Dla przykladu - zostaje wieczorem sam w domu i wystarczy mysl ze jestem sam i jak mnie cos zlapie to nie moge na nikogo liczyc i prozno sobie tlumaczyc ze sa sasiedzi i ostatecznie 999 - mysl jest silniejsza a poza tym wtedy mam pustke w glowie i zadna logiczna argumentacja do mnie nie trafia i ta mysl nakreca mi lek do rozmiarow paniki chyba ze zdarze odpowiednio wczesnie zanim sie rozkreci zazyc benzo wtedy ja wyhamuje.

Ale jak wiesz benzo ma krotkie nozki. Kiedys we Wroclawiu ktory znam jak wlasna kieszen slapal mnie lek jak jechalem sam samochodem to nie potrafilem trafic do najblizszego szpitala taka mialem totalna dezorientacje. Najpewniej sie czuje w towarzystwie osoby tzw. zaufanej.

Ale samotne wypady to marzenie szegolnie popludniowa i wieczorna pora. Dlugo sie juz leczysz czy ESCI to pierwsze lek jaki biezesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allah to jedziemy podobnie. Rozmawiałem z lekarzem i powiedział żeby nie zwiększać na razie dawki ponad 10 mg bo na to zawsze jest czas a ESCI potrzebuje trzech miesięcy żeby się rozhulać. Więc bądżmy dobrej myśli. Czujesz jakąś zmianę NA LEPSZE po ESCi ?

Jak tak , chociaż jest to około 40-50 % z tego co bym chciał.

 

-- 21 mar 2011, 18:21 --

 

PINKII - a co u Ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że ja obecnie- jak co roku na wiosnę- mam jakiś dołek. Np w niedzielę jechałam do Niemczech i czułam lekki lęk. Jak już wsiadłam do auta to było ok, ale jednak nie czułam się super pewnie przed wyjściem. Niby jestem na lekach, ale miewam gorsze dni czasami.

 

p.s. Ja jak jest okazja to piję normalnie i jest spoko :tel2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert- no nie sama, bo nie mam prawka. Byłam tylko pasażerem :smile: Ale sama też bym mogła, nawet bardzo chętnie. U mnie też było krucho z podróżami, ale teraz na lekach jest naprawdę dobrze. Akurat do Niemiec (nie Niemczech, źle napisałam! haha) mam blisko bo jakieś 20km do granicy, a jechałam trochę w głąb więc razem jakieś 70km w jedną stronę, blisko. Ale jednak jakiś lekki lęk mnie złapał. Tak do 150km nie mam problemu jechać, choć teraz chcę się przełamać i jechać w góry, może na Majówkę. No i mam plan jechać na któryś weekend teraz do Berlina, bo mam tylko 120km a jakoś ciągle nie mogę się wybrać.

 

Allah- a ten poprzedni nie był ładny? :mrgreen::pirate: A mieszkam w Szczecinie, moje miasto graniczy z Niemcami właściwie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Ja również stosuję eliceę - od dwóch tygodni. Moja diagnoza to depresja i nerwica lękowa. W lek "wchodzę" powoli, pierwsze 5 dni - 5mg, następne pięć dni - 10 mg, teraz czwarty dzień - 15 mg, za ok. dwa tygodnie zacznę 20 mg. Jak na razie lek działa głównie uspokajająco. Zapewne zależy to od diagnozy i samego pacjenta, ale zauważyłem drastyczne spadki samopoczucia, nastroju, ogólnego zniechęcenia, dziwny ból głowy, lekkie otępienie momentami czyli wszystko tak, jak zapisane w ulotce. Boję się trochę, co może być przy 20 mg, bo to już spory zastrzyk. Fizycznych dolegliwości nie zauważyłem, choć przy większym stresie powraca ból ramienia (następstwo nerwicy). Ogólnie działanie leku pewnie będzie widoczne tak konkretnie po kilku miesiącach. Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77,

 

Chyba sproboje ten Coaxil tez.

 

-- 24 mar 2011, 14:45 --

 

lol ten lek wyglada na bardzo ciekawy, nigdy sie nim nie interesowalem, poniewaz uchodzi za niesktucznye.

 

Tymczasem z opracowan wynika, ze moglby to byc bardzo dobry lek dla mnie.

 

Ten Citalopram chyba pogorszyl moj stan. Mialem dobra stabilizacje, a teraz przez to zamulenie znowu jakies dołki mnie dopadaja, oczywisciem wiem, ze przez pierwsze 3-6 tygodni tak moze byc, ale jakos nie chce mi sie brac tego leku dlugo.

 

Mysle o Fluo , malej dawce Paro lub Esci...ale teraz to chyba najblizej mi do Coaxilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj biorę Eliceę na dużą depresję. Lekarka powiedziała, że mam brać 1 rano. Tylko własnie niewiem jak to będzie z moją bezsennością. Bo lekarka mi powiedziała, że dzieki Elicei nie będę miał bezsenności ( a mam taką, że jak już zasnę to budzę się po 3 godzinach nie mogąc, wiecej zasnąć i do tego zmęczony i niewyspany oczywiście). Wcześniej brałem od androloga Pramolan, dzięki któremu spałem z 7-8 godzin, ale rano i tak się źle czułem. Psychiatra kazała mi odstawić Pramolan, a jak będę miał dalej duże problemy ze snem to mam brać Imovane, który ma lepiej pomagać na spanie.

U was może sama Elicea wystarczała na bezsenność ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy Twoje problemy z bezsennością wynikają z depresji. Jeśli masz tak od zawsze to pewnie Ci nie pomoże. A jeśli zaburzenia snu nabyłeś odkąd jesteś w depresji to Elicea, poprzez zlikwidowanie podłego nastroju, przywróci także dobry sen. Przynajmniej powinna. No, bo w końcu bezsenność/nadmierna senność to też objawy depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja bezsenność wynika na pewno z depresji , bo nigdy przed depresją jej nie miałem, ale mimo to jest bardzo dokuczliwa bo mam tylko bardzo krótki płytki sen, już nie mówiąc o tym jak się czuję po przebudzeniu strasznie. Mam nadzieje, że Elicea pomoże jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Miniu_25. Na początku Elicea może pogorszyć Twój sen, ale się tym nie zrażaj. Tak było u mnie i dopiero teraz po ok 4 tyg stosowania mój sen się znacznie poprawił. Wstaję rano rześki i wyspany.

 

Marek77 coaxil ostatnio zdrożał, kiedyś był dużo tańszy.

 

Zenonek lek ma potencjał do nadużyć, czego przykładem jest Rosja (ale oni tam wszystko ćpają...), gdzie lek był ćpany i został tam zbanowany, całkowicie zakazany. Rosja to duży rynek i pewnie stąd cena leku musiała skoczyć w górę...a szkoda bo to lek o zupełnie innym mechaniźmie działania. I jak ktoś źle toleruje SSRI to są właśnie leki jak coaxil/wellbutrin czy mirtazapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×