Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

no witajcie! jak tam samopoczucie w dzisiejszy wieczór - ja niestety musiałem się wspomóc Zomirenem bo po prostu nie mam już siły na moje czarne myśli - czekam juz z niecierpliwości czy w końcu zacznie działać Esci - bo tak długo nie pociągnę - może jednak dorażnie potrzebuje czegoś mocniejszego - nie wiem - najlepiej jest mi po Apo-Zolpinie bo zasypiam i nie myślę...

To o tyle dobrze ze w nocy masz spokój, mnie koszmary o tym co się dzieje w rzeczywistości nawet w nocy męczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja już 42 dzień na nexpramie, między 16 a 28 dniem co dzień było lepiej później nastąpiła stagnacja a tak od tygodnia nastąpiło pogorszenie.

Może nie jest tak źle jak na początku ale znowu muszę walczyć z lękiem. Nie wiem co o tym myśleć. Myślałem, że cały czas będzie do przodu a tu krok w tył.Czy to normalne podczas brania esci czy może lek przestał działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja już 42 dzień na nexpramie, między 16 a 28 dniem co dzień było lepiej później nastąpiła stagnacja a tak od tygodnia nastąpiło pogorszenie.

Może nie jest tak źle jak na początku ale znowu muszę walczyć z lękiem. Nie wiem co o tym myśleć. Myślałem, że cały czas będzie do przodu a tu krok w tył.Czy to normalne podczas brania esci czy może lek przestał działać?

Zwiększasz troche dawke i patrzysz czy sie poprawi, jezeli tak tzn ze potrzebna była większa, jezeli nie tzn ze nie w tym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększasz troche dawke i patrzysz czy sie poprawi, jezeli tak tzn ze potrzebna była większa, jezeli nie tzn ze nie w tym problem

Też się nad tym zastanawiam ale czy to nie jest za wcześnie? Chciałbym zasięgnąć opinii kogoś bardziej doświadczonego. Czy takie zjazdy są normalne podczas brania czy to oznaka za małej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to inaczej nie sprawdzisz, zalezy jakie zjazdy, jezeli w trakcie brania leku zaczynaja sie pojawiac znow jakies stany lękowe prawdopodobnie moze chodzic o dawke leku

 

-- 25 gru 2013, 20:53 --

 

podam na przykładzie paroksetyny, brałem jakis czas jakas dawke na której było w miare ale po jakims czasie częściowo objawy zaczęły się pojawiać, zwiększyłem niewiele dawke i zniknęły, potem wróciłem do tej którą brałem wcześniej, ale wiedziałem dzięki temu co jest powodem ze nastąpiło to pogorszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic! - to czemu nie zaaplikujesz czegoś nasennego? nic już nie działa? - chyba niemożliwe - ja mam problem z dziennym egzystencjonowaniem bo problemy w jakich sie znalazłem wywołują u mnie taki lęk przed przyszłością że z moimi wyobrażeniami mógłbym zostać chyba najlepszym scenarzystą od thrillerów bez happy endu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że po Apo-Zolpinie po prostu zasypiam i budzę się rano nie mam żadnych snów - koszmarów - u mnie problem jest taki że nie mogę spać bo mam tak nabitą głowę problemami i jak z nich wyjść że nie potrafiłem spać tylk rzucałem sie z boku na bok i nad ranem popadałem w taki krótki letarg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie powinienem odczuć różnice po zwiększeniu dawki? Czy przy zwiększeniu też występują efekty uboczne?

lunatic prosiłbym o pomoc

Jeżeli problemem jest za mała dawka różnice powinno być widać szybko, kilka dni. Odnośnie efektów ubocznych zależy o ile byłoby zwiększenie. Proponuje zwiększyć o 1/4 tabletki, ja o tyle zwiększałem. Jeżeli jest złę samopoczucie z powodu zbyt małej dawki polepszenie samopoczucia będzie bardziej zauważalne od ewentualnych efektów ubocznych. Ale przy zwiększeniu o 1/4 raczej nie będzie żadnych skutków ubocznych, a jezeli juz to niewielkie.

 

-- 25 gru 2013, 22:25 --

 

A na co Wy w ogole macie zapisany ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie powinienem odczuć różnice po zwiększeniu dawki? Czy przy zwiększeniu też występują efekty uboczne?

lunatic prosiłbym o pomoc

Jeżeli problemem jest za mała dawka różnice powinno być widać szybko, kilka dni. Odnośnie efektów ubocznych zależy o ile byłoby zwiększenie. Proponuje zwiększyć o 1/4 tabletki, ja o tyle zwiększałem. Jeżeli jest złę samopoczucie z powodu zbyt małej dawki polepszenie samopoczucia będzie bardziej zauważalne od ewentualnych efektów ubocznych. Ale przy zwiększeniu o 1/4 raczej nie będzie żadnych skutków ubocznych, a jezeli juz to niewielkie.

 

-- 25 gru 2013, 22:25 --

 

A na co Wy w ogole macie zapisany ten lek?

 

Zabużanie nerwicowo-depresyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wieczorowå porå :105:

 

powtorze to co na innym forum napisalam, bo film robi wrazenie.

 

Otoz dzisiaj obejrzalam 1-godzinny film produkcji PLANETE.

Film zaczyna sie dosc drastycznie ( ale final jest zaskakujåco pomyslny ) bo zaczyna sie od przedawkowania lekow antydepresyjnych ale zaraz potem okazuje sie, ze byly to tabletki placebo. Uczeni w Danii zaprosili ochotnikow do badan eksperymentalnych i podzielili ich na 2 grupy. Jednej podawano antydepresanty, drugiej placebo. Ale nikogo z ochotnikow nie uprzedzono o placebo. Jeden chlopak bral 1 tabletke dziennie i po miesiåcu bardzo poklocil sie ze swojå dziewczynå. Byl rozdrazniony do tego stopnia, ze gdy wrocil do domu, postanowil zazyc calå zawartosc opakowania tychze tabletek. Bylo tam 29 sztuk. Ale szybko zorientowal sie, ze zaraz bedzie potrzebowal fachowej pomocy wiec zwrocil sie do szpitala nieopodal domu. I tam dopiero naståpila reakcja przedawkowania. Tetno i puls bardzo niskie, lekarze reanimowali chlopaka ponad 4 h i wowczas nawiåzano kontakt z lekarzem, ktory zapisal chlopakowi te tabletki. Gdy lekarz odpowiedzialny za prowadzenie chlopaka podczas eksperymentu naukowego przyjechal do szpitala, okazalo sie, ze mlodzieniec byl akurat w tej grupie ochotnikow gdzie podawano PLACEBO. I zobaczcie co w tym momencie stalo sie z chlopakiem.

 

Film naprawde pelen nadziei. Dal mi takiego kopa zyciowego, ze teraz wiem, ze sie wylecze. Tam w filmie opowiadajå rowniez o traumie po roznych przezyciach i wyjasniajå w jaki sposob my sami poprzez nastawienie i mysli wplywamy na nasze zdrowie. Film godny polecenia !

 

podaje stronke :

http://internetmarketinggoogle.com/video/4cRTAcmx1UI/Si%C5%82a%20umys%C5%82u%20vol.1%20-%20Psychika%20a%20zdrowie.html

 

Film nosi tytul " Sila umyslu. Psychika a zdrowie."

Jesli obejrzycie ten film to chcialabym bardzo poznac Wasze zdanie i nastawienie do wlasnej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego wszystkim! Oby nam swieta uplynely w spokoju.
Czy przy zwiększeniu też występują efekty uboczne?

Dołączam sie do pytania.

 

U mnie po zwiekszeniu z 5mg na10 mg (Mozarin) - żadnych efektów ubocznych nie było. Ale jak czytam Wasze wpisy o efektach ubocznych to wydaje mi się, że albo ten escitalopram jest dla mnie idelanie trafiony albo jestem jakimś wyjątkiem (psycholem zupełnym strasznym :D ) bo od początku praktycznie skutków ubocznych nie miałem. Czekam z niecierpliwoscią jak się mój stan na 10 mg będzie "roziwjał", na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova!

 

Film rzeczywiście zadziwiający - nie wiem czy można samemu sobie z tym poradzic i "przestawic" myślenie czy potrzeba pomocy terapeutycznej - ja juz pisałem o moim przypadku i pytałem gdzie szukac takiej pomocy ale na razie nikt mi nie dał wskazówek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoterapia to raczej podstawa na początku, trzeba wykorzystać wszystkie możliwe środki, żeby się dowiedzieć, który działa najlepiej. Wpisujesz w google psycholog + Twoja miejscowość i sobie obdzwaniasz. Jak nie chcesz prywatnie to chyba psychiatra w państwowej placówce musi Ci wypisać skierowanie do psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększał ktoś z Was escitalopram z 10mg na 15?

Po jakim czasie?

Jaki był tego powód?

Jakie były Wasze odczucia po zwiększeniu?

Ja po miesiącu zwiększyłam dawkę z 10 na 20 i skutki uboczne odczuwałam 2-3 dni, ale po miesiącu i tak nie było lepiej, powróciłam do 10 mg. na półtora roku. Potem szybko i sprawnie zeszłam do O.

Ale mija 9 miesięcy i wybieram się do lekarza, ponieważ depresja powraca :(

Mam jeszcze pytanie do doświadczonych escitolapramowców, czy Wy również utraciliście częściowo uczucia do bliskich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększał ktoś z Was escitalopram z 10mg na 15?

Po jakim czasie?

Jaki był tego powód?

Jakie były Wasze odczucia po zwiększeniu?

Ja po miesiącu zwiększyłam dawkę z 10 na 20 i skutki uboczne odczuwałam 2-3 dni, ale po miesiącu i tak nie było lepiej, powróciłam do 10 mg. na półtora roku. Potem szybko i sprawnie zeszłam do O.

Ale mija 9 miesięcy i wybieram się do lekarza, ponieważ depresja powraca :(

Mam jeszcze pytanie do doświadczonych escitolapramowców, czy Wy również utraciliście częściowo uczucia do bliskich ?

 

Zaryzykowałem i po 43 dniach zwiększyłem dawkę z 10 na 20mg. Zobaczymy co będzie...

Jak nie spróbuje to się nie dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×