Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Są różne działania niepożądane- http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepo%C5%BC%C4%85dane_dzia%C5%82anie_leku

 

Są takie, ktore wynikają stricte z mechanizmu działania farmakologicznego, a są takie które biorą się za przeproszeniem z du.py, nie sposób je przewidziec, u jednego pacjenta są(bo być może jest hipochndrykiem), u innego nie. Koncern farmaceutyczny wypisując je na ulotce zabezpiecza się przed pozwami cywilnymi. W przypadku sertraliny może to wynikać z jej wpływu aktywizującego i dodatkowego blokowania wychwytu zwrt. dopaminy -zgaduję.

 

Tu masz o wpływie bupropionu(a konkretnie jego przedawkowania) na QT-

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12841807

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21623902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie chyba lek wydaje sie bezpieczny skoro w takich duzych dawkach nie spowodowal u nich jakichs groznych powiklan sercowych, bo z tego co zrozumiałem mimo wyzdluzenia QT nie zaobserwowano zadnych groznych arytmii

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pod tym względem mam przewalone bo nie potrafie brac leku o ktorym gdzies wyczytam ze moze powodowac cos z sercem, potem jak wezme to tylko czekam czy bedzie sie cos dzialo czy nie, kiedys chyba pol roku bralem wenlafaksyne jak jeszcze nie studiowalem tak tych informacji o lekach, a potem wyczytalem ze byly zglaszane przypadki groznych arytmii po niej i juz jej drugi raz nie wzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger,

dzięki za informację. To nie biorę dodatkowej dawki:)

 

emopl, fakt ciśnienie mam niskie:(

Dr kazał mi płynnie przejść z esci na efectin - powiedział, że lepiej, żeby to nie są duże dawki (efectin jeśli zaczne brać to 75 er) i po prostu jednego dnia mam wziąć esci, a drugiego od rana efectin, bo mówi, że lepiej tak niż miałaby powstać jakaś dziura - tzn. odstawiać esci prze z tydzień i dopiero zaczynać brać efectin...powiedział, że to są male dawki, więc raczej sensacji być nie powinno...

Boję się, zobaczymy, czekam jeszcze tydzień na rozkręcenie się esci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Na takie sensacje ze strony serca można by rozważyć dołożenie propranololu albo nowszego beta-blokera, ale one znowu mają inne wadę- mogą nasilać stany depresyjne i powodować koszmary senne.

Byłem kiedyś u dwóch kardiologów, jeden dał Lokren drugi właśnie Propranolol. Jeden stwierdził wypadanie płatka zastawki mitralnej drugi mówił ze go raczej nie ma. Zadnego z tych lekow nie bralem bo wlasnie doczytalem ze moze jeszcze wieksze arytmie zrobic niz byly do tej pory. Miałem stwierdzone na ekg wysiłkowym dodatkowo pobudzenia nadkomorowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, a zażywałam Propranolol jest dość starym lekiem, ale dość dobrym - n arytmie na tle nerwicowym sprawdza się:) i nie ma jakiś skutków ubocznym strasznym, swego czasu trochę go zajadałam, nie powodował żądnych uboków, byłam spokojniejsza, puls wyrównany...a też mam tendencje do tachykardii i dodatkowych pobudzeń nadkomorowych...

 

-- 22 gru 2013, 14:20 --

 

lunatic,

wypadanie płatka to ma chyba co trzeci człowiek...kardiolodzy uważają, że to żadna wada i nie każą się na tym skupiać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz biore dwa antydepresanty, z czym juz sie zle czuje psychicznie,bo wolalbym jeden, a co dopiero jakbym jeszcze trzeci lek do tego mial brac

 

-- 22 gru 2013, 14:27 --

 

Katarzynka40,

wiem ze to nic powaznego, chociaz lekarz kiedys mi mowil ze moze to czasem wplynac na wywolanie napadu leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kllos,to super,ze juz jest lepiej :great:

 

-- 22 gru 2013, 15:28 --

 

Witajcie. U mnie forma zwyżkowa. Budzę się bez lęków. Samopoczucie poprawiło się do ok. 70% ogółu. Senność minęła kilka dni temu. Mam nadzieję, że wreszcie esci się rozkręca :) a co u Was?

U mnie tez juz nie ma takiej sennosco jak wcześniej,ale nadal ciezko wstać rano..

i nastrój nie najlepszy...takie nic mi sie nie chce,brak motywacji i tej wewnętrznej energii:(

kloss,jak dlugo jestecsie z esci razem:)i w jakiej dawce.Wiem,ze pisales,ale nie pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30,

Pika, cześć:)

Dzięki za informację. Lekarz mi to samo mówił. Już raz brałam wenlę i postawiłam mnie 5 lat do pionu, czułam się świetnie już po 5 dniach. teraz dr stwierdził, że nie jest mi potrzebna, bo za silna i stąd ten niby słabszy esci... ale na ostatniej piątkowej wizycie też stwierdził, że esci już powinien działać, więc jak się nie poprawi w ciągu tygodnia to zmieniam na efectin...

 

A jak Ty się czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że generyk generykowi nie równy ?

Pytam, bo ostatnio biorę Aciprex i w dawce 5 mg ciężko go dostać, nieźle się trzeba nalatać po aptekach. A wolę właśnie nie brać zamienników, bo nie mam pojęcia czy to jednak tak do końca nie ma różnicy.

 

Ja tam już od kilku miesięcy rąbie Aciprex na pół :)

Wychodzi najekonomiczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss,

Super, że widzisz dużą poprawę:):)

U mnie nadal średnio, jest oczywiście lepiej niż było, ale do normalności to mi jeszcze daleko:(

Dr mi mówił, że po 3 tygodniach już powinien działać i jeśli jeszcze przez tydzień - 10 dni nie odczuję dużej poprawy trzeba będzie zmienić jednak...

Teraz jestem na etapie dużego zmęczenia wieczorem, dzisiaj piekłam ale wykonywałam wszystko jak robot...

esci strasznie jakoś stłumia emocje, znieczula:( tak jakbym żyła na pół gwizdka.... nie do końca jestem sobą... dziwne uczucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani!

 

jestem tu nowy lecz jakis czas juz Was podgladam - mój prpoblem jest taki - rozsypało mi się życie kilka miesięcy temu - partnerka która bardzo kochałem odeszła, firma i związane z tym długi - popadłem w totalnego doła , chodzę jak neptyk - nie chce mi się pracować (a muszę bo kredyty)cały czas mam czarne wizje że nie dam rady m chodzę że ściśnietym żołądkiem cały czas mam stany lękowe, drżenie rąk, pocenie się - nie mogę funkcjonować - mam cały czas czarniejsze myśli że skończe na bruku - o bezsenności nie wspomnę - a mam kochana 8 letnią córeczkę która bardzo mnie kocha i to mnie jescze trzyma przy tym aby nie zwariować...Dzisaj już nie mogę np. usiedzieć na miejscu - łoże po pokoju w tą i z powrotem> Byłem we wrześniu i psychiatra przepisła mi Mozarin, + pernazynę + Trittico ale przerwałem po miesiącu - wróciło - teraz mam Mozarin+Apo-Zolpin+Zomiren...

 

porszę napiszcie co tym sądzicie i czy jest szansa na wyjście z tego bagna...bo czasami sam się boję siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×