Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy mozna wmówić sobie samobójstwo?


RamzesWielki

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o to czy mozna wmówic sobie samobójsto, ale nie w taki sposób ze sam na to wpadłem bo nigdy nie miałem takich mysli, tylko raz jeden znajmoy sie powiesił i moja panna ,powiedziała mi wtedy "zebys ty czasem tego kiedys tego nie zrobił" no i sie zaczeło, zaczołem o tym rozmyslać, dodam ze ja sie zupełnie niczym nie przejmuje bo wiem ze nie ma problemu który by mnie przerósł i bardzo kocham zycie bo to nacudowniejsza rzecz jaka mamy, ale przesladuja mnie cały czas jakies pojebane mysli....ze jak zostane sam w domu to zrobie to..albo jak gdzies ide na misto to mam wrazenie ze ze pojde na jakis wysoki budynek i to zrobie,ale nic sie takiego nie dzieje bo wiem ze to jest tylko moja wyobraznia ale czemu mnie to cały czas przesladuje...?dodam jeszcze ze mam strasznie mocna psyche, bo uwazam nie ma problemów nie do rozwiazania,wszytsko mi sie udaje i nigdy sie nie załamuje,dodam jeszcze ze nie mam zadnych migotan serca ani dusznosci, mi poprostu nic nie jest ale czuje jakis jebany niepokój ale musiał bym chyba zwariowac zeby cos sobie zrobic, co mi jest do cholery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak..czasami się nam wydaję że mamy twardą psychikę..ale psychika to jest tak złożona sprawa że nawet najwięksi naukowcy nie są w stanie zbadać jej do końca podobnie jak naszego mózgu i jego zdolności, nawet kiedy nam się wydaję że jesteśmy twardzi psychicznie...to tego tupu sprawy, rzeczy , informacje gnieżdżą się w naszej podświadomości a potem po jakimś czasie uaktywniają i powodują m.in takie myśli...

 

mnie się wydaje że w twoim przypadku to może być nerwica natręctw....bo jak sam mówisz nawet o tym nie chcesz myśleć a jednak myśli ci takie przychodzą same do głowy...a to może być początek nerwicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jestem zupełnie spokojny, czytałem o natręctwach i wiem ze choc sie pojawiaja to sie ich nie realizuje:)juz jest zupełnie noramlnie,tylko jeszcze od czasu do czasu sie mi przypomni ale jeszcze tylko kilka dni i samo przejdzie czuje to po sobie...a prochy by mnie tylko przytumiły a ja sie chce cieszyc pieknem tego swiata normalnie... :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciągle walczę z nerwicą natręctw i często przypominają mi się myśli na temat noża-że coś komuś nim robie i teraz przeżuciło się wyłącznie na mnie-że sobie mogę coś nim zrobić. Miałam okropne lęki przed wejściem do kuchni, wrócenia do domu bo wiedziałam że w nim znajduje się nóż. Teraz to trochę ucichło-wiem że będzie to trwało długo, tylko czasami zastanawiam się czy człowiek rzeczywiście mógłby zrobić coś takiego o czym myśli i ma przed tym lęki. Z tego co czytałam i dowiedziałam się to to, że te nasze chore impulsy nigdy nie są realizowane. Kurcze ale pomimo tej pewności i tak człowiek ma lęki. Czytałam że jakaś dziewczyna miała nn, jej mąż wyjechał za granice zarobić, nie mogła sobie poradzić i doszła do takiego stopnia że się pokaleczyła-czyli nie do końca tak jest że sobie nic nie zrobisz??...... Może nie podjęła jakiejś psychoterapii, która jest bardzo ważna w takich przypadkach...... Co Wy o tym sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×