Skocz do zawartości
Nerwica.com

Terapia i co dalej?


Gwenhwyvar

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po dwóch 12 tygodniowych terapiach grupowych. Pierwszą odbyłam rok temu, drugą w te wakacje. Byłam bardzo pozytywnie nastawiona po pierwszej terapii - mój stan znacznie się poprawił - zmniejszyło się nasilenie urojeń depresyjnych i samookaleczeń, ale pozostały lęki, z którymi przyszłam na terapię w tym roku i niestety od kiedy ją skończyłam mam wrażenie, że się cofam - wracają objawy których dawno nie miałam - autoagresja, urojenia, lęki, myśli samobójcze. Czasem już z sobą nie wytrzymuję. Biorę leki, ale z powodu autoagresji mam problem z pilnowaniem dawki - często przedawkowuje żeby się "wyłączyć" (dodatkowa tabletka zamiast żyletki). Najchętniej przestałabym istnieć. Nie wierzę już, że terapia mi pomoże (chyba wiem już wszystko czego można się na takiej terapii dowiedzieć), nie wierzę też w zbawienny wpływ leków. Nie wiem co mam zrobić - czuję, że objawy biorą nade mną górę.

 

Moja diagnoza - osobowość chwiejna emocjonalnie - typ impulsywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze sprobowac przynajmniej dwoch rzeczy:psychoterapia indywidualna, ktora czasem jest sto razy bardziej skuteczna niz indywidualna(tak bylo w moim przypadku) oraz zmiana leków. Mozna tez sprobowac oddziału dziennego...takie polaczenie grupy terepeutycznej i terapi indywidualnej, ale to juz trzeba sameu zdecydowac:)

ps. w swoim polu tekstowym masz napisane ze masz osobowosc chwiejna emocjononalnie typ impulsywny. Z tego co wiem to w tych zaburzeniach najlepsze rezultaty osiaga terapia indywidualna w nurcie psychodynamicznym, a samo zaburzenie bez leczenia po prostu cofa sie calkowicie do 40 r.ż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gwenhwyvar.

Ja również mam zaburzenia osobowości:osobowość chwiejna emocjonalnie,paranoiczna i histrioniczna, oraz adhd i nerwicę natręctw.

Jestem na psychoterapii indywidualnej,terapii grupowej raz w tygodniu przez pół roku,chodzę do psychiatry i biorę leki.Byłam konsultowana u 2 psychiatrów i zgadzają się co do tego,że jak tylko będę mogła mam iść na terapię dzienną,conajmniej jedna sesja,a jak niewiele to da to na oddział...Może Tobie też przydałby się pobyt na oddziale?Porozmawiaj ze swoim psychiatrą.A może tak jak napisała Calineczka warto też zacząć terapią indywidualną?Chyba,że na takiej już jesteś.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×