Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

mre to ja. Nie znam żadnej Ciri. A czy mnie ignorować czy nie zależy od Ciebie.
to dobra wiadomość Ahmall Gammat, :mrgreen: Fajnie .ze niektórzy wierzący są na 100% pewni ,że tylko ich sposób wiary jest prawdziwy :mrgreen:

A talizman ,tarot czy siły natury ..to też system ergo religia . Nie wszyscy maja tak mało wyobrazni ,że muszą personifikować Boga w postaci ludzkiej .

 

[Dodane po edycji:]

 

Ps dlaczego wiara w kolejną kopie ma być jedyna i słuszna ? Jeżeli myślisz ze historia niepokalanego poczęcia to chrześcijaństwo ,to się mylisz .

Nie polemizuj ze mną ,polemizuj z archeologami i badaczami prechrześcijańskich wschodnich kultur.

 

[videoyoutube=EUZskeNORgE][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahmall Gammat, Ty nie ale religia o której piszesz tak .

 

[Dodane po edycji:]

 

LitrMaślanki, też mnie zawsze dziwiło, czemu akurat ta kopia a nie inna zdobyła takie uznanie. ;)

 

To nie kwestia uznania ,to po prostu najnowsza wersja mitu. Taki jest już człowiek ,że i nowszy samochód,i wersja piosenki i wszystko co "nowszy model " jest atrakcyjniejsze..wiec czemu nie mit ?

 

[Dodane po edycji:]

 

Ale ja nie personifikuję Boga,to byłoby śmieszne.

 

Wiec nie wierzysz w dogmaty ? W trójce w której Bog występuje też pod postacią syna człowieczego ???

Jakoś mnie to nie dziwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki,czy miałeś okazją poznać chociaż z pierwszej ręki to,o czym próbujesz pisać? Czy porozmawiałeś o tych sprawach z jakimś mądrym księdzem? I czy w ogóle jesteś człowiekiem poszukującym,czy już wszystko po prostu wiesz i koniec.

Przyjrzyjmy się,co piszesz:

Post z 18.03:

"...muszą personifikować Boga w postaci ludzkiej."

O ile wiem personifikacja,to nadawanie cech ludzkich np:zwierzętom,przedmiotom,zjawiskom,ideom...itd

Wikipedia proszę:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Personifikacja

 

O ile wiem Bóg nie jest ani zwierzęciem,ani przedmiotem,ani zjawiskiem czy ideą,o czym więc tu mowa.

Kościół nie zajmuje się sprzedawaniem PRODUKTU O NAZWIE BÓG,ale przybliżaniem TAJEMNICY,jaką jest Bóg.

 

Drugi post z 22.23 to jeszcze większe masło maślane:

"W trójcy(nie trójce!!!) w której Bóg występuje też pod postacią Syna Człowieczego???"

 

Więc jeśli Bóg jest też pod postacią Jezusa-konkretnego człowieka,który chodził 2000 tys lat temu po Ziemi,to nie ma mowy o personifikacji.Cech ludzkich(odsyłam do wikipedii) nie nadaje ona osobom tylko jak wyżej: zwierzętom,przedmiotom,zjawiskom itd.

Proponuję Ci naprawdę zainteresować się tematem.No chyba że chodzi tylko o wykłócanie się,czyje na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83,

Uznajesz naszą religię za farmazon, i bajke to olej to, i nie zawracaj ludziom gitary.

 

pokaz mi gdzie tak napisałem ?

 

[Dodane po edycji:]

 

Ahmall Gammat,

O ile wiem personifikacja,to nadawanie cech ludzkich np:zwierzętom,przedmiotom,zjawiskom,ideom...itd
A czym wg Ciebie jest syn Bozy ? Przecież to personifikacja idei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, normalnie, chodzi mi o całokształt, Twojego podejścia. Twierdzisz że religią może być wiara w rzekę, słońce, czy inne siły przyrody. Uogólniasz stereotypy dotyczące KK, śmiejesz się z tego że ludzie chodzą do kościoła, dają na tacę i wiele innych kwestii.

No i dla tego napisałem że skoro nie potrafisz tego zrozumieć, że dla pewnych ludzi to ważna sprawa w życiu to nie powinieneś drążyć tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ludzkiej istoty Boga, to przecież w Bibli napisane jest że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo.

 

 

w średniowieczu za takie dwa stwierdzenia poszedłbyś na stos ,wiesz?

 

Te dwa cytaty to pełen obraz Twojego rozumienia wiary .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara jest łaską.

Człowiek kłótliwy,zadziorny,obrażony,pełen uprzedzeń,chcący coś swojego udowodnić,nie doświadczy tej łaski.

Z tym jest dokładnie tak jak z prawami fizyki.

Woda zawsze spływa z miejsc wyżej położonych do miejsc najniżej położonych i tam się zatrzymuje,zbiera.

To samo z łaską.Nie zatrzymuje się ona na tych hardych,co to głowę trzymają wysoko.Doświadczą jej ci,co już absolutnie głowy podnieść nie mogą.

Dlatego Pismo Św mówi,że złoczyńcy,prostytutki,ogólnie grzesznicy,ludzie słabi,odrzuceni-ci wejdą do Królestwa Niebieskiego.

Z hardymi nie ma co dyskutować.To gadanie ze ślepym o kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest dokładnie tak jak z prawami fizyki.
A no tak ,że do wielkości atomu działają a poniżej to już zahacza o magie

 

 

Dlatego Pismo Św mówi,że złoczyńcy,prostytutki,ogólnie grzesznicy,ludzie słabi,odrzuceni-ci wejdą do Królestwa Niebieskiego.

 

piszesz o książce która została napisana ręką człowieka ? i przez setki lat przekłamywana poprzez naszą męski szowinizm ,pchający nas do ..rozkosznej władzy nad kobietami i słabszymi od nas mężczyznami ? O książce która zatraciła sens poprzez ciągle tłumaczenia z języka na język ? Czasem kilka słów zmienia diametralnie znaczenie . Już raz napisałem i powtórzę to z uporem maniaka miejsce wiary jest w sercu nie na języku

 

Udowodni mi ze Biblia została napisana pod wpływem łaski pańskiej a nie w celu zniewolenia i zastraszenia malutkich .

Nie używaj argumentu z półki dogmatycznej ..tzn nie pisz ze Bóg natkną pisarzy do napisania ,a o Tym ze Bóg natknął pisarzy do napisania Biblii ..wiemy właśnie z biblii ...bo to pozbawione jest sensu .

 

[Dodane po edycji:]

 

dla nie twardo głowach filmik .

skupcie się na analogiach religijnych

 

[videoyoutube=1rHxA43Bt0k][/videoyoutube]

 

reszta części na YT

 

[Dodane po edycji:]

 

AND

 

jaki Bóg tacy jego słudzy .

 

[videoyoutube=mnwl--Nq_xU&NR=1][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do mnie pasuje film "Ona jedna bogów 7"(nie pamiętam dokładnie tytułu ale sens ten sam)

cała ja

 

[Dodane po edycji:]

 

to chyba było imie w tytule np. Weronika i 7 bogów

kto wie to proszę o sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea Boga to tylko sprytna pułapka ,mająca na celu zniewolenie malutkich i zmuszenie ich do posłuszeństwa ...paradoksalnie nie wobec Wyimaginowanego Boga lecz wobec kapłanów .Niezwykle wpływowej i zamożnej grupy pasożytów społecznych .

 

[Dodane po edycji:]

 

ktory z 3 wniosków końcowych ,Twoim zdaniem jest prawdziwy ...a może masz inny ?

 

[videoyoutube=-QzgSD9Aqps&feature=related][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg jest dla wszystkich,ale nie dla każdego.Jak widać powyżej.

Ostatnio dwie umcie (Ślązacy zrozumieją) umcie jechowitki spieprzały aż się kurzyło,gdy zapytałem je że skoro Jezus to tylko człowiek,to co stało się z ciałem,gdzie zniknęło ciało Jezusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co stało się z ciałem,gdzie zniknęło ciało Jezusa.

 

stało się z nim dokładnie to samo co z cała reszta ludzi żyjących dwa tyś lat temu ....biodegradacja .

A skąd u ciebie pewność ze było wniebowstąpienie ...? Bo tak mówi księga ,która jest napisana z woli boga ..a dla niedowiarków jest argumentem -ze jest napisana z woli boga ...a ci co nie wierzą niech spojrzą w księgę tam jest napisane ,że jest napisana z woli boga ( można tak w nieskończoność ..taki był właśnie zamiar przyświecający pisarzom ) stworzyć paragraf 22???co samo ma udowadniać ze ma racje .

Upsss czyżby na celu było zniewolenie szaraczków i zmuszenie ich do bojaźni w konsekwencji do ślepego wykonywania poleceń kasty kapłańskiej ...Nieee to nie możliwe ..przecież ludzie z natury nie są źli i zachłanni ,prawda?

 

[Dodane po edycji:]

 

Ahmall Gammat, Rożnica miedzy nami polega na tym .

Że ja daje Ci argumenty a Ty miotasz się w dogmatach ,które wtłoczono Ci do głowy na silę .

 

[Dodane po edycji:]

 

Bóg jest dla wszystkich,ale nie dla każdego.Jak widać powyżej.

 

długo myślałeś nad takim ostrym gadgetem ? ....Eeeee mniejsza o to ile .i tak był to czas zmarnowany . Nie stać Cie na argumentacje tylko na umcia ? To świadczy o Tobie nie o mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×