Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy z oddychaniem


mysia223

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem tutaj nowa, znalazłam forum przez przypadek, gdy szukałam odpowiedzi na pytanie jak sobie poradzic z płytkim oddechem...

nie wiem czy mam nerwice, pewnie tak ale jeszcze nie zdiagnozowaną. 2 tyg temu z soboty na niedziele w nocy czułam sie bardzo zle...kołatanie serca, bardzo nierównomierne bicie. W niedziele rano rodzice zawiezli mnie na dyzur do przychodni. Tam pani doktor zbadała tętno, popatrzyła na mnie jak na wariatke i dała 40mg propranolu ( chyba to taka nazwa) posiedziałam pół godzinki , potem pani znów mnie zadała ale tabletki kompletnie nic nie dały i moje serce biło bardzo nierównomiernie. Chciała wezwac karetke ale czekalibysmy ze 4 godz wiec rodzice podpisalipapierki i sami mnie zawiezli na izbe przyjec. Tam znów EKG, pobrali mi krew i diagnoza ze to dodatkowe skórcze komory z nerwów. Przepisali Aspargin, zabronili pic kawy i sie denerwowac i wypuscili do domu. Byłam na uropie wiec mówie sobie odpoczne i bede miała czas na nauke bo studiuje zaocznie a teraz sesja. Serce sie uspokoiło i było praktycznie ok, czasami łapało mnie takie kołatanie ale przechdziło. Wczoraj byłam od rana na uczelni, potem zakupy z kolezankami, znów uczelnia i czekanie w dusznym korytzu na egzamin, stres a potem na piwko ze znajomymi....chyba za duzo wrazen jak na jeden dzien bo od wczoraj wieczór mam tętno w granicach 90-100, nie ogłam nic spac, mam płytki i szybki oddech. Tu czuje sie w miare ok tylko jak sie połoze to czuje ten puls w gardle, w głowie, uszach...masakra:( nie wiem co robic ale chyba jutro wybiore sie do lekarza pierwszego kontaktu w przychodni.

 

Prosze powiedzcie jak sobie z tym radzic?? czy to stres?? co robic z tym płytkim oddechem??

z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już odpisuję:) płytki oddech to niestety problem bardzo dobrze mi znany. nie moge wziąc głębokiego oddechu, "zatyka mnie". mam to z przerwami od jakichs 2 lat, na poczatku było strasznie, do tego dochodził ból pleców. lekarz 1-go kontaktu kazal mi pic melisę i mentowal i zapytal ,czym sie denerwuję. powiedzialam że niczym , a on popatrzył jak na głupka i powiedział: takie jest dzisiaj zycie, wszyscy sie czyms denerwują.

i miał rację, tempo mojego zycia było b. szybkie,za szybkie. ogólnie mam problem ze zbyt napietymi mieśniami (napieciowy ból głowy, bóle pleców, bruksizm i pare innych rzeczy bylo tego rezultatem).

musisz postarac sie wyluzowac, nie spieszyć, zrezygnowac z nadmiaru obowiązków.chyba dobrym pomyslem jest joga, chociaz jeszcze nie próbowalam.

napisz co o tym myslisz i czy masz jeszcze jakies inne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

innych objawów juz nie mam...kiedys miałam silne dosc zawroty głowy ale samo jakos przeszlo i nie miałam wtedy problemów z sercem. Dzis na własną reke wziełam dosłownie 1/4 tabletki locren i tetno mi spadło na 67 a teraz mam 72 wiec idealne ale czuje takie nierównomierne bicie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze to przechodzilam , pamietam jak szukalam tutaj pomocy na forum myslalm ze tylko ja tak mam.. u mnie zaczelo sie od kolatan serca do tego dusznosci okazalo sie ze to tylko wypadania platka zastawki mitralnej-nerwica serca , jest to wogole nie grozne to taka "uroda" serca, tego sie nie leczy , mozna brac doraznie cos na uspokojenie kiedy sa dytuacje stresowe bo wtedy wlasnie nasze serduszko tak reaguje. Dlugo nie moglam sobie dac z tym rady z tym oddechem i sercem ale teraz juz nauczylam sie z tym zyc i jedno jest pewne od tego nic sie nie stanie - NIC ;) bierz sobie magnez z wit B6 i bedzie dobrze , oddychaj gleboko i zapewniam cie ze nic sie nie stanie ;)

Dodam tylko ze wiekszosc mlodych kobiet ma wypadanie platka i czesto objawia sie to przy silnym stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×