Skocz do zawartości
Nerwica.com

Renta


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, skakunna napisał:

W czasach dużego bezrobocia ubieganie się o taką grupę miało sens właśnie z powodu tych dofinansowań, bo janusze dużo chętniej zatrudniali osoby z grupą. Teraz to chyba gra niewarta świeczki, bo ma się w papierach, że jest się "uszkodzonym", a ze znalezieniem gównianej pracy nie ma większego problemu.

Nie no, w niektórych przypadkach ma nadal sens, ale akurat w przypadku zab. psychicznych to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć czy rzeczywiście warto. 

Na szczęście zawsze można złożyć wniosek o cofnięcie orzeczenia, z tym nie ma większych problemów z tego co mówi moja lekarka.  A inna sprawa że nie ma obowiązku przyznawania się do posiadania takiego orzeczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sebastian86 napisał:

Im wiecej o tym mysle tym wiecej mam watpliwosci. W urzedzie pracy wręcz nakazali mi zebym wyrobil sobie orzeczenie. Bo jestem u nich zarejestrowany od 5 lat.

Orzeczenie zawsze można zrobić, tym bardziej jak nie ma obowiązku przyznawania się do posiadania takiego czegoś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebastian86 napisał:

skad pewnosc ze z palcem w dupie? slyszalem ze komisje zusowskie sa bardzo surowe w ocenie zdolnosci do pracy.

Słuchaj nic się nie stanie jeśli złożysz🤷 próbuj. Mi też mówili że syn nie dostanie renty, a dostał. Fakt że on choruje od dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebastian86 napisał:

a jesli w czasie oczekiwania na stawienie sie na komisji znalazlbym prace to wtedy automatycznie zostaje skreslony z listy oczekujacych?

W sprawie renty? Nie wiem czy automatycznie, ale nie dostaniesz jej wtedy, chyba, że dostałbyś częściową niezdolność to wtedy można pracować, ale to z jakimiś ograniczeniami. Orzeczenie o niepełnosprawności nie ma nic do pracy.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebastian86 napisał:

A czy przyznanie renty jest uzaleznione od tego ile czasu w zyciu pracowalem? bo nie licząc dwoch stazy to uzbieraloby sie tego moze z 9 miesiecy.

to musisz sprawdzić na stronie ZUSu bo tam są kryteria w zależności od wieku, w którym zachorowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sebastian86 napisał:

pracowniczka socjalna mi kiedys mowila ze zeby dostac rente socjalną trzeba miec udowodnione ze sie zachorowalo przed 18 stym rokiem zycia

Lub jeśli studiowałeś to przed ukończeniem studiów.

 

Godzinę temu, sebastian86 napisał:

no wlasnie sprawdzilem i musi byc 5 lat stazu przynajmniej

5 lat to muszą wynosić okresy składkowe i nieskładkowe. Musisz się dowiedzieć w ZUS czy masz tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, acherontia styx napisał:

5 lat to muszą wynosić okresy składkowe i nieskładkowe. Musisz się dowiedzieć w ZUS czy masz tyle.

nie mam tych 5 lat 

 

15 minut temu, acherontia styx napisał:

no studia zoaczne też się liczą.

czyli musze zalatwic sobie zaswiadczenie od mojej owczesnej poradni ze bylem ich pacjentem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sebastian86 napisał:

czyli musze zalatwic sobie zaswiadczenie od mojej owczesnej poradni ze bylem ich pacjentem?

Kopie historii choroby poświadczoną za zgodność z oryginałem. W ogóle do renty cała dokumentacja medyczna jest potrzebna od samego początku leczenia, bo niektórzy lekarze twierdzą, że wystarczą tylko 2 lata wstecz - nie, ZUS chce całość, chociażby to miało być z 15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, acherontia styx napisał:

Kopie historii choroby poświadczoną za zgodność z oryginałem. W ogóle do renty cała dokumentacja medyczna jest potrzebna od samego początku leczenia, bo niektórzy lekarze twierdzą, że wystarczą tylko 2 lata wstecz - nie, ZUS chce całość, chociażby to miało być z 15 lat.

to ciezka sprawa. ciekawe czy moja historia choroby jest jeszcze przechowywana w poprzednich poradniach. a bylo ich troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sebastian86 napisał:

to ciezka sprawa. ciekawe czy moja historia choroby jest jeszcze przechowywana w poprzednich poradniach. a bylo ich troche.

Historia choroby musi być przechowywana przez 20 lat od roku, w którym odbyła się ostatnia wizyta w danej placówce, takze jeśli tyle nie upłynęło to muszą mieć. W archiwum i na pewno nie dadzą Ci tego od ręki, ale mieć muszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×