Skocz do zawartości
Nerwica.com

To mi nie pozwala poprawnie funkcjonować !!!


pendzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Mam 27 lat, zbudowałem dom i spłaciłem cały kredyt.

 

Od prawie 5 lat dorabiam sobie dodatkowo jako kierowca na uberze. Zawsze u kogoś. Nigdy na swoim.

 

Od pewnego czasu dręczą mnie non stop z każdej strony obawy że dostane skądś karę. Że urząd skarbowy mi da kare za to że na uberze jeździłem, że skądś nagle przyjdzie pismo że ktoś na mnie wzioł kredyt. 

 

Do takiego stopnia mnie to zadręcza że już nie mogę funkcjonować tak jak kiedyś. 

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne natrętne myśli cie dopadły, czy ostatnio coś złego się wydarzyło albo żyłeś w stresie? Niestety jak nabawiłes się nerwicy to musisz zgłosić się do psychiatry czy też iść na terapię. Możesz też zadbać o komfort psychiczny, spokój, brak stresu, może natrętne myśli znikna lub zmniejsza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z takim myśleniem to możesz przyciągnąć sobie problemy. Może tego potrzebujesz, może nie, a może potrzebujesz teraz nowych wyzwań, bo taki stan ci nie służy.

Przychylam się jednak do sugestii poprzedniczki, bo chyba masz potrzebę wygadać się,  może spróbuj też zapisać się na jakiś kurs medytacji. Umysł można wyciszyć, naprawdę jest to możliwe, z tym na każdego działa co innego. 

Ćwiczenia, biegi, joga, siłownia, to też dobry kontakt z ciałem, bo może za dużo już uwagi skupiasz na myślach.
 

PS:   z tym kredytem, to istnieje na szczęście BIK 

PS2: chcesz żeby ktoś cię puknął w czoło? Nie, nikt tego tutaj nie zrobi, bo sam musisz podejmować decyzje i uczyć się jak każdy inny, czasami idzie to mozolnie, ale nawet wtedy uczysz się cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2023 o 11:43, pendzelek napisał:

Od prawie 5 lat dorabiam sobie dodatkowo jako kierowca na uberze. Zawsze u kogoś. Nigdy na swoim.

 

Od pewnego czasu dręczą mnie non stop z każdej strony obawy że dostane skądś karę. Że urząd skarbowy mi da kare za to że na uberze jeździłem, że skądś nagle przyjdzie pismo że ktoś na mnie wzioł kredyt. 

 

Do takiego stopnia mnie to zadręcza że już nie mogę funkcjonować tak jak kiedyś. 

 

Proszę o pomoc.

 

Zastanawia mnie, na ile Twoja praca nie powoduje u ciebie takich natrętnych myśli. Może jest coś w tym temacie u ciebie nie halo i wypadało by się temu przyjrzeć? Psychika wysyła nam różne sygnały, kiedy stara się nam przekazać, że coś niedobrego się święci. Przepracowanie, chaos organizacyjny, zmiany rytmu dobowego mogą bardzo nadszarpnąć zdrowie po pewnym czasie. Każdy jest inny i ma inną wytrzymałość na pewne zjawiska. 

Myślę, że najodpowiedniejszą drogą dla ciebie będzie skonsultowanie problemu z psychologiem bądź nawet lekarzem psychiatrą. Z tym że uprzedzam, że branie leków psychiatrycznych to już wiąże się ze skutkami ubocznymi. Można spróbować też doraźnych leków, choć niektóre z nich mają potencjał uzależniający. Jednak uważam, że na dobry początek warto będzie skonsultować się z psychologiem 🙂

Pozdrawiam ciepło i życzę wszystkiego dobrego! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×