Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak powróciłem do dawki 40mg paro z 30mg ale i tak brakuje mi sily i jestem ciągle senny,mam juz dosyć tej paroksetyny bo na nic nie mam chęci ani sily.Zastanawiam się czy zmiana na wenlafekstyne by zwalczyla te zmęczenie . Co o tym sadzicie ?

 

-- 16 mar 2015, 17:08 --

 

Ogólnie paro przyjmuje 1,5 roku a takie straszne zmulenie i zmęczenie poczułem 3 miesiące temu,do tego brak motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, może na 30 mg byłoby lepiej.....ewentualnie dołączyć wenlafaksynę. Zapytaj lekarza

Próbowałem schodzic do 30mg ale nie pomoglo,co z tego ze lęków nie ma jak nie mam sily i ochoty na nic,zapytam o polaczenie lekarza tych dwóch lekow,bo na tej paro sie wykończę.Potrzebuje cos co mi da kopa tylko żeby nie bylo lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84 nie chodzi mi tylko o to, ale w wątkach przewija się często takie za przeproszeniem "pieprzenie", jak ktoś chce coś konkretnego znaleźć na temat leku to musi się przewalać przez dziesiątki postów o niczym. Jak ktoś chce komuś słodzić, lub kogoś ganić to wystarczy jeden post, ew. priv się do takich rzeczy bardziej nadaje.

 

Przecież wiem, że nie usuwa konta z tego powodu.

 

emilk a co na to lekarz? Mówiłeś mu o tych objawach? Wenlafaksyna wydaje się lepsza jeśli masz zmęczenie na paro (które nie jest rzadkością). Osobiście uważam, że lepsze jest przejście z leku na lek i podbicie dawki tego zamiast dodawania innych leków o podobnym mechanizmie działania - czyli paro nie pasuje, podbicie dawki nie daje rezultatu - zmiana na wenlę, podbicie dawki do maks. Chyba, że paroksetyna daje częściową remisję, wtedy można dodać lek pobudzający, np. bupropion. Nie jestem zwolennikiem łączenia SSRI z SNRI.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robicie syf z tego forum,piszcie na temat nie róbcie offtopu,jak ktos ma problem do kogos to na priv.

 

-- 16 mar 2015, 17:34 --

 

magnolia84 nie chodzi mi tylko o to, ale w wątkach przewija się często takie za przeproszeniem "pieprzenie", jak ktoś chce coś konkretnego znaleźć na temat leku to musi się przewalać przez dziesiątki postów o niczym. Jak ktoś chce komuś słodzić, lub kogoś ganić to wystarczy jeden post, ew. priv się do takich rzeczy bardziej nadaje.

 

Przecież wiem, że nie usuwa konta z tego powodu.

 

emilk a co na to lekarz? Mówiłeś mu o tych objawach? Wenlafaksyna wydaje się lepsza jeśli masz zmęczenie na paro (które nie jest rzadkością). Osobiście uważam, że lepsze jest przejście z leku na lek i podbicie dawki tego zamiast dodawania innych leków o podobnym mechanizmie działania - czyli paro nie pasuje, podbicie dawki nie daje rezultatu - zmiana na wenlę, podbicie dawki do maks. Chyba, że paroksetyna daje częściową remisję, wtedy można dodać lek pobudzający, np. bupropion. Nie jestem zwolennikiem łączenia SSRI z SNRI.

Dopiero czekam na wizytę,mam nadzieje ze przepisze mi cos na pobudzenie,albo dolozy do paro cos sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek123321, Dziala na ciebie ta seleglina??, jak sie czujesz po tym leku, ja bralem akineton kilka razy kiedys nie pamietam nawet w jakiej dawce go bralem!

 

dziala ale rewelacji zadnej nie ma jedynie jestem bardziej opanowany i prospoleczny przez dopamine ale dorzucajac jakies mocne ssri/moklobemid da mysle dobry efekt przeciwdepresyjny.

 

Dopiero czekam na wizytę,mam nadzieje ze przepisze mi cos na pobudzenie,albo dolozy do paro cos sensownego.

 

zwieksz dawke wtedy dopiero lekarz zadtanowi sie czy by nie zmienic na wenle/bupropion

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, z obserwacji widzę, że mało kto kwapi się do przerzucenia kilku stron, żeby znaleźć coś o leku, tylko zwyczajnie pisze posta, mimo, że odpowiedzi na swoje pytanie mógł/mogła znaleźć kilka postów wyżej. Ludzie są leniwi i wolą zadać po raz enty to samo pytanie niż szukać. To samo dzieje się z zakładaniem nowych wątków na forum, albo choćby z pytaniami skierowanymi do siebie nawzajem, jeżeli chodzi o stałych bywalców wątków - nie czytają chyba swoich postów, tylko w kółko pytają się nawzajem o to samo i to mnie wkurvia bardziej niż off topic :pirate:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie wchodzę do innych wątków, skoro tutaj jest taki hydepark to co dopiero gdzie indziej.

 

emilk no to lekarz coś na pewno wymyśli. Nie powinien Cię zostawić z tym problemem, albo zmieni lek albo doda coś na pobudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie łączenia SSRI z SNRI to pamiętam, że Śmiercionauta miał takie zestawienie (paro + coś jeszcze) i było ok więc jak zwykle - różnie z tym bywa

aha niedługo spróbuję tego połączenia na sobie :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pytac i uzgadniac z lekarzem swoje leczenie, a nie pytac ludzi z internetu, wenla powinna dac ci kopa, ale pewnie na chwile, pozniej jest to samo co na lekach ssri, zamulenie i brak motywacji, tak ze nie ma co liczyc na fajerwerki. :roll:

Po to jest forum aby pytać bo na pewno ktoś coś wie więcej niż ja,wiec pytam.Mam nadzieje ze polaczenie paro plus inny lek da mi kopa.

 

-- 16 mar 2015, 17:51 --

 

nie ma co się kłócić ludzie ani sprzeczać :) powinniśmy tutaj pomagać sobie wszyscy na wzajem , wszyscy jesteśmy przecież psychiczni więc walczymy po tej samej stronie barykady

Tak powinno być ale widac ze niektórzy wola kogos jeszcze bardziej zdolowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, było spokojnie, dopóki benzowiec84 nie zaczął objeżdżać wszystkich wątków lekowych ze swoją propagandą "jeba.ć SSRI", zarzucać komuś kłamstwo i wyzywać :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum ostatnio bardziej mniej wkur...a niz daje jakis spokój czy ukojenie, kiedys bylo inaczej, dlatego nie bede juz czesto sie udzielal w watkach bo po prostu mi sie nie chce, a jak komus cos pomozesz albo poradzisz to pózniej cie jeszcze zjada za to, pierdole to :pirate:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, najlepiej nie zmieniać paro jak dobrze podziałało na lęki , tylko dołożyć do paro reboksetynę[edronax] to popularny mix , jak nie ma pełnej odpowiedzi na lek pierwszego rzutu i tutaj powinno właśnie w twoim przypadku dodać reboksetynę , ale u nas niestety lekarze to ciemnogród , więc nie wiem czy by ci to dodali , ew coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, sam sobie jesteś winien, bo nie dyskutujesz spokojnie, tylko z góry coś zakładasz i szydzisz, a później się dziwisz, że ktoś na to reaguje

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum ostatnio bardziej mniej wkur...a niz daje jakis spokój czy ukojenie, kiedys bylo inaczej, dlatego nie bede juz czesto sie udzielal w watkach bo po prostu mi sie nie chce, a jak komus cos pomozesz albo poradzisz to pózniej cie jeszcze zjada za to, /cenzura/ to :pirate:

 

mnie też już wkurwia , ja tak samo.

 

-- 16 mar 2015, 17:00 --

 

emilk, było spokojnie, dopóki benzowiec84 nie zaczął objeżdżać wszystkich wątków lekowych ze swoją propagandą "jeba.ć SSRI", zarzucać komuś kłamstwo i wyzywać :roll:

 

tyle że ja już dałem sobie spokój a ty dalej kontynuujesz dzieło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, nie pocisnełam lunatica, nie wyzywałam go, nie sugerowałam, że kłamie, jak robiliście to Wy w stosunku do mnie!!!!! Mało tego, pisałam, że go rozumiem, żeby miał trochę cierpliwości i że mimo wszystko życzę mu wszystkiego dobrego. Podobnie było, kiedy podchwyciłeś jazgot benzowca84 odnośnie SSRI. Widzisz różnicę między mną, a Tobą i benzowcem84?!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej tym razem lekarz u jakiego byłam powiedziała mi ze xetanor + propranolol to mi pomoże na to wymyslone "sikanie i pocenie sie" ...

 

magnolia84, i co myslisz , że benzo mi pomogą... jak mi nic nie pomaga, a poza tym przeciez benzo długo brac nie mozna a ja potrzebuje żyć w koncu eh.

 

wgl to je bie mi sie w glowie znów... popadam w taki smutek i ból brzucha z nerwów znowu ciągle mi się wydaje, że kazdy jest przeciwko mnie i we wszystkim widzę podstęp i złe intencje :( ratujcie ;/

 

a i nie kłóćcie się, ja tam ciesze się że mogę znać opinie jeszcze kogoś oprócz lekarza, bo im to już nie wiem czy można ufać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×