Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Tyrr, a Ty odstawiłes juz?

margor26, ja m.in przez skłonności nerwicowe nie zdecydowałam sie na dziecko. Nie chce przekazywać takich wypaczonych genów, bo u mnie w rodzinie ciągnie sie to od przynajmniej 3 pokolenia. Paro bierzesz krótko. Jeżeli juz planujesz ciąże, skonsultuj z lekarzem przejście na inny ssri, który w ciąży jest dopuszczalny. A tak w ogóle burze hormonalne mogą nasilać objawy nerwicy

sęk w tym ze lekarze twierdza ze nie ma bezpiecznego leku w ciąży przynajmniej 3 pierwsze miesiące. Poprzednia ciążę poronilam bo na początku brałam paro.

 

-- 19 sie 2014, 10:38 --

 

margor26, ja też biorę po raz trzeci,teraz biorę blisko 2 lata.próbowałam odstawić i nie wyszło.między 2,a 3 ciągiem paro urodziłam zdrowe dziecko,choć przez 3 najgorsze miesiące ciąży wróciłam na chwilę do paro,bo nie dawałam rady bez leków.i uprzejmie proszę,aby nikt mnie nie pouczał ,że w czasie ciąży....ble,ble,ble.tak postanowiłam z lekarzem.

a w jakiej dawce bralas paro w ciąży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy bez problemu, ja jak chcialem leki to nie dało rady załatwić takim sposobem, trzeba było byc zarejestrowanym do lekarza, na żadnych dyżurach weekendowych, nocnych itp. nikt nie chciał dać, musialem wyprosic w aptece ze doniose recepte, to było o wiele łatwiejsze niz zalatwienie tej recepty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa, bo wydawało (i po części wciąż wydaje) mi się, że najgorsze za mną, natręctwa zostały prawie wyeliminowane, nastrój poprawił się i to o dużo więc tak sobie ubzduraliśmy z lekarzem, że zdrowieję i jeśli chce to odstawianie :P

 

"więc tak sobie ubzduraliśmy z lekarzem, że zdrowieję i jeśli chce to odstawianie"

gratuluje lekarza, bezcenne zdanie naprawde :mrgreen:

Juz dawno sie tak nie ubawilem hehe :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, inaczej napiszę, żeby nie było ;) wszystko wskazywało na to, że objawy jak i sama NN ustąpiła więc zadecydowaliśmy o odstawieniu. Odstawiam już ze 2 miesiące na pewno, było tylko kilka dni, w których czułem jakby wszystko miało wrócić itd, ale następnego dnia już nie było po tym śladu. Ostatni taki dzień był nie dawno, i NN były praktycznie takie jak na początku (czyt. całkiem mocne) stąd moje dalsze wątpliwości, ale po raz kolejny po jednym takim dniu minęło i dalej jest ok więc jeszcze się nie poddaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzją nr 17/WC/2014 wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy Seroxat, tabletki powlekane 20 mg.

articleImage: GIF: tabletki Seroxat wycofane z obrotu .

 

Wycofana została seria o numerze 603 i dacie ważności: 30 października 2014 roku.

 

Podmiotem odpowiedzialnym jest GlaxoSmithKline Export Ldt.

2 kwietnia 2014 roku do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła informacja dotycząca decyzji własnej podmiotu odpowiedzialnego o wycofaniu z obrotu podanej serii produktu Seroxat w związku z niezgodnościami stwierdzonymi w miejscu wytwarzania substancji czynnej podczas inspekcji prowadzonej przez Amerykańską Agencję Food and Drug Agency (FDA). Mając to na uwadze, Główny Inspektor Farmaceutyczny decyzję o wycofaniu produktu z obrotu.

 

Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u dilera w związku ze wzrostem lęków na sertralinie. Zapytałem o paroksetynę. Powiedział, że wykastruje mnie niemal do zera i raczej przybiorę na wadze (mam już trochę sadła po mianserynie/mirtazapinie). Ogólnie zauważyłem, że nie jest jakimś fanem tego leku. Zapronował wenlę, że lepiej się sprawdza niż paro. Ostatecznie zostałem na sercie 100mg + propranonolol na lęki. Jakie macie doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa, Kat_ - +9kg w 7 miesięcy bez żadnej znaczącej zmiany żywienia w porównaniu z wcześniejszym okresem. Miesiąc tylko miałam do tego Mirtor i pochłaniałam wszystko razem z opakowaniami -.- Do tego 4 miesiące bez orgazmu, potem przeszło, ale i tak jakoś inaczej. No i osłabienie wzroku, który kiedyś miałam świetny, koncentracji, pamięci...

 

Ta, nikomu paro nie polecam teraz generalnie - brałam jakieś 7 miesięcy, udało mi się zejść z dawki 50mg w niecałe 5 tygodni - niesamowicie ciężko po odstawieniu, zawroty głowy, wymioty, ciągłe uczucie mdłości, bóle głowy. Ledwo wstawałam z łóżka, nie łapałam, co kto do mnie mówił, praktycznie spałam przez większość czasu bardzo płytkim snem... Ogólnie masakra, nigdy mi się tak ciężko z leku nie schodziło (a swego czasu brałam z ssri esci i sertalinę, które odstawiłam praktycznie z dnia na dzień i zero czegokolwiek). Wszystko trzymało przez tydzień, teraz zostały tylko zawroty głowy i jej ból, ale na razie się jakoś trzymam wspomagana hydro i apapem, a także mocnym postanowieniem, że kończę z wszelakimi ssri na baaardzo długo.

 

Myślę, że jest teraz tyle leków, które posiadają o wiele mniejsze skutki uboczne, że lepiej od paro nie zaczynać, a i później brać to już naprawdę w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na konsultacji odnośnie mojego odstawiania... lekarz stwierdził, że powinienem zamienić paro na Citaxin jako lek, z którego łatwiej się schodzi a jest z tej samej grupy (SSRI), ma mniej uboków itp. Przy tym mniejsze działanie anty-lękowe i większe anty-depresyjne? Moje obecne 10mg paroksetyny brane co drugi dzień mam zmeinić na 10mg tego czegoś brane codziennie przez 2 tyg, potem co drugi dzień przez 2 tyg i ostatnie 2 tygo 5mg co drugi dzień.

Ma to jakiś sens? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×