Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

białystorczyk, ja od kilku miesięcy jestem na 40 paro. Wcześniej kilka miesięcy na esci. Jak dla mnie esci bardziej zamulala niż paro. Na paro chodzę na basen, zapitalam w robocie, nie zrezygnowałam z przyjemności, wiec nie bój sie. Na esci za to potrafiłam zasnąć w kinie bez problemu

Co do libido, juz pisałam o tym. Fakt, ze paro kastruje, podobnie jak esci. Ale nie tak do końca, ja nie narzekam.poza tym wole dobry humor + paro+ brak orgazmu niż fatalne samopoczucie-brak paro i brak orgazmu

 

 

margor26, ja zwiekszalam paro najpierw do 30 potem do 40, nic sie nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białystorczyk, niestety waga do przodu , jakieś 7 kg, ale tez chrzanie to. Wole gruba dupę i dobry nastroj

 

-- 10 wrz 2014, 08:20 --

 

Dzis rano jak łykałam paro zauważyłam ze wczoraj nie wzięłam tabsow. Tabsy mam przygotowane w pudełeczku na cały tydzień. No i w pierwszej chwili spielam sie, ale po chwili uświadomiłam, ze nic sie nie działo. Nie odczułam, ze nie wzielam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O...Tojaaa czyli jest już dobrze :) Generalnie jeśli lek by się nie wkręcił na dobre to byś miała enea s.a. przez połowę dnia :D

 

Waga idzie troszkę do przodu. W mojej ocenie +5kg poszło mi w górę ale również podobnie jak koleżanka, wolę być większy ale uśmiechnięty niż załamany/przerażony a szczuplejszy :D

 

Co do motywacji na paro...to niestety ale działa ona bardzo selektywnie. Ja np mam motywacje na np zabawy w unix'ach ale za to ruch średnio...(jednak go nie unikam...chociaż z dzieciakami coś porobię :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwia mnie te dwa aspekty: tycie i rozleniwienie.

Bo ja sobie postanowilam ze zaczne biegac po to by ruszyc sie z domu i "uzgrabnic" sylwetke..

Ja rozumiem ze to wszystko to nic w porownaniu z korzysciami leku, ale ja czulam sie psychicznie bardzo dobrze, jedynie tylko czasami mialam objawy somatyczne: bol zawroty glowy, dreszcze.

Wiec teraz to zaczynam watpic czy dobrze robie i zastanawiac sie po co lekarka zaproponowala przejscie na to cale paro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jak piszesz, to w mojej ocenie powinnaś spróbować bez leków. Co do tego rozleniwienia to nie jest to zasadą... Jak widzisz, Tojaaa uprawia sport...Ludzie piszą że paroksetyna kastruje a ja tego akurat nie potwierdzam... Może to na Ciebie różnie podziałać.

 

Gdybym był na Twoim miejscu, SSRI byłoby w ostateczności...leki mają nam pomagać a nie załatwiać za nas temat...

 

Co do samych zawrotów głowy i dreszczy...to ja również tak zaczynałem, ale nie byłem świadomy tego ...co jest przyczyną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samych zawrotów głowy i dreszczy...to ja również tak zaczynałem, ale nie byłem świadomy tego ...co jest przyczyną...

 

tzn?

 

zgłupiałam co robić :(

nie chce brać takich leków, które mają w taki sposób na mnie wpływać...

 

A czy można samemu odstawić sobie leki? A jak to wszystko wróci? Podejrzewam, że na pewno wróci, tym bardziej, że idzie jesień :( Prócz objawów somatycznych znowu zaczną kłębić mi się w głowie czarne myśli.

 

W co ja się wpakowałam?? ja chcę żyć normalnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samych zawrotów głowy i dreszczy...to ja również tak zaczynałem, ale nie byłem świadomy tego ...co jest przyczyną...

 

tzn?

 

zgłupiałam co robić :(

nie chce brać takich leków, które mają w taki sposób na mnie wpływać...

 

A czy można samemu odstawić sobie leki? A jak to wszystko wróci? Podejrzewam, że na pewno wróci, tym bardziej, że idzie jesień :( Prócz objawów somatycznych znowu zaczną kłębić mi się w głowie czarne myśli.

 

W co ja się wpakowałam?? ja chcę żyć normalnie :(

Na co ty sie leczysz na depresje?? te skutki uboczne które byly na górze moga wystapic tylko na poczatku,albo

u ciebie nie wystapia, ja bralem paro i ja osobiscie nie jestem ani nie bylem zadowolony z tego leku, fakt uleczyl mnie ze stanów lekowych i natrectw, ale jesli chodzi o depresje to padaka, len na maksa, motywacja zerow, energia bardzo slabo, po prawie roku czasu brania tego czulem sie znacznie lepiej, tylko nie wiem czy to zasluga czasu brania tego leku czy czasu wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, bo ja wiem na co mnie leczą?

W grudniu lekarz postawił diagnozę stany depresyjne umiarkowane, a teraz jak zmieniłam lekarza to w karcie w rozpoznaniu napisała dystymia, wg niej depresja a tym bardziej umiarkowana to zbyt dużo powiedziane w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, bo ja wiem na co mnie leczą?

W grudniu lekarz postawił diagnozę stany depresyjne umiarkowane, a teraz jak zmieniłam lekarza to w karcie w rozpoznaniu napisała dystymia, wg niej depresja a tym bardziej umiarkowana to zbyt dużo powiedziane w moim przypadku.

To niech najpierw zdiagnozuja porzadnie, bo bez tego to nie wiadomo co lykac, masz jakies stany lekowe??

albo lek uogolniony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, bo ja wiem na co mnie leczą?

W grudniu lekarz postawił diagnozę stany depresyjne umiarkowane, a teraz jak zmieniłam lekarza to w karcie w rozpoznaniu napisała dystymia, wg niej depresja a tym bardziej umiarkowana to zbyt dużo powiedziane w moim przypadku.

To niech najpierw zdiagnozuja porzadnie, bo bez tego to nie wiadomo co lykac, masz jakies stany lekowe??

albo lek uogolniony??

 

I to jest dobre pytanie :)

 

Bo wg poprzedniego lekarza, że zawroty głowy, dreszcze, uderzenia gorąca, skórka gęsia, pocenie się to właśnie stany napadowego panicznego lęku! I że wenla, którą brałam te objawy łagodzi. I że o odstawieniu leków nie ma co myśleć. Uprzedzam, że przed leczeniem nie miałam takich dolegliwośc, wystąpiły one jakoś 4 m-ce po rozpoczęciu leczenia.

 

Więc postanowiłam zmienić lekarza

I ta nowa lekarka wykluczyła stany lękowe, bo one występują tylko w skupisku ludzi i jeszcze z jakichś innych powodów... Wg niej Prefaxine był dla mnie za ciężki i powodował zbyt wiele skutków ubocznych i dlatego zaleciła przejście na Xetanor.

 

Opisywałam w innych wątkach dlaczego zdiagnozowano u mnie "depresję". Skrótem wszędzie widziałam u siebie choroby, mam na myśli raka. To nie przyszło tak samo z siebie, zebrało się na to kilka rzeczy - od aparatu orto codziennie bolały mnie zęby, szczęka, głowa, wykryto u mnie polip zatoki szczękowej i wtedy zaczęła się jazda, wmówiłam sobie, że to rak. Z otoczenia kilka osób zachorowało w tamtym roku na raka, jedna śmierć młodej kobiety na raka w rodzinie męża... to wszystko tak mi się kłębiło w myślach, okropnie się bałam chorób i śmierci. Doszło do tego, że zaczęłam się bać zostawać sama w domu popołudniami jak Mąż szedł do pracy, bo wiedziałam że będę płakać i zadręczać się myślami. Zamknęłam się w swoim świecie, nie szło ze mną normalnie porozmawiać.

 

Ale chyba nie było ze mną aż tak źle bo postanowiłam wziąć się za siebie, wyjść do ludzi i kontynuowałam studia, poszłam na magisterkę.

I nie miałam żadnych takich stanów lękowych jak to niektórzy opisują.

 

Aaaaleee!

 

W tą sobotę będąc w knajpce z mężem ( a przyjmowałam wtedy Xanax jako lek przejściowy), nagle weszli nasi znajomi. Jak podeszli do stolika, żeby chwilę pogadać to myślałam że mnie zatrzęsie!! Dostałam takich dreszczy, skórki gęsiej, trzęsłam się, cała dygotałam, tak mi wstyd za to było. Jak tylko odeszli to od razu wyszliśmy i dopiero w domu się uspokoiłam. To chyba z wrażenia, że ich spotkaliśmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie :evil:

wyglada to jak jakas fobia spoleczna i leki spoleczne+ depresja lub stany depresyjne, ja mialem po escitoplarmie, dostalem napadu leku

takie poteznego myslalem ze umre, ze serducho mi wyskoczy, nerwicowcy widze ze maja przejebane :roll:

troche tez chyba jestes hipohondryczka z tego opis troche tak wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×