Skocz do zawartości
Nerwica.com

niezdolność do podejmowanie decyzji


lukaszz

Rekomendowane odpowiedzi

Należę do osób nie portafiacych podjąć żadnej decyzji.

Ja też nie jestem w stanie decydować i nie kieruję włąsnym życiem ale chyba znalazłem przyczynę:

brak zdolności analitycznych. Nigdy ich nie miałem. IQ analityczno-logiczne mam na poziomie osoby dzieżko upośledzonej.

Nie chodzi tylko o to, że w szkole zawsze miałem problemy ze wszystkimi przedmiotami ścisłymi, ja po prostu nie umiem analizować. Czymże jest podejmowanie decyzji jak nie analizą.

Jeśli występuje kilka czynników, które trzeba rozważyć, to mój mózg się "wyłącza". Dosłownie. Zapominam, o czym myślę, gdzie jestem. Nie posiadam też intuicji, bo to nic innego jak analiza podświadoma. Moje pytanie brzmi, jak z tym żyć, bo tradycyjne rady dla osób nieumiejących decydować u mnie sie nie sprawdzą. To nie chodzi tylko o strach przed złą decyzją

ale brak możliwości rozważenia różnych opcji, obojętnie czego dotyczą, wyboru dania na obiad czy zmiany pracy. Po prostu za dużo czynników do analizy i głupieje. Czy istnieje jakaś forma terapii? Ktoś ma podobny problem i jakiś sposób radzenia sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×