Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy pomogła Wam psychoterapia na zaburzenia lękowe ?


Luis

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim ! Powoli wybieram się na psychoterapie behawioralno poznawcza i chciałem się dowiedziec czy wam pomogla. Chodzi mi konkretnie o zaburzenia lękowe. Mam taki problem że dostaje duszności na jednego konkretnego psa. Tak już od prawie roku. Zawsze zylem wsrod psow i nigdy nie bylo problemu a odkąd przygarnalem Borysa mam dusznosci na sam jego widok. Leki slano dzialaja , mam mase skutkow ubocznych stad decyzja o psychoterapii. Rozne opinie czytalem , ale najbardziej chcialbym poznac wypowiedzi osob z forum. Z gory dziekuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

certyfikowany terapeuta CBT (w moim rozumieniu) zna różne "sztuczki" dzięki którym coś (jakieś problematyczne zachowanie, dana emocja, szkodliwa natrętna myśl) nagle się zmienia, zna konkretne procedury i zasady właśnie do takich problemów typu jak przestać się bać psów, jak przestać reagować złością na coś i móc myśleć jasno i spokojnie, jak przeformułować czarne myśli a zacząć mieć pozytywne- powie jakie konkretnie ćwiczenia, zadania robić żeby lęk stopniowo malał aż w końcu zniknie i zamiast bać się psa zacząć odczuwać inne emocje 🙂 To chyba rodzaj terapii krótkoterminowej- czyli efekty mogą być naprawdę szybkie i utrzymywać się długo.
A jeśli chodzi o odpowiedź do opisu całej tej problematycznej sytuacji (przejrzałam resztę wpisów gdzie wytłumaczyłeś i wykluczyłeś przyczyny tych duszności.) Rzeczywiście ciekawe że to pojawia się tylko przy tym jednym psie i że tak nagle. Może zastanów się z czym ten Ci się kojarzy- z teściami (którzy są jego właścicielami)? Wspominasz że to pies przygarnięty ze schroniska? Czy masz jakieś myśli w czasie takiego napływającego lęku kiedy patrzysz na niego? To chyba też psychoterapeuta postara się z Tobą ustalić, sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×