Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Encyklopedia

Użytkownik
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

Ostatnie wizyty

769 wyświetleń profilu
 1. Cześć, Rozmyślasz czy wizyta u specjalisty coś da? Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz większość tutaj nie wyobraża sobie pomagać sobie bez takich. Intrygujące, że nie zastanawiasz się czy sięganie po alkohol Ci nie zaszkodzi? Bo w takie rozwiązanie sprawy (za pomocą picia) na Twoim miejscu bardziej bym wątpiła niż w to czy pójście do psychologa lub lekarza coś pomoże. Są np. środki co działają tak podobnie jakbyś się napił z tym, że pewnie mniej szkodzą na zdrowie i jakoś się je kontroluje no bo kto inny przepisuje i dawkuje. A i jakbyś chciał wyjść z problemów z alkoholem albo jeśli byś chciał się chociaż przekonać że to w ogóle dobra opcja i bardziej realna niż Ci się w tym momencie wydaje to naprawdę warto iść chociaż na konsultację do psychologa. Ale domyślam się, że ciężko Ci zmienić schemat który od pewnie tak dawna praktykujesz ale można powiedzieć że zrobiłeś już pierwszy krok do zmiany np. próbując tą Ashwagandę
 2. nie do końca rozumiem o co chodzi ale dobrym pomysłem (po takim zdarzeniu) mogłoby być ustawienie "budzika" na godzinę o której to bierzesz albo zaznaczanie gdzieś że wziąłeś kolejną tabl. są też pudełeczka do sortowania leków gdzie widzisz że wziąłeś bo już nie ma leku w przegródzce i w niektórych jest też wbudowany alarm żeby nie zapomnieć.
 3. o, w tym wątku: "Konflikt wewnętrzny a ekspozycja z powstrzymaniem reakcji" Przez User7374, 1 Czerwiec w Nerwica natręctw
 4. o, w tym wątku: "Konflikt wewnętrzny a ekspozycja z powstrzymaniem reakcji" Przez User7374, 1 Czerwiec w Nerwica natręctw
 5. kiedyś czytałam w innym wątku o nerwicy natręctw jak ktoś tłumaczył natręctwa "psychodynamicznie" że NN wywołały zgromadzone nie przepracowane trudne emocje, zdarzenia/ myśli z tyłu głowy i natręctwa miały być takim sposobem radzenia sobie z tamtymi, żeby coś mieć w życiu uporządkowanego i regularnego dla poczucia kontroli. ale chcesz czytać coś jeszcze raz nawet jeśli to zapamiętałeś i zrozumiałeś? czy kiedy masz pewność że czegoś nie zrozumiałeś bo np. umknęły Twojej uwadze jakieś słowa albo kiedy czujesz że nie możesz przypomnieć sobie o czym przed chwilą czytałeś? Bo mimo NN miałam takie coś z czytaniem jedynie jak pojawiały się dodatkowe problemy z pamięcią operacyjną i brakiem koncentracji bez takich objawów ADD już nie mimo OCD.
 6. Encyklopedia

  Elektrowstrząsy ECT

  wiem tylko z teorii, że stosuje się kiedy właśnie antydepresanty nie działają, ECT na chwilę jakby "resetują" receptory/ synapsy żeby wróciły do "normalnego" przekazywania neuroprzekaźników lub katecholaminy do optymalnego "stężenia" niestety najczęstszym objawem ubocznym są zaniki pamięci i chyba chwilowo pogorszona uwaga i koncentracja i zapamiętywanie.
 7. Cześć, @Benzaducki intensywna psychoterapia zwalczyła u mnie derealizację - na jakiś czas (uważam że wynikała właśnie z zaostrzenia lękowych zaburzeń); choć trudno mi sobie wyobrazić jak odczuwa się depersonalizację (mimo opisów) pamiętam że w tekstach te dwa pojęcia występowały koło siebie) dlatego naprawdę polecam i radzę- właśnie -udanie się na grupę/ psychoterapię.
 8. Encyklopedia

  feromony

  Używanie czegoś takiego to nie tylko oszustwo i wprowadzanie drugiej osoby w błąd ale i trochę szkodzenie sobie- jeśli ma się nadzieję na stały związek... czy tam regularne spotykanie... po jakimś czasie może się okazać że ta druga osoba będzie sfrustrowana (jak nie użyjesz tego czegoś) poczuje się przy Tobie nieco inaczej - nie będzie już między Wami iskrzyć (jeśli naturalnie nie jesteście "kompatybilni") Właśnie taki sam efekt (ale bez wprowadzania kogoś w błąd) ma np.pot :"D bo feromony nie mają zapachu ale chyba w większych ilościach się uwalniają wraz z innymi "wydzielinami". Jeśli czyta to ktoś wrażliwy na drugą osobę- takie oszustwo może w najgorszym wypadku doprowadzić do
 9. Encyklopedia

  Marihuana

  A czy to prawda że palenie m regularnie przez kilka lat po odstawieniu może spowodować schizofrenię?
 10. Nie chciałam żeby moje pytanie zabrzmiało jak podważanie tego, że to osobny objaw. Chciałam zrozumieć jak inaczej od RLS się to odczuwa. Kiedyś fizjoterapeuta też u mnie zauważył takie coś i nie umiał powiedzieć co to może być... że dlaczego uczucie rwania, gorąca było "punktowe" w niewielkim obszarze mięśnia nad stopami/ stawami skokowymi? O właśnie przypomniało mi się albo wręcz mnie oświeciło że może miało to związek z płaskostopiem.
 11. moje skojarzenia z takimi objawami to... zespół przewlekłego zmęczenia... brzmi jak wymyślona choroba? to może dodam nazwę z psychopatologii ^^ NEURASTENIA albo - co bardziej pasuje do naszego forum- NERWICA NEURASTENICZNA. Godne podziwu jest to ile z Twoich objawów udało się szczegółowo zbadać i dzięki temu wykluczyć fizyczne poważniejsze schorzenia; po takich zmaganiach w próbach zdiagnozowania tego wszystkiego- które raczej były stresujące- to pewnie już na samą myśl- o znowu odzywających się objawach-wspominasz tamte sytuacje (świadomie bądź nie), bo wywoływały w Tobie wielki niepokój, wiele niepewności, paniki; te wizyty u lekarzy musiały być bardzo wycieńczające, chwilę po przynosiły ulgę i podnosiły na siłach ale po jakimś dłuższym czasie... być może tłumienia tego niepokoju, organizm domaga się zregenerowania sił, pewnie sporo odsypiasz i przez dłuższy niż zwykle sen- może mięśnie są bardziej spięte powodując w niektórych miejscach uczucie "rwania". Od strony medycznej- ktoś przepisał Ci może "bombę" różnych witamin B- na receptę? Pocieszające może być jeszcze to że podobno escitalopram ma dodatkowo działanie wspomagające odbudowę nerwów. Fajnie że zdecydowałeś się na psychoterapię. Może grupowa na oddziale dziennym dałaby szybciej większe rezultaty
 12. Za granicą przeprowadzają wiele badań z NMDA w ASD a w Polsce? skąd wiedzieć który lekarz będzie chciał spróbować z memantyną u kogoś bez AlzhD czy innego otępienia ???
 13. Czy ktoś brał mix 3ech albo 4rech leków (w dość dużych dawkach) które metabolizowane były przez ten sam(?) cytochrom ? Czy po odstawieniu takiej mieszanki po kilku miesiącach brania= takiej cudnej podróży mogło dojść do NIEODWRACALNEJ desensytyzacji receptorów w mózgu?
 14. Pawel, Czym się różni taki objaw od RLSu albo od pozapiramidowych skutków ubocznych?
 15. bARDZO CHCIAŁABYM ZROZUMIEĆ JAK WYGLĄDA ALBO JAK SIĘ ODCZUWA "SŁYSZENIE MYŚLI" INNYCH LUDZI? CZY KTOŚ- KTO MA/ MIAŁ COŚ TAKIEGO , MÓGŁBY TO WYJAŚNIĆ SWOIMI SŁOWAMI?
×