Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to objawy nerwicy ?


DragorPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam około miesiąc temu miałem takie zdarzenie w pracy mianowicie, zrobiło mi się słabo,serce tak jak by mi się zatrzymało zacząłem odczuwać dziwny lęk i nie pokój męczyłem się z tym jakiś czas myślałem że to przejdzie samo, jednak doszły do tego jak by zawroty głowy które są w tym najgorsze takie uczucie jak bym był lekko pijany trudno to opisać czasami jest tak ze czuje sie normalnie i na raz mnie weźmie taki stan jak by te zawroty głowy to były jak by takie napady budziłem się w nocy i właśnie tak jak bym się czymś przejmował lub bał się czegoś, byłem u lekarza rodzinnego zrobiłem morfologie krwi badania na cukier na elektrolity a także EKG serca wszystko wyszło okej serce lekko wolniej bije ale lekarz mówił że wszystko w normie mam krople na sercowe przepisane i stwierdził lekarz że to nerwica lękowe przepisał mi CITOBAX 10mg czuje lekką poprawę i tabletki ma noc VALIDOL mam zażywać CITOBAX 1 dziennie i zobaczymy czy to wszystko ustąpi czy te wszystkie objawy mogą być od nerwicy dodam że mam jeszcze czasami jak by ucisk głowy raz w klatce piersiowej ucisk miałem ale najgorsze te zawroty i trochę jak by mnie słońce drażniło i widział bym bardziej jaskrawie jak normalnie dodam że wcześniej byłem bardzo nerwowy jak coś robiłem itp teraz już tak nie jest i nie miałem nigdy problemów z czymś takim może ktoś powiedzieć czy to może być nerwica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mogą to być objawy nerwicy ale też jakiejś somatycznej choroby, niedoborów etc...niestety takie i podobne objawy pojawiają się przy tylu ew zaburzeniach że praktycznie nie ma realnej możliwości aby to zweryfikować (np. Borelioza lub koinfekcje, tężyczka, niedobór wit D czy innych pierwiastków, tarczyca, choroby autoimmunologicznego, zaburzenia neurologiczne etc.) Przy zawrotach głowy dla świętego spokoju zrobiłabym jeszcze rezonans, ew przy okazji inne badania jeśli uda się zdobyć skierowania albo masz nieskończone środki finansowe...

Jedyny plus jest taki, że jeśli to nerwica to raczej objawy te chociaż męczące nie będą specjalnie narastać, jeśli coś somatycznego to na pewno będzie postępować w czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DragorPL napisał:

Właśnie od dokładnie 18 maja nie czuje żeby objawy się pogarszały wręcz przeciwnie nie czuje już lęku w nocy spie dobrze tylko te jakby zawroty czy to po jakimś czasie ustąpi?

Jeśli to nerwica i nic z tym nie zrobisz (leki/terapia) to jest duża szansa, że przejdzie w stan remisji ale raczej na pewno kiedyś wróci...generalnie ja raczej uważam, że to zaburzenie na całe życie chociaż można je ogarnąć na tyle aby zminimalizować jego wpływ na normalne funkcjonowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DragorPL napisał:

A czy od nerwicy może też być wolniejsze tętno oraz jasność np w ciągu dnia od słońca może trochę drażnić?

Generalnie wszystko może być objawem nerwicy...po latach przeróżnych objawów myślałam że już nic mnie nie zaskoczy a jednak co jakiś czas nadal pojawia się coś co wzbudza moje zdziwienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 21:39, DragorPL napisał:

A czy od nerwicy może też być wolniejsze tętno oraz jasność np w ciągu dnia od słońca może trochę drażnić?

Z wolniejszym tętnem się nie spotkałam, ale pierwsze pytanie brzmi co to wg Ciebie jest wolniejsze tętno?

Przy nerwicy to raczej tachykardia jak już występuje i jest objawem wegetatywnym lęku.

Za to światłowstręt jak i nadwrażliwość na różne inne bodźce sensoryczne jak najbardziej może wynikać z nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolniejsze tętno czyli serce bije trochę za wolno jakieś 56 uderzeń na minutę ;)

A powiedzcie mi czy to uczucie bycia pijanym/zawroty głowy lekkie mogą być nieco nasilone po lęku CITABX 10mg

Przyjmuje to dokładnie 2tygodnie i nie wiem czy to nie są jeszcze skutki uboczne w sumie jest dobrze tylko co jakiś czas same przychodzą te zawroty głowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×