Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lek i subiektywne poczucie szybkości upływu czasu


tomek83

Rekomendowane odpowiedzi

Od co najmniej wielu miesięcy zmagałem się z powaznym problemem tak szybkiego upływu czasu w ciągu dnia, że nie nadążałem nic zrobić.

Dotychczas obwiniałem się że ten czas marnuje po prostu sam, a to przez zmulenie, a to przez oglądanie czegoś na Youtube. Faktem jest tez, że imam się kilku zajęć zawodowych i faktycznie miewam sporo obowiązków. Faktem tez jest ze sporo tego czasu sie marnowalo bo nie moglem sie skupić.

Od tygodnia jestem na Mirtazapinie, moje myśli przycichły, jestem bardziej senny i powolny niż byłem ale okazuje się, że mam co raz więcej czasu, z niedowierzaniem patrze na zegarek, że dopiero 22:14. Po prostu czas zaczął mi płynąć dużo wolniej (jestem bardzo zadowolony z tego efektu). Nadążam coś niecoś zrobić.


Dla zobrazowania: pamiętam kilka tygodni temu gdy rozmawiałem z psychoterapeutą o tym, żeby wygospodarować 3x5 minut dziennie na jakąś zalecaną czynność tlumaczyłem się, że tego czasu nie mam i nie mam skąd go wziąć. Że to niemożliwe wcisnąć w kalendarz te 3x5 minut (i faktycznie nie było to możliwe dla mnie, ledwo udało mi się wygospodarować 1x5min i nie każdego dnia).
 

Wiem, że istnieje coś takiego jak gonitwa myśli ale nigdy się o to nie podejrzewałem ani nie mam takiej diagnozy. Mowie moze nieraz szybko ale skladnie,, nie skacze z tematu na temat, owszem myśli w głowie mam dużo ale są one raczej uporządkowane, gonitwa jeśli już by chcieć  naciągnąć to jest wokół jednej myśli z zachowaniem jakiegoś ciągu logicznego. Tak mi się wydaje.

 

Wiem też, że istnieje coś takiego jak lęk uogólniony (GAD) i tam występuje z kolei zadręczanie się myślami, to mam na pewno ale     bez oficjalnej diagnozy.

 

 

Zastanawiam się teraz z czego to wynika, ten korzystny wpływ leku na poczucie upływu czasu.

Jak nazywa się ta choroba czy zaburzenie które mam i które częściowo zaniknęło?

 

To jest tak podstępne zjawisko, że ja nie byłem w stanie zorientować się wcześniej sam.

 

Edytowane przez tomek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×