Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak nie myśleć o popełninych błędach?


drefenvy

Rekomendowane odpowiedzi

Zatruwa mi to życie... Mam fobię społeczną, wyjdę gdzieś do ludzi, czy chociażby pójdę do pracy i popełniam wtedy zawsze masę błędów (tak sądzę). Zastanawiam się czy jest może jakiś sposób, żeby się tym tak nie zadręczać? 🤔 Bo nieraz naprawdę nie jestem w stanie przez to funkcjonować, bo cały czas myślę, że nie powinnam tego mówić, tego robić, że to powinnam w ogóle zrobić inaczej i powiedzieć to, to i tamto, i tak to trwa godzinami, w niektórych przypadkach nawet dniami, nieraz nie mogę przez to spać, bo rozpamiętuję, co zrobiłam źle. Ogólnie gdzieś tam w głębi zdaję sobie sprawę, że na ludziach tak naprawdę nie robi to aż takiego wrażenia, o ile w ogóle! Ale dla mnie i tak urasta to do tak niebywałych rozmiarów, że nie mogę tego wyrzucić z głowy. Czy ktoś ma taki problem? Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lilith tez doszłam do takiego wniosku, ale i tak jestem nadal głupia i zamiast myśleć o sobie myślę o innych. Nie raz jechałam po kogos o północy bo nie miał jak wrócić z imprezy lub wyświadczałam inne (podkreślam - darmowe) "usługi" ..a gdy ja po kogoś zadzwoniłam to nigdy nie mieli czasu, a to zepsuł się samochód, a to brakło paliwa, no albo cóż napili się już piwa. Raz obdzwoniłam wszystkich znajomych którym minimum raz udzieliłam swojego czasu paliwa i samochodu, nikt nie przyjechał ... jedyną osobą która się zlitowała była moja siostra ... a nadal jak ktoś zadzwoni bo czegoś potrzebuje nie mam odwagi powiedzieć :"a pamiętasz jak ja potrzebowałam pomocy?, co wtedy zrobiłe/aś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×