Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jestem niezdarny


Smutny20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nastolatkiem i poszedłem do technikum pomimo faktu iż jeszcze w gimnazjum nie dawałem sobie za bardzo rady, a coroczne zagrożenia były normą.

Teraz mam problem bo kończy się półrocze, a ja mam kilka jedynek nie do poprawy. Ze strachu, że nauczyciel będzie mnie upominać nie poszedłem do szkoły.

Przechodząc do tematu:

Od podstawówki byłem bardzo niezdarny bo zawsze rodzice wszystko za mnie robili, i chyba to jest powodem mojej niezdarności. 

Ostatnio (od roku dwóch) nawet zmuszam się do samodzielnego szukania jakichś miejsc, zapisuję się na jakieś kursy, żeby być bardziej odpowiedzialny ale to nic nie daje ciągle myślę "Jakoś to będzie przecież wiele razy miałem zagrożenia, a jeszcze nigdy nie kiblowałem" do tego ciągle opuszczam lekcje tłumacząc to sobie tym, że to przecież tylko szkoła.

Cierpię przez to na depresje i codziennie myślę o samobójstwie chociaż wiem, że tego nie zrobię ze względu na rodziców.

 

Chcę iść do psychologa ale nie wiem jakie dokumenty trzeba składać, jakieś zapisy numery id i bloczki. Nie mam pojęcia nawet co miałbym tam powiedzieć. Mógłbym powiedzieć o tym moim rodzicom ale boję się ich reakcji, że będę wyśmiany bo nikt z mojej rodziny nigdy nie był u psychologa. 

Mam jeszcze pytanie dot tego: Czy będąc niepełnoletni można iść samemu do psychologa?

 

Moja aktualna sytuacja wygląda tak:
Nie poszedłem do szkoły symulując ból ucha, a mama chce mnie wysłać dzisiaj do doktora.

Mam wiele zagrożeń na półrocze i z dwóch jestem nieklasyfikowany 

Dobre oceny mam tylko z fizyki, informatyki i programowania. (4,5,4) jutro z fizyki dostanę jeszcze 5/6 ze sprawdzianu bo jest z interesującego mnie tematu.

Nie mam przyjaciół, a jednego zlewałem bo go nie lubiłem, w sensie ma całkowicie inny charakter i na większość tematów mamy odmienne zdanie.

Moje zainteresowania do tworzenie gier, fotografia, astronomia i filozofia ale nic w tym kierunku nie robię.

 

I ogólne pytanie: Jak być bardziej odpowiedzialny? Zawsze chciałem założyć własną firmę, kręcić jakiś biznes, ew. być popularny nagrywając filmiki na yt ale ze względu na moją niezdarność wątpię, żeby coś takiego miało w przyszłości miejsce.

 

Drugie pytanie z innej beczki: Jak zacząć zapamiętywać wzory matematyczne typu. : a= 2*b / 2*a : 3^2 za nic czegoś takiego nie zapamiętam no chyba, że zrozumiem jak w przypadku fizyki.

 

I przepraszam za tak chaotyczny wpis mam nadzieję, że mój styl pisania nie sprawi wam problemu w zrozumieniu tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×