Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Mihvs napisał(a):

Cześć, jestem tu nowy, ale potrzebuje pomocy.

kilka lat temu rozpoznano mi nerwice, w związku z tym brałem escitalopram 10mg- który za każdym razem działał na mnie super- ale pojawiał się spadek libido. Raz przez rok pod opieką psychiatry, potem dwa razy około 6-7 msc z roczną przerwą- bez konsultacji z psychiatrą- receptę miałem od innego lekarza. 
6 tygodni temu znów trafiłem do psychiatry, tym razem rozpoznano mi depresje, a w związku z tym ze pale papierosy i ze escitalopram obniżał libido Dostałem asentre 50mg + welbox 150mg. 
asentra fajnie zadziałała po 7 dniach- lęki się zmniejszyły i wszystko spoko. Natomiast od 4 tygodni biorę welbox i miałem 3 dni drażliwości, pobudzenia ruchowego, agresji- to ustąpiło i pojawiły się szumy uszne, które są cały czas, szczególnie gdy wokół jest cicho, dodatkowo czasem jestem pobudzony ruchowo- chęć stukania, tupania, poruszania nogami i czasem zaburzenia widzenia- mam poczucie, ze czasem muszę się bardziej skupić, żeby wzrok się wyostrzył. Nie odczuwam żadnej poprawy po welboxie, wzrostu motywacji, wzrostu libido, polepszenia nastroju, pale tak samo a nawet czasem więcej. 

czy ktoś również miał takie działania niepożądane? Czy one w końcu ustępują? Nawet jeśli trwają już 4 tygodnie? Nie chce męczyć się kolejne tygodnie, nawet jeśli ten lek miałby zadziałać, to mimo wzystko szum w uszach jest bardzo irytujący, a to ze się nasila szczególnie w nocy, gdy chce spać i odpocząć bardzo mnie zniechęca. 
jestem skłonny do poświęceń ale bez przesady;P proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami- po jakim czasie ustępowały tego typu działania uboczne. 
pozdrawiam

Konsultuj z lekarzem , ja osobiście poczekał bym z tydzień dwa i jak nie minie to bym zwiększył dawkę i zobaczył co sie będzie działo ale najlepiej skonsultuje z lekarzem , może bupropion nie dla ciebie

Ja biorę dwa tygodnie dopiero i nie odczuwam żadnego działania które byłoby wyraźne ale daje czas do 4 tyg i właśnie będę chciał chyba zwiększyć a jak po zwiększeniu będzie lipa to odstawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hopefully.00 napisał(a):

Konsultuj z lekarzem , ja osobiście poczekał bym z tydzień dwa i jak nie minie to bym zwiększył dawkę i zobaczył co sie będzie działo ale najlepiej skonsultuje z lekarzem , może bupropion nie dla ciebie

Ja biorę dwa tygodnie dopiero i nie odczuwam żadnego działania które byłoby wyraźne ale daje czas do 4 tyg i właśnie będę chciał chyba zwiększyć a jak po zwiększeniu będzie lipa to odstawiam.

Skonsultowałem. Powiedział, że jak po 4 tygodniach uboczne nie ustępują to żeby się dłużej nie męczyć.  
A po waszych super odczuciach miałem nadzieję, ze też zaprzyjaźnię się z bupropionem 😕 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×