Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak powinno wyglądać zakończenie terapii?


johnn

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Ana500 napisał:

@Wirginia Zachodnia wszystko co Twoja mama mówi i mówiła do Ciebie, tak naprawdę mówiła sobie, albo swojej matce. Nie musisz w to wchodzić, nigdy nie byłaś ich adresatką.

Na poziomie świadomym mogę to sobie wytłumaczyć. Ale na poziomie nieswiadomym już o wiele gorzej. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2020 o 19:25, Ana500 napisał:

 

Przeczytałam Finka. I upewnilam się, że moja depresja to niekoniecznie depresja tylko przymus bycia " nikim w życiu".  Ale ta wiedza tylko dzięki ksiąŻkom. Ja na terapii. bym na to nie wpadła, a terapeutki też nie. Czytanie to potęga. Będę dalej relacjonowac postępy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wirginia Zachodnia napisał:

 

Przeczytałam Finka. I upewnilam się, że moja depresja to niekoniecznie depresja tylko przymus bycia " nikim w życiu".  Ale ta wiedza tylko dzięki ksiąŻkom. Ja na terapii. bym na to nie wpadła, a terapeutki też nie. Czytanie to potęga. Będę dalej relacjonowac postępy. 

Cieszę się że zainspirowało. Tak naprawdę to ty prowadzisz swoją terapię. Jak poruszysz taki temat to on po prostu będzie i będziesz go mogła stopniowo ogarnąć. Czas jest potrzebny i przepracowanie emocjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 15:53, doi napisał:

Właśnie. Więc wyłącz myślenie i nawet kopiąc się w tyłek, klnąc na siebie, wymyślając sobie, gadając do swojej głowy zacznij coś robić i ignorować w głowie swoje analizy, przemyślenia, blokady, wioski, przyczyny, logiki, żale i założenia. Nie musi to być sensowne, nie musi być mądre, nie musi nawet być "etapem do celu". Coś zrób.  Ogródek przekop. Obiad ugotuj. Poćwicz z hantlami. Zrób 5.000 kroków. 20 przysiadów. Zacznij od 8.11 i skończ o 10.14 -taki plan sobie zrób.

Nie powiedziałem, że nic nie robię. Zaznaczyłem jedynie, że nie ma działań związanych bezpośrednio z moimi analizami dotyczącymi przyczyn moich trudności oraz spotkań ze specjalistami. 

Czy podać moje działania w wolnym czasie?

W dniu 17.02.2020 o 15:53, doi napisał:

Bo- sorry- od pół roku jak pamiętam (pewnie dłużej) czekasz na cud/zbawcę, skarżysz się, biadolisz nad sobą.

Nie czekam na zbawcę lub cud. Oczekuje, że osoby odpowiedzialne za moje leczenie/pomoc będą wypełniać swoje obowiązki należycie.

Skarze się.

Informuję o przebiegu mojego leczenia oraz szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. 

W dniu 17.02.2020 o 15:53, doi napisał:

To może być źródłem ogromnej wewnętrznej satysfakcji i tego że wzbudzasz w ten sposób zainteresowanie, ale jak sam widzisz- nie działa poza tym.

Publiczne omawiane moich prywatnych spraw nie przynosi mi zadowolenia. To jest konieczność. Może ty masz inne odczucia i czerpiesz z tego satysfakcję. 

W dniu 17.02.2020 o 15:53, doi napisał:

Słucham??? Ja mam gdzieś starego konia "odsyłać"? No chyba żartujesz. Jaki profil terapeuty/terapii  by ci pasował -dostałeś takich postów mnóstwo. Ja tez o tym pisałam. Padały tutaj propozycje od poznawczo-behawioralnej do speca od psychotyków. Twój wybór co z tym robisz.

Nie obrażaj mnie.  

Trudność sprawia mi ocena dopasowania profilu terapeuty.  

Pytam o twoje rady. Czy jest właściwsza osoba do tego rodzaju pytań?

W dniu 17.02.2020 o 15:53, doi napisał:

To co tutaj się dzieje kojarzy mi się z taka grą: dajcie mi coś, a jak inni coś dają, to jest to niedobre, więc mówisz: dajcie więcej, i tak gra się toczy. Do pewnego momentu gdy inni będą mieli dość a ty będziesz mógł odegrać sobie porzucenie- bo to idzie zawsze w tę stronę. Z tego powodu nie zostałeś zakwalifikowany do grupowej- ludzie by cię zjedli bo dawaliby a ty byś brał i krytykował dary w nieskończoność nie robiąc nic.

Nie będę komentował tego co ci się wydaje.

 

Moja terapia się zakończyła. Pani psycholog zgodziła się, że terapia zakończyła się niepowodzeniem. Dała mi wskazówkę co do wyboru kolejnego specjalisty. Oto ona: Szukaj kogoś kto będzie więcej z tobą rozmawiać o przeszłości. Wam pozostawiam jej ocenę. 

 

Od pewnego czasu spotykam się z nowym specjalistą-psychoterapeutą. Pan psycholog ma na najbliższym spotkaniu przeprowadzić testy na zespół Aspergera oraz autyzm.

 

Psychiatra odradził mi dalsze zażywanie leków. Nie pomagają mi. 

 

Dziękuje wszystkim za udział w dyskusji.

Miłego dnia:)

johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, johnn napisał:

Nie powiedziałem, że nic nie robię. Zaznaczyłem jedynie, że nie ma działań związanych bezpośrednio z moimi analizami dotyczącymi przyczyn moich trudności oraz spotkań ze specjalistami. 

Czy podać moje działania w wolnym czasie?

Nie czekam na zbawcę lub cud. Oczekuje, że osoby odpowiedzialne za moje leczenie/pomoc będą wypełniać swoje obowiązki należycie.

Skarze się.

Informuję o przebiegu mojego leczenia oraz szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. 

Publiczne omawiane moich prywatnych spraw nie przynosi mi zadowolenia. To jest konieczność. Może ty masz inne odczucia i czerpiesz z tego satysfakcję. 

Nie obrażaj mnie.  

Trudność sprawia mi ocena dopasowania profilu terapeuty.  

Pytam o twoje rady. Czy jest właściwsza osoba do tego rodzaju pytań?

Nie będę komentował tego co ci się wydaje.

 

Moja terapia się zakończyła. Pani psycholog zgodziła się, że terapia zakończyła się niepowodzeniem. Dała mi wskazówkę co do wyboru kolejnego specjalisty. Oto ona: Szukaj kogoś kto będzie więcej z tobą rozmawiać o przeszłości. Wam pozostawiam jej ocenę. 

 

Od pewnego czasu spotykam się z nowym specjalistą-psychoterapeutą. Pan psycholog ma na najbliższym spotkaniu przeprowadzić testy na zespół Aspergera oraz autyzm.

 

Psychiatra odradził mi dalsze zażywanie leków. Nie pomagają mi. 

 

Dziękuje wszystkim za udział w dyskusji.

Miłego dnia:)

johnn

A sam zasugerowales autyzm i Aspergera czy psycholog zasugerowal?

Daj koniecznie znac jak poszlo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

A sam zasugerowales autyzm i Aspergera czy psycholog zasugerowal?

To psycholog zaproponował mi testy.

 

Myślę, że mogę mieć zespół Aspergera (to jest moje przypuszczenie nie bez uzasadnienia). Dwie lub trzy osoby z forum zasugerowały mi takie rozpoznanie. Zespół Aspergera  przekazał (o ile go posiadam) mi ojciec (drogą dziedziczenia). Mój ojciec był człowiekiem skrytym, nie posiadał przyjaciół, nie umiał bronić swojego zdania, rzadko się śmiał i okazywał emocję. Nie nawiązałem z nim więzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 23:31, Miss Worldwide napisał:

Daj koniecznie znac jak poszlo.

Psycholog nie przeprowadził testów. Wygląda jakby stracił zainteresowanie tym.

Przypomniałem psychologowi o testach pod koniec spotkania. Zobowiązał się je przygotować. Nie mniej jednak rozważę przeprowadzenie diagnozy  w dedykowanym ośrodku w sąsiednim mieście.  To nie daje mi spokoju:( Muszę to rozstrzygnąć. 

Kolejne spotkanie z psychologiem ma za około dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johnn napisał:

Psycholog nie przeprowadził testów. Wygląda jakby stracił zainteresowanie tym.

Przypomniałem psychologowi o testach pod koniec spotkania. Zobowiązał się je przygotować. Nie mniej jednak rozważę przeprowadzenie diagnozy  w dedykowanym ośrodku w sąsiednim mieście.  To nie daje mi spokoju:( Muszę to rozstrzygnąć. 

Kolejne spotkanie z psychologiem ma za około dwa tygodnie.

To znowu jakis psycholog do bani. Najpierw cos mowi a pozniej zapomina? Moze stwierdzil, ze jednak tego nie masz. 

Dobrze robisz. Sprawdz. Osrodek prywatny? Moze rodzinnemu to powiedz i moze cie wysle na badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

To znowu jakis psycholog do bani.

Nie wiem. Początkowe spotkania dawały mi nadzieje.

Ja oczekuje konkretnego planu działania i podania metod radzenia sobie w konkretnych sytuacjach. Luźne rozmowy o emocjach mnie nie interesują. Nie wiem co z nimi zrobić.

Mam trudności w utrzymaniu wzroku na jego twarzy. 

16 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Moze stwierdzil, ze jednak tego nie masz. 

Nie wiem. Nie powiedział mi tego wprost.

16 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Dobrze robisz. Sprawdz. Osrodek prywatny?

Ośrodek prywatny. Cena to 500 zł. Diagnoza polega na rozmowie z czterema lub trzema specjalistami. Proces diagnozowania podzielony jest na dwa spotkania.  W innych ośrodkach (np. Warszawa) koszt może sięgać nawet 1500 zł. To są informację zasłyszane. 

16 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Moze rodzinnemu to powiedz i moze cie wysle na badania.

W przychodzi zdrowia spotykam się z lekarzem do którego jest krótsza kolejka.

Według informacji do których dotarłem diagnoza zespołu Aspergera i autyzmu na NFZ wymaga czasu oczekiwania sięgającego około 2 lat. A jego jakość może pozostawiać wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2020 o 01:54, Miss Worldwide napisał:

To znowu jakis psycholog do bani. Najpierw cos mowi a pozniej zapomina? Moze stwierdzil, ze jednak tego nie masz. 

Dobrze robisz. Sprawdz. Osrodek prywatny? Moze rodzinnemu to powiedz i moze cie wysle na badania.

Spotkałem się po raz kolejny z psychologiem. Ani słowem nie wspomniał o testach mimo, że przypomniałem o nich pod koniec poprzedniego spotkania.  Nie wiem czy mu zwracać uwagę.  Powtarza się sytuacja z poprzednich spotkań z innymi psychologami:(

 

Miała też miejsce nie codzienna sytuacja, która opisałem we wpisie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×