Skocz do zawartości
Nerwica.com

Metylacja/Niedobory - pomocy !!


84lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć..

Natrafiłem przypadkiem na koncepcję zaburzonej metylacji/ niedoborów pokarmowych..

Jako że leki w dłuższym okresie czasu to straszne gówno, postanowiłem spróbować.

Czy jest tutaj ktoś, kto ogarnia temat ? Dla mnie to trochę zbyt skomplikowane, a nerwica nie pozwala zgłębić tego porządnie - złożoność tematu przeraża i powoduje lęk.

Może znacie jakiegoś lekarza w PL, który poprowadzi taką terapię?

W tej chwili jestem na :

Sam-e 400 mg

Inozytol 6000 mg

Kwas Foliowy 800 mcg

B12 2500 

Cynk 30 mg

Magnez 300mg

Omega 3 1800mg

Dowaliłem grubo, ale mam determinację, żeby pozbyć się leków, w tej chwili został mi w organizmie tylko Trazodon 50mg nasennie..

Chodzę lekko naćpany/pobudzony ale nastrój całkiem dobry..

Moje problemy to nerwica lękowa/GAD/depresja.

Pomóżcie proszę, skorygujcie, wytłumaczcie, wyślijcie do lekarza :)

Pozdrawiam Łukasz

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DeathOfTheMotorneuron napisał:

Lekarz stosuje się do ebm, nie do pseudonaukowych teorii, więc jak je stosujesz to na własną rękę 

Zwał jak zwał, nie chodzi o nazewnictwo, tylko o osobę, która jest w stanie poprowadzić taką terapię, nie będę patrzył jej w papiery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieciożarcie pogarsza samopoczucie, ubywa w głowie, a przybywa w pasie 😀. Zamiast lekarzy odwiedź jakiegoś dobrego dietetyka ze swoim trzydniowym jadłospisem, gdzie zapiszesz dokładnie, co jesz w ciągu dnia. Z suplementów, które wymieniłeś, zostawiłabym omegę 3, a że mamy zimę, to przydałaby się witamina D3. Reszta z diety. Masz jakieś objawy, nie wiem, zmęczenie, bóle brzucha, głowy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, panikara1995 napisał:

Jeśli uskarżasz się na jakieś objawy ze strony przewodu pokarmowego,  boli cię głowa, jesteś zmęczony,  możesz mieć nadwrażliwość pokarmową. 

Mam nerwicę - boli mnie praktycznie wszystko zależdnie od dnia...Zmęczenie tez potrafi być "poza skalą"...

Ale nie do końca o to pytałem, chodzi mi tutaj dokładnie o leczenie zaburzeń metylacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietolerancja pokarmowa nie musi dawać objawów w przewodzie pokarmowym. Dieta oparta na produktach, których organizm dobrze nie toleruje, może sprzyjać depresji i wahaniom nastrojów. W tym temacie bardziej się orientuję, to o tym wspominam. Jest to dość powszechny problem. Zamiast szukać lekarzy, polecam odwiedzić dobrego dietetyka, który ułoży ci zbilansowaną dietę. Najprostszy sposób da ci najwięcej korzyści. Na pewno nie zaszkodzi umówić się na wizytę.

Edytowane przez panikara1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

84 Łukasz ,

 do zestawu koniecznie dołóż witamine B 12 w formie zmetylowanej 2000mcg , glicynę ( na noc- około 5 gram ) ,i taurunę nawet do 3 gram dziennie ,  DHEA 25 mg .

.

A co myślisz o Inozytolu ? Dobijać do dawki 1g dziennie ?

To samo z Sam-e  -> zwiększac do docelowej 1800mg dziennie ?

Co wrzucić na sen, żeby pozbyć się w końcu tego trazodonu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 84lukasz napisał:

A co myślisz o Inozytolu ? Dobijać do dawki 1g dziennie ?

sam zarzucam na noc 3 g Inozytolu ( z My Protein w prochu, tanio wychodzi  ) , nawet 5 g można a i czytałem ,że do 18 g ludzie się wbijają .

 SAM , wystarczy 400 mg do 800 mg max i nie na noc , tylko do południa .

 na sen wrzuć dobrej jakości l- tryptofan 500 mg + 100 mg B6 ( razem wziętej ) 

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

sam zarzucam na noc 3 g Inozytolu ( z My Protein w prochu, tanio wychodzi  ) , nawet 5 g można a i czytałem ,że do 18 g ludzie się wbijają .

 SAM , wystarczy 400 mg do 800 mg max i nie na noc , tylko do południa .

 na sen wrzuć dobrej jakości l- tryptofan 500 mg + 100 mg B6 ( razem wziętej ) 

Ok spróbuję, w sumie nie mam innego wyjścia.

Trochę mnie martwi ilość tego, organizm się nie zbuntuje w jakiś sposób ?

Wychodzi około 10 róznych suplementów x kilka tabsów codziennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 napisałeś w pierwszym poście ,że bierzesz 6000mg Inozytolu  , a to jest przecież  6 gramów ???/ dobrze liczę ?

 teraz piszesz o 1 gramie ??? o dobijaniu do 1 grama . Może chodziło Ci o 10 gram ?

Połknąłem cyferkę, chodziło mi o docelowe 12g -> dawka podobno skuteczna przeciwlękowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 84lukasz napisał:

Połknąłem cyferkę, chodziło mi o docelowe 12g -> dawka podobno skuteczna przeciwlękowo...

ale tylko "podobno " . Z drugiej strony nie przesadzajmy ,,, już tam antylękowo ,ech grubymi nićmi szyte .

 Inozytol ( tylko mega dawki )może wspomóc antylękowe działanie SSRI , ale sam w sobie to raczej nie bardzo .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

ale tylko "podobno " . Z drugiej strony nie przesadzajmy ,,, już tam antylękowo ,ech grubymi nićmi szyte .

 Inozytol ( tylko mega dawki )może wspomóc antylękowe działanie SSRI , ale sam w sobie to raczej nie bardzo .

 

Też nie spodziewam się cudów, ale jestem aktualnie po zejściu z SNRI i jestem tym gównem zmęczony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×