Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szpitale/Kliniki/Poradnie/Terapie - adresy, opinie - WĄTEK ZBIORCZY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam orientujecie się moze czy są w Polsce takie ośrodki zamknięte, ( nie chodzi mi o szpitale psychiatryczne), w których odbywa się psychoterapia, nie wiem jak to dokładnie nazwać. Chodzi mi o takie codzienne spotkania i rozmowy z psychologiem, bo niestety raz na 2 tygodnie mi nie wystarcza a innej możliwości nie ma. Będą wakacje więc będzie dużo czasu na pracę nad sobą i właśnie szukam takiego ośrodka, gdzie odbywały by się częste sesje psychoterapeutyczne. Jak coś wiecie to piszcie. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich;)

Nie wiem czy w dobrym dziale zadaję pytanie, ale nie znalazlam innego gdzie by pasowało.

Mam depresję i zostałam skierowana do sanatorium przez ZUS. Jadę do Wysowej-Zdroju.

Nie mam pojęcia czego się spodziewać ; jakich terapii, czy są jakieś zajęcia ruchowe itp.

 

Czy byl ktoś w sanatorium leczenia depresji i nerwicy i może opowiedzieć jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam sanatorium ustroń-równica.

co do zabiegów napewno będą zawijania borowinowe,gimnastyka dyskowa S,grota solna,kąpiel perełkowa,nauka chodu,aquamasaż,gimnastyka w basenie solankowym,magnetoterapia,kąpiel 4 komorowa,kąpiel galwaniczna.

jedzenie mają tam podobne do tych co podają w restauracjach i jest bardzo smaczne nawet jeśli jest to dieta cukrzycowa,wątrobowa,ciśnieniowa.będąc w sanatorium musisz nosić na nadgarstku specjalny identyfikator i na szyi chip do uruchamiania windy.zawijania borowinowe,kąpiel 4 komorowa,magnetoterapia,kąpiel galwaniczna wymagają ordynacji lekarskiej czy idziesz prywatnie czy z zus.

UWAGA!!!

przebywając w sanatorium z ZUS czy z PFRON masz obowiązek uczęszczać na wszystkie zabiegi.jeśli np zamiast na zabieg pójdziesz sobie zwiedzać miasto to zapłacisz karę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Centrum Psychoterapii w Ustroniu

ale tam terapia trwa 10 do 12 tygodni

warto są tam świetni Psychoterapeuci

 

Wyszukałam w sieci - ale bajer :D. Na NFZ mieć mega wakacje, a przy okazji się podleczyć 8). Brzmi świetnie :D.

Muszę zapamiętać - może kiedyś się przyda te info. Chociaż wolałabym już nigdy nie musieć iść na taką terapię i zarobić sobie na wakacje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z racji tego ze moja choroba przebiega juz okolo 5 lat i mam jej DOSYC... z racji tego ze chce raz na zawsze sie jej pozbyc i zostac trafnie zobserwowany a nigdy nie mialem mozliwosci udac sie na taki oddzial, chcialem zorientowac sie jakie oddzialy dzienne sa godne polecenia w Polsce. Najlepiej wiadomo jakby to byl oddzial z kontraktem NFZ ale jezeli nie jest tez nic sie nie dzieje. Moge wydac pieniazki zdrowie jest najwazniejsze nie chce sie nad soba uzalac zadreczac i istniec tak jak do tej pory. Chce isc na oddzial nawet na kilka miesiecy jezeli bedzie to potrzebne i intensywnie pracowac. Prosze piszcie tutaj ktory oddzial jest warty odwiedzin. Z racji tego ze wyjezdzam z Polski i chce sobie ulozyc zycie gdzie indziej nie chce zabierac ze soba swoich chorob i problemow. Chce definitywnie zakonczyc pewien etap w zyciu ;) Pozdrawiam i z gory dziekuje! A i interesuja mnie tylko dzienne oddzialy. No i fajnie by bylo gdybym nie mieszkal w pokoju z jakims typem ktory uwaza ze jest synem Jahwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: wejdź na link to się dowiesz.....

 

Chciałam też sprostować - oddział dzienny to taki gdzie nie leżysz w szpitalu tylko przebywasz tam kilka godzin dziennie i popołudniu wracasz do domu - o takie "coś" ci chodziło?

 

Czy może o jakiś oddział leczenia nerwic itd, całodobowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś w tym katowickim szpitali na ul. Głowackiego 10 ? Dostałem skierowanie do szpitala psychiatrycznego i teraz mam dylemat jaki wybrać.

Zaburzenie osobowości.

*Monika* jak leczą zaburzenie osob. ? Warto tam iść czy lepiej na 7F jechac ?

 

 

element jeśli masz depresje,lęki to wydaje mi się ,że dobry szpital znajdziesz obok siebie i nie musisz jechać na drugi koniec Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lekarze odnoszą się jakoś po ludzku do pacjentów w tym szpitalu?jak wygląda opieka dentystyczna i internistyczna w tym szpitalu?czy tam zdarzają sie incydenty typu zapinanie w pasy i umieszczanie w izolatce za byle co?np.zato że pacjenci za często wychodzą ze swoich sal na korytarz?zakaz jedzenia cukru,zakaz komórek,ograniczenia odwiedzin,cenzurowanie korespondencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,traktuja pacjentow lepiej niz piguly.Dentysty tam nie maja,ale interniste tak.Takie incydenty zdarzaja sie wszedzie;) przynajmniej na 2 szpitale w ktorych bylam w obu sie to zdarzalo.Ale jako kara za wyjscie z sali to sie jeszcze nie spotkalam nigdzie.A skad tys znow wytrzasnal ten zakaz jedzenia ckuru i cenzurowanie korespondencji?;)Komorke mozesz miec z tym ze ladowarki nie,ale na ta ladowarke sa sposoby :).Jeszcze tylko dodam ze ja bylam na damskim,a tam jest przynajmniej z 13 oddzialow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

incydenty z zakazem jedzenia cukru,ograniczanie odwiedzin i cenzurowanie korespondencji były w kocborowie.o Toszku też niedawno była strona w necie o koszmarze w postaci pasów za to że pacjenci za często wychodzą ze swoich sal bo personel dba przede wszystkim o spokój.byłas na oddziale damskim ale jaki to był oddział?ogólny?młodzieżowy,dla przewlekle chorych?czy sądowy?byłaś w budynku z czerwonej cegły czy w sąsiednim tynkowanym?ile czasu tam spędziłaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×