Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Asertin 100 ale nie sa to takie same tabletki jak 50

(białe, w kształcie podłóżnego owala, takie rozciągnięte jajko Z kreską na środku, żeby można było przełamać. W listku ułożone symetrycznie jedna obok drugiej, 10 było w listku,)

100 to jest okragla bez kreski do przelamania. biala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Asertin biore już 3 lata na poczatku było to 50 teraz jest 150 ,podjałem naukę na studiach-informatyka i tak szukam sobie w internecie czy ktos ma podobny problem,brak,ucząc sie mam wielkie problemy z przyswajaniem wiadomośći jak cos zapamietam to za pare minut zapomnę,ciężko mi idzie ta nauka i niewiem co zrobić ,byłem u lekarza,powiedzial że trzeba ćwiczyc pamięć,ha,ha ale to nic nie da wiec poradze sie was drodzy forumowicze jakie znależć rozwiązanie?a moze znajdzie sie ktos kto studiuje?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu stres madox91? Sertralina (czyli to co jest w Asertinie czynnego) raczej pomaga w nauce. A co to za lekarz? Na co się leczysz Asertinem?

 

magdalenabmw, oj niestety... a na to trudno dostać receptę - chyba, że już ktoś się wrąbie a czegoś nie można na szybko odstawić. Ale wiadomo - jak ktoś potrzebuje to znajdzie. Jest tam też sporo całkiem fajnych ludzi (na forum połączonym z tym linkiem co podałaś). Ale niestety większość to tak jak piszesz.... W pewien sposób tak realizują sobie świat bo zazwyczaj sobie nie poradzili w tym realnym. Coś jak my tutaj - tyle, że wybrali inną (IMO gorszą) drogę.

 

Victorek, po co pytasz? Bo jak masz jakieś wyłuskane tabletki i nie wiesz co to jest to przykro to mówić, ale lepiej wyrzucić. A może dostawałeś coś i chcesz się dowiedzieć co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namiestniku- jak czytam co ci ludzie piszą na tamtej stronie to mam wrażenie, że to 15latki z gimnazjum co szukają fazy tanim kosztem... :?

 

Madox- ja studiuję, ale problemow z pamięcią nie mam. Może jakieś zioła na poprawdę pamięci? u jakiego lekarza byłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

Się Magda naczytałaś i zioła proponujesz. :) heh A poważnie - to czy to jest naprawdę problem z pamięcią jako taką? Czy z jej zablokowaniem w wyniku stresu?

 

 

Magda - tam są ludzie i po 40-tce. Ale fakt - większość to jakieś młodociane smarkacze wąchające klej czy coś. A duża część forum jest praktycznie niemoderowana więc... Natomiast są też działy o depresji, o leczeniu. Niektórzy naprawdę dużo wiedzą. Nawet podejrzewam, że część z nas jest i tam (albo odwrotnie). Nie bronię. A już absolutnie jestem przeciw propagowaniu wąchania kleju czy jakichś innym mózgo....bów. Jednak jest tam kilku naprawdę fajnych ludzi. A też takich co ich może być bardzo szkoda. Bo mają duży potencjał i tak skręcili w taki zaułek. Tak jak by przestali wierzyć, że wyzdrowieją. Niestety trochę ich rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczełam brac Asertin na nerwice natrectw mysli. Pomaga Wam ten lek? Czy jest on skuteczny?

mi pomaga częściowo, tzn myśli jest już mniej, zdarzają się takie okresy że nie ma ich wcale :smile: A zdarzają się i takie dni kiedy znów się pojawiają ale zdecydowanie jest ich mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 nie chce byc wyprany z wszelkich emocji...czuje sie wewnetrznie pusty jak bańka,jak robot bez uczuc po tym leku,przed jego braniem czułem sie zalękniony,smutny ale miałem uczucia,teraz nie czuje ani smutku ani radosci jedynie totalne zobojetnienie..moze mi dopaminy brakuje,jak sadzisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, bo dopamina to uczucia - dobre ale i te złe, dlatego czujesz lęk i smutek, ale to jest nasze życie niestety. Czasami gdy jest za dużo negatywnych uczuć dobrze się tak znieczulić ssri - ale nie są to leki idealne, bo czasami rabują nas z pozytywnych uczuć. Brak dopaminy także może objawiać się lękiem, ale i brakiem uczuć, motywacji i czucia przyjemności z rzeczy które powinny nas cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja watpie aby to było wynikiem jakiegos stresu i jestem pewien ze to od leku choć lekarze moga mi wciskać że to od choroby,sam to po sobie wiem jak sie czuje,zupelny brak myśli,przedtem gdy tego leku jeszcze nie bralem mialem ciag natretnych myśli teraz nie ma ich wogóle pozostał tylko lek ktorego sie nauczylem z biegiem lat ale mysli już nie ma,muszę bardzo mocno nateżyć swój umysl aby sie skupić na czymś i to przeszkadza mi w nauce na studiach a nauki jest bardzo wiele....hm.naprawde nie ma tu nikogo kto bierze asertin i studiuje lub studiował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zmęczenie jakby ciut mniejsze i nie przechodziłam na wyższą dawkę leku, ale urodziło mi się inne pytanie, do tych, którzy zażywali/zażywają dłużej niż ja. Po czym sie poznaje, że lek działa? Byc może mój już działa, a ja nic o tym nie wiem. Jestem ciut spokojniejsza, ale tylko wtedy, gdy nic się nie dzieje. Gdy stanie się coś niepokojącego - niekoniecznie zlego - wpadam w jakąs czarną dziurę. Cały czas jestem apatyczna, nic mnie nie cieszy, chętnie wycofuje się z życia na boczny tor, staram się unikać ludzi.

Po czym Wy poznawaliście, że lek działał, na czym w ogole ma polegać to działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×