Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo, ale to bardzo ciekawy lek, jego efekty kompletnie mnie zaskoczyły, tak na plus jak i minus. Nie wiem ile w jego działaniu na mnie jest wpływu pozostałych leków które biorę, nie da rady tego ocenić, niemniej jednak ta substancja zaciekawiła mnie i zasługuje na głębsze przestudiowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, mam na zbyciu 1 opak. Lyrica - 75mg - 56 kapsulek. Bez wnikania w szczególy podam, że dopiero po zakupie okazało się że mój tato nie musiał tego brać, a zwrotów apteka nie przyjmuje więc zostaliśmy z lekiem w ręku za 270zł. Opakowanie jest nienaruszone, mamy paragon .... i chcemy się tego pozbyć. Jeśli ktoś z Was miałby ochotę na zakup to udzielę rabatu w kwocie 70zł + pokryję koszt wysyłki. Chętnie dopowiem szczegóły jeśli kogoś to zainteresuje lub prześlę foto pudełka i paragonu. Zainteresowanych prosze o info na - waldekdodo@gmail.com. Pozdrawiam. Waldemar

 

Okazuje się, że nikt jak dotąd się nie zgłosił. Moja oferta (powyżej) nadal jest aktualna.

Zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj "zdrowy" maz bral Lyrike na chroniczny bol po operacji , nic to nie mialo wspolnego z psychika , troche go zmulalo w dzien w nocy lepiej spal ... wiec jak to jest ? na zdrowych nie dziala? po odstawieniu tez nie mial zadnych "brakow" a bral okolo 4 miesiace 150 i 300 na zmiane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem brać pregabaline i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W żaden sposób nie otumania, nie otępia i nie zaburzeń funkcji poznawczych. Również nie wycisza, ale rozluźnia, powoduje, że z czlowieka uchodzi całe nagromadzone, wewnetrzne napięcie. Ma wyraźne działanie przeciwlękowe.

Nie chcę zapeszac, ale chyba mogę go śmiało polecić osobom, które borykają się z wewnętrznym napięciem, sciskiem, uczuciem skrempowania. Zobaczymy jeszcze jak poradzi sobie z somatyka.

 

Ps ktoś wie kiedy kończy się patent Pfizera i można się spodziewać jakiś generykow? Ewentualnie gdzie w necie mogę znaleźć takie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps ktoś wie kiedy kończy się patent Pfizera i można się spodziewać jakiś generykow? Ewentualnie gdzie w necie mogę znaleźć takie info.

 

Nie znajdziesz . Patent może trwać jeszcze do Twojej czterdziestki . Drogie i dobre , co by nie patrzeć,,, mi też sie podobało ,ale Baclofen tańszy i wcale nie gorszy . Spróbuj .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, trudno rzuce palenia. Za paczkę idzie 11,60zł. Nie pytaj ile palę. Fajki nic nie dają. Teraz będę miał motywację. :D

 

kilka dni temu zachwalałeś topiramat (m.in. na rzucenie palenia), robisz switche z leku na lek coraz szybciej

btw będzie refundacja, ale tylko na bóle neuropatyczne http://www.aotm.gov.pl/bip/assets/files/zlecenia_mz/2013/118/REK/RP_85_2013_Lyrica.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, i dalej uważam topiramat za dobry wyciszajacy lek. Niemniej jednak dostałem opakowanie Lyrici za free, więc postanowiłem sprawdzić jak działa. Ciekawość podyktowana tym, że to jedyny lek zarejestrowany na zaburzeniw lękowe spoza antydepresantow.

Pregabalina nie wycisza, nie otumania ale rozluźnia, jednocześnie w żaden sposób nie wplywajac na funkcje poznawcze.Uważam że to dobre działanie, jak się utrzyma, chyba warto będzie dokonać cięć w domowym budżecie na rzecz pregabaliny. Natomiast jeśli komuś poza lękiem doskwiera agresja, nabuzowanie to właśnie topiramat może okazać się korzystniejszy. Ja pracuję intelektualnie plus robię drugi kierunek, więc trzeźwość umysłu jest w cenie. Wybierając lek o korzystniejszym dla mnie profilu nie wycofuje pozytywów co do topiramatu.

PS Fakt ostatnio częściej zmieniam leki bo nastapilo pogorszenie,wrócił lęk wraz z uciazliwymi objawami somatycznymi. Pewnie dlatego, że od maja do lipca brałem lamotrygine, która w moim przypadku się nie sprawdziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gojira, dzięki za informację. Czekam jeszcze na komentarz elfrida.

A czy ten lek działa choć ciutkę antydepresyjnie?

Pytam o to po pierwsze dlatego, że potrzebuje podnieść nastrój wraz z obniżeniem niepokoju, zniwelowaniem natręctw.

Po drugie, miałam trzy podejścia z tymi tabletkami. Za każdym razem czułam się jak na ssri, wymiekałam, najdłużej wytrzymałam cztery czy pięć dni. Drażliwość, płaczliwość, agresja, czarne doły, myśli o samounicestwieniu, splątanie, pobudzenie z atakami paniki włącznie (stan , w którym mam wrażenie, że dochodzi do spontanicznych wyładowań w oun, różni się trochę od typowego napadu lęku).

Jutro lub następnego dnia znowu spróbuje, ale bedę potrzebować wsparcia. Mam zamiar postawić koleżankę w stan gotowości, tu się może wypiszę, powywlekam smęty.

 

Dla rozjaśnienia, diagnoza bpd, zab. lękowe, nn, dysocjacje, dystymia, ptsd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White Rabbit, jestem na dawce 150mg z możliwością zwiekszania do 300 po miesiącu leczenia.

Apetyt jest zdrowy, rano w południe i wieczorem. Do tej pory do 18 miałem scisk a potem megaobzarstwo. Więc nazwałbym to naturalnym apetytem.

Jednak za krótko biorę. Gojira, bierze dłużej, ale też 60mg miansy, więc należy do osób że świetna przemiana materii.

Ja mam z kolei skłonności do tycia. Po miesiącu bede mogl sie wyoowiedziec.

 

Gojira, 150mg pregabaliny bierzesz w dwóch dawkach podzielonych. producent zaleca rano i wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White Rabbit, jestem na dawce 150mg z możliwością zwiekszania do 300 po miesiącu leczenia.

Apetyt jest zdrowy, rano w południe i wieczorem. Do tej pory do 18 miałem scisk a potem megaobzarstwo. Więc nazwałbym to naturalnym apetytem.

Jednak za krótko biorę. Gojira, bierze dłużej, ale też 60mg miansy, więc należy do osób że świetna przemiana materii.

Ja mam z kolei skłonności do tycia. Po miesiącu bede mogl sie wyoowiedziec.

 

Gojira, 150mg pregabaliny bierzesz w dwóch dawkach podzielonych. producent zaleca rano i wieczorem.

 

Elfrid, ja biore cala dawke na noc. Tak kazal lekarz, no i do tego to sa kapsulki, wiec i tak nie daloby sie podzielic.

Z przemiana materii u mnie nie najlepiej, wlasnie zabieram sie za diete. Utylam sporo jak bralam olanzapine i dotychczas brakowalo mi motywacji, zeby cos z tym zrobic. Mianseryna nie wplywa u mnie jakos szczegolnie na apetyt, neuroleptyki sa o wiele gorsze pod tym wzgledem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gojira, 2x75mg wychodi drozej okolo 60 zl niz niz 1x150mg zalezy od ile kapsulek w opakowaniu i w jakiej dawce.. Wiec z przyczyn ekonomicznych chyba tez zdecuje sie na taki schemat dawkowania. Zreszta brana wieczoremapetyt pobudzi glownie w nocy kiedy czlowiek spi.

 

Jeszcze jedno wazne pytanie. Czy pregabalina ustabilizowala cie emocjonalnie? Jesli tak po jakim czasie. Bioremtydzien i u mnie widac tylko efekt przeciwlekowy, fakt, ze skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem na noc , w południe i rano . Zawsze rano było ze wszech miar najbardziej optymalne.

Tak samo jest z pewnym innym lekiem o nazwie Donepezil , wszyscy i wszędzie piszą "na noc" , a na noc u mnie lipa , za to na dzień Super.

 

-- 08 wrz 2013, 19:54 --

 

Brałem na noc , w południe i rano . Zawsze rano było ze wszech miar najbardziej optymalne.

Tak samo jest z pewnym innym lekiem o nazwie Donepezil , wszyscy i wszędzie piszą "na noc" , a na noc u mnie lipa , za to na dzień Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×