Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Natrętnik napisał:

Na mnie arypiprazol dziala bardziej aktywizujaco w sensie ogolnego ogarniecia i motywacji, niz ten caly smieszny wellbutrin.

No i fajnie wiedziec ze tak dziala ;) A co z libido ?

Well to kaszana , wywalilem dwa opakowania tego chłamu bo naprawde nie wart 150zl jest , nie wiem czy 5zl bym dal 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„A powiedz mozna jakos porownac dzialenie Wella do Abilify czy moze zupelnie inny ma profil dzialania?”

 

 

@PiotrekLondon Abilify *nie zwiększa ilości noradrenaliny* w korze przedczołowej, to duża różnica względem Wellbutrinu, który jest selektywnym NDRI (blokuje transportery dopaminy i noradrenaliny).

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kucharz napisał:

 

Depresyjnie z powodu depresji, czy ograniczeń?


Wydaje mi się, ze to przez depresje. Dalej walczę z emocjami ze szkoły (trauma po gnębieniu), chociaż minęło już tyle lat... mam problem z akceptacja swojego wyglądu, tak poza tym to niczego mi w życiu nie brakuje. W takim sensie, ze mam dużo swoich rzeczy, w tym piękny samochód. Ale za rok wracam do kraju, samochód trzeba będzie sprzedać, a potem nowe studia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis duzo czytalem o Abilify na forach anglo jezycznych i tak jest duzo ludzi ktorzy pisza ze dziala fajnie sabilizujac nastroj i dodajac duzo checi do dzialania, w szczegolnosci objawia sie to tym ze jak zazwyczaj nie chcialo sie im wstawac z lozka tak podobno ich rozbudzilo i robia rzeczy ktorych dotychczas nie robili. Mysle ze moze Cie wyciszyc ale wiadoma rzecz na kazdego dziala inaczej:) 

 

Sam bede zaczynal za jakis czas z Abilify wiec naprwno podziele sie nowosciami 👍🏻🖐🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Natrętnik napisał:

Z tym rozbudzeniem do zycia to fakt, ale skutkiem ubocznym jest ze godz. 2-3 nad ranem czlowiek wyskakuje z lozka jak z procy 🙂 ale mi to nie przeszkadza. Wole to jak wstawac o 8-9 nieprzytomny i zaziewany.

 

Ja też tak wolę. Czekam az mój doktor dojdzie do wniosku, że chlorprothixen jest nie dla mnie. Walczę codziennie z myślami żeby z sobą nie skończyć, lękami i niepokojem. Nie wiem dlaczego trzyma mnie na Duloxetynie skoro ona nie działa na mnie tak jak się tego oczekuje. 

 

Póki co nie mogę doczekać się końca dnia , wczoraj poszedłem spać o 17:00, obudziłem się o 19:00 na chwilę, później o północy na chwilę, wziąłem leki i znów poszedłem spać i tak do 6:00. 

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ostatnio wrzucil mnie na mix 5 lekow to masakra: Lamitrin 200mg, Pregabalin150mg, Sulpiryd 100mg, Rispolept 2mg, Mirtagen 15mg. 

 

Takie cos mi zapodal to masakra, zamiast aktywizacji po Suliprydzie jedyne co mialem to lęk przed wszystkim, sennosc, rozmazane widzenie i kastracja totalna , orgazmu za nic nie moglem osiagnac a i ciezko bylo w pionie go utrzymac. 
 

Jak rozmawialem z druga lekarka to byla zdziwiona mowi na co panu to wszystko?? 

I miala racje, odstawilem Sulpiryd i Rispolept bo to byl jakis masakrator, zostawilem Prege, Lamitrin i Mirtagen(mysle zeby odstawic bo zamula za dnia bardzo). I teraz mysle wlaczyc do Pregi i Lamitrinu albo Buspiron albo Abilify, sklaniam sie jednak do Buspironu bo Abilify za duzo ubokow ma. Szkoda znowu zeby prolaktyna szla do gory jak wlasnie sie odbija od dna😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Natrętnik napisał:

Moim zdaniem to lekarz zrobil ci smietnik z tych lekow, pewnie interakcji nie brakuje. Zmien lekarza, ktory Ci przepisze gora 3 leki, z czego gora 2 antydepresanty. Ja zawsze jak bralem 5 lekow i wiecej, to czulem sie zle.

 

Właśnie pracujemy z lekarzem nad zmianami, odstawiam powoli co "niepotrzebne". Jestem wykończony lękami i niepokojem. Nie chce mi się nawet do wanny wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

Ja jak ostatnio wrzucil mnie na mix 5 lekow to masakra: Lamitrin 200mg, Pregabalin150mg, Sulpiryd 100mg, Rispolept 2mg, Mirtagen 15mg. 

 

Takie cos mi zapodal to masakra, zamiast aktywizacji po Suliprydzie jedyne co mialem to lęk przed wszystkim, sennosc, rozmazane widzenie i kastracja totalna , orgazmu za nic nie moglem osiagnac a i ciezko bylo w pionie go utrzymac. 
 

Jak rozmawialem z druga lekarka to byla zdziwiona mowi na co panu to wszystko?? 

I miala racje, odstawilem Sulpiryd i Rispolept bo to byl jakis masakrator, zostawilem Prege, Lamitrin i Mirtagen(mysle zeby odstawic bo zamula za dnia bardzo). I teraz mysle wlaczyc do Pregi i Lamitrinu albo Buspiron albo Abilify, sklaniam sie jednak do Buspironu bo Abilify za duzo ubokow ma. Szkoda znowu zeby prolaktyna szla do gory jak wlasnie sie odbija od dna😎

Chodza sluchy, ze arypiprazol nie tylko nie podnosi, a wrecz obniza prolaktyne przez swoj agonizm D2. Jedno moge powiedziec, ze libido chyba podnosi.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Natrętnik napisał:

Chodza sluchy, ze arypiprazol nie tylko nie podnosi, a wrecz obniza prolaktyne przez swoj agonizm D2. Jedno moge powiedziec, ze libido chyba podnosi.


A jak dzialanie w tym miksie co masz Sertalina plus Abilify? Jest jakies libido wogole czy cienko? Bo Serta kiedys fajnie na mnie dzialala lekka aktywizacja plus bylem zdecydowanie spokojniejszy dlatego pytam bo moze i by wrocil na taki miks...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arypiprazol podnosi libido ale brany razem z rispoleptem to ciezko. 

 

Mam takie pytanie jak dziala abilify w dawce 15 mg. Chodzi o to ze kiedys jak bralem 7.5 mg albo jak bralem 50 mg amisulpirydu to nasilily sie takie lęki ze jak mi sie przypomni jakas kompromitujaca sytuacja albo ze cos zlego sie wydarzy to az mnie ciarki przechodzą. Wczesniej bralem tylko rizpolept 2 mg a teraz abilify 15 mg od tygodnia i rizpolept 1 mg. Czy 15 mg abilify moze nasilac takie mysli stresowe czy raczej bedzie mulil i wyciszal jak 10 mg olzapiny? Jak zaczolem brac teraz abilify to sie to nasililo, nie wiem czy to takie dzialanie leku czy to chwilowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×