Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wyjście z problemów ku lepszemu życiu


BoomSAy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od dłuższego czasu nie mogę wziąć się w garść. Mam zaniżona samoocenę, a po drodze napotykam tylko same porażki lecz to z mojej winy. Patrzę na innych i obserwuje to co oni mają, a czego ja nie mam. Ktoś wyjedzie zagranice, albo ma lepszy samochód, a ja się dołuję bo jakoś świadomie uważam, ze nigdy tego nie będę mieć. Mam dopiero 20 lat, ale jakoś mi się nie uśmiecha. Nawet nigdy nie miałem dziewczyny w porównaniu z innymi. Zgromadziłem wiele materiałów i literatury na tema rozwoju osobistego i wszystko stoi w miejscu. Cały czas myślę jaka ścieżkę obrać w życiu i jak dorobić się jakiś pieniędzy, aby godnie żyć. W ostatnim czasie dość duzo interesowałem się elektromechanika pojazdowa, ale tu tez wszystko jakoś u mnie zamarło. Dosc malo zawieram znajomości, a to przez to, ze jest bardzo mało pewny siebie i nie potrafię utrzymać pozytywnej atmosfery tylko odbieram i widzę wszystko negatywnie. Wiem na czym stoję, ale jakoś nie mogę z tym walczyć. Niedługo przeprowadzam sie do Lodzi wiec moze tam uda mi sie cos zmienic w nowym srodowisku :)

 

A Wy co o tym myslicie ?

Jakies zyciowe rade doswiadczonych osob ?

 

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

Mysle, ze glowna przyczyna Twoich problemow jest brak konkretnych dzialan. Jak sam piszesz, w teorii wiesz, co powinienes robic, jednak paralizuje Cie sam moment wdrozenia tego w zycie.

Dodam, ze niestety, ale wiekszosc osob przed podjeciem zmian, dzialania paralizuje wlasnie sam moment podjecia pierwszych krokow. I ze nie jedna osoba to ogarnela, wiec i Ty dasz rade, jezeli to stanie sie Twoim priorytetem.

 

Sam zobaczysz, ze gdy zaczniesz po kolei malymi krokami przyblizac sie do celow, realizowac poszczegolne wazne kroki milowe z automatu zacznie rosnac Twoje poczucie wartosci, szacunek do samego siebie.

Zauwaz, ze osoby pewne siebie, takie sa, zazwyczaj w sytuacjach, w ktorych byly juz nie raz. Kazdy, gdy nie moze sie odnalezc w dabym temacie, traci grunt pod stopami. Dobrym startem do budowy pewnosci w siebie jest wlasnie wyspecjalizowanie sie w czyms konkretnym.

Pomysl - gdybys wiedzial, ze w danym temacie jestes w stanie odpowiedziec na prawie kazde pytanie, dyskutowac o nim godzinami, naswietlajac problemy pod roznymi katami, to czy nie bylbys w takiej sytuacji pewniejszy siebie?

 

Nie muszisz nawet osiagnac samego celu, zeby czerpac korzysci z pracy nad soba, sam proces dazenia do tego celu jest tu najwazniejszy.

 

Moglbym to samo napisac krocej:

Zrob piereszy krok, potem drugi, trzeci, kolejne, kolejny....

Samo myslenie nie ma sily sprawczej, nie ma co sie dziwic, ze w Twoim przypadku nie jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×