Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hydroxyzinum VP POMOCY !


968920

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc jestem tu nowa i za bardzo jeszcze nie wiem jak tu to wszystko wyglada na tym forum :P Ale mam pytanie bo cierpie na nerwice lękową, jestem w dosc zaawansowanej nerwicy. Objawy jej mam codziennie. Drżenie calego ciała, trzesace sie rece, zmeczenie, niepokoj, lęk,zawroty głowy, szybki puls,napiete miesnie. Nawet jak staram sie zajac czyms, wyjsc na spacer czy do sklepu to i tak czuje niepokoj. Biore xanax od mieciaca dwa razy dziennie,dzieki niemu nie mam juz takich mocnych atakow leku i paniki tak jak wczesniej i nie wkrecam sobie juz chorob,pomimo tych objawów,ktore wypisałam wyżej jakos nie panikuje lecz wiadomo nieprzyjemne to jest. Xanax mi sie konczy zostały mi dwie tableti i zauważyłam,że na poczatku jak zaczełam brać ten lek było okej objawy znikały, ale od kilku dni tak jakby xanax przestał działać pomimo, że go biore to nadal mam to co wyżej napisałam. Poszłam do lekarza po recepte na xanax, ale stwierdził, że juz wiecej mi go nie przepisze poniewaz moge sie od niego uzależnić w zamian zapisał mi hydroxyzinum VP 10 mg i mam brac ten lek rownież dwa razy dziennie. Czy ktos z was brał go? Pomogł na nerwice i lęki ? Jak sie po nim czuliscie ? Ja pracuje wiec w dzien chce jakoś wygladać , a słyszałam, że po nim od razu spac sie chce. Moge w ogole odstawic tak z dnia na dzien xanax i brac ten hydro ? Lekarz twierdzi, że za krotko biore xanax zeby sie uzależnić i moge go spokojnie odstawic i brac na drugi dzień ten hydro bo to jest to samo tylko nie uzależnia. W ogole też tak macie, że po tych psychotropach tak jakos dziwnie mowicie ? tzn chcecie cos powiedzieć, ale nie mozecie sie wysłowić, przekręcacie słowa albo jak cos piszecie to wpisujecie inne litery niż chcieliscie czy tylko mi juz tak na łeb dało ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

968920, Skorzystaj z wątku o lekach.

Każdy z nas różnie reaguje na leki, nawet przy Hydroxyzynie różne są doświadczenia. Nie zamuli jednak Cię chyba bardziej niż Xanax.

 

Jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć - leki nerwicy nie leczą. Pomagają tylko wyciszyć objawy. Z reguły wykorzystuje się je do tego, żeby wyjść na prostą, funkcjonować, ale przede wszystkim by móc zacząć pracę nad samym zaburzeniem. Z reguły korzystamy z pomocy psychoterapeuty ( najbardziej wskazany nurt poznawczo-behawioralny), można również poczytać i powdrażać różne sposoby. Jest sporo dobrej literatury, jak skrzętnie poszukasz i w formie książkowej i w necie. Droga wymagająca dużo pracy własnej , cierpliwości, ale jest to droga, a nie stanie w miejscu w bezradności.

Masz dobrego lekarza, Xanax jest lekiem uzależniającym, można stosować go doraźnie , w sytuacji awaryjnej, przy regularnym dłuższym stosowaniu powoduje więcej problemów, niż korzyści. Dokonuje autentycznego spustoszenia w i tak biednej głowie, a wyjście z uzależnienia jest koszmarem.

 

Po miesiącu stosowania są możliwie skutki uboczne odstawienia, ale miną, wspieraj się tą Hydroksyzyną.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, musisz obrać cel który przynosi korzyści długofalowe i prostujący Twoje pojęcie o sprawach codziennych. Leki owszem dają ulgę ale z biegiem czasu zamiast pracować nad sobą będziesz pracował nad tym jak zdobyć więcej tabletek co jest równoznaczne w popadanie w jeszcze większe zaburzenia. Musisz zmieniać swoją teorię na życie. To może wpłynąć na Twoje późniejsze postrzeganie wszystkich spraw i uczuć. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×