Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sentencje i Modlitwy które mogą nas wspomóc.


neon

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem kiedyś film jogina, który mówił że istnieją pewne myśli, sentencje czy zwroty, które mogą nas wspomóc w trudnych chwilach, dodać otuchy. I on podał pare przykładów z których jeden zapamiętałem:

 

"jestem bramą, którą żaden człowiek zamknąć nie może"

 

i chociaż nie wierze w żadną religię mi osobiście czasem pomaga modlitwa "ojcze nasz.."

 

macie jakies swoje przykłady których używacie lub może słyszeliśćie że komuś pomogło lub znaleźliście coś ciekawego w necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś film jogina, który mówił że istnieją pewne myśli, sentencje czy zwroty, które mogą nas wspomóc w trudnych chwilach, dodać otuchy. I on podał pare przykładów z których jeden zapamiętałem:

 

"jestem bramą, którą żaden człowiek zamknąć nie może"

 

i chociaż nie wierze w żadną religię mi osobiście czasem pomaga modlitwa "ojcze nasz.."

 

macie jakies swoje przykłady których używacie lub może słyszeliśćie że komuś pomogło lub znaleźliście coś ciekawego w necie?

Ta sentencja jest błędna,prawo przyciagania nie rejestruje słowa ''Nie''ani żadnych określeń negacji.Swidomość myslenia czyli kontrola myśli( bardzo trudna)..Wszystko o czym myślisz zmieniaj w pozytyw,w ten sam sposób się wyrażaj .Jeżeli narzekasz przyciagniesz wiecej sytuacji dających Ci okazję do narzekania.To samo jeśli słuchasz ludzi którzy narzekaja.Negatywne myślenie przyciąga negatywne wyniki.Dlatego osobiście bardzo sceptycznie podchodzę do wszelkiego rodzaju afirmacji czy sentencji.Dla mnie moc świadomego myslenia ma największą moc.Zdaję sobie sprawę ,że to ogromnie trudne ,ale nie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eteryczna, znam tą teorie, jednak myśle że też ma znaczenie nasze podejscie i personalny odbiór takiego "zaklęcia". mi osobiscie po wypowiedzeniu tego zdania robiło sie przyjemnie, jakby otwierała sie przede mna przestrzeń. no ale pewnie nie na wszytkich tak to bedzie działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i chociaż nie wierze w żadną religię mi osobiście czasem pomaga modlitwa "ojcze nasz.."

Może zainteresuje Cię to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przeniesienie_(psychologia)?

 

Mnie pomaga świadomość istnienia bezgranicznego spokoju. Kilka razy doświadczyłam błogostanu, który pozwolił mi się całkowicie oderwać od prozy życia, zachowawszy jednocześnie czujność. Stanowi dla mnie punkt odniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eteryczna, to znaczy że jeżeli jakaś afirmacja przynosi mi w danej chwil ulgę, to w dłuższej perspektywie może wyrządzić szkodę? nie siedze zbyt głęboko w afirmacjach, do końca nie znam zasad ich funkcjonowania ;)

 

a n u k, to że przenosimy swoje projekcje z ludzi na ludzi to chyba 80% tego forum wie, i często tu padają w dyskusjach takie zarzuty "że ktoś na kimiś projektuje coś" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie ty jesteś Miłością

Ty mnie kochasz

Panie ty jesteś Najwyższą Wartością

Ty mnie dowartościowujesz

Panie ty zapominasz o moich grzechach

sprawiasz, że nie wspominam sobie zła

Panie ty jesteś moim stwórcą

ty nadajesz sens memu życie

ty sprawiasz, że kocham siebie

Panie ty jesteś dobry dla mnie

Panie ty patrzysz na mnie z miłością

Panie ty obdarzasz mnie codziennie łaskami

Panie ty pomagasz mi się skupić na rzeczach dobrych,

którymi mnie obdarzasz

Panie ty jesteś odpowiedzią na moje problemy

Panie ty jesteś obecny w moim życiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, świetnie, dzięki :great: napewno sie jej nauczę.

 

 

Pod Twoją obronę

uciekamy się,

święta Boża Rodzicielko,

naszymi prośbami

racz nie gardzić

w potrzebach

naszych,

ale od wszelakich

złych przygód

racz nas zawsze wybawiać,

Panno chwalebna

i błogosławiona.

O Pani nasza,

Orędowniczko nasza,

Pośredniczko nasza,

Pocieszycielko nasza.

Z Synem swoim nas pojednaj,

Synowi swojemu nas polecaj,

swojemu Synowi nas oddawaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale jak się modlę 'Ojcze Nasz' to jakaś niewidzialna siła bardzo często próbuje mi oderwać jedną dłoń od drugiej. Potem skupiam się na walce z rękami a nie na modlitwie :twisted: Diabeł mnie chcę odciągnąć od Rozmowy z Panem, ale bez walki się nie dam :!:

 

'Ojcze Nasz' czuję tę Moc :!: , kiedy się modlę, ale to nic w porównaniu jak w Kościele pełno Ludzi w tym samym czasie się modli to dopiero czuć Całą Trójcę Świętą :!: . Wtedy czuję, jakby na serio się Ziemia otwierała :!: Zero Ściemy! Też tak Macie ? :shock: SupeR uczucie a jednocześnie Wielki Strach! Strach przed Wszechpotężnym! Strach przed Nim spowodowany jest, tym że nadal mam ohydne wnętrze :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×