Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uporczywe odruchy wymiotne - jaka przyczyna?


CrazyDiamond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dluzszego czasu walcze z nudnosciami i odruchem wymiotnym:-\ Zaobserwowałam go dwa lata temu, kiedy poszłam do dentysty po około roku przerwy ... już przy próbie zrobienia przeglądu okazało się, że jest to niemożliwe - każda próba włożenia do ust lusterka kończyłą się odruchem wymiotnym. Ostatecznie ząb został wyleczony w znieczuleniu podtlenkiem azotu, zresztą do tej pory tak się leczę (kosztowqne, ale działa).

Same nudnosci i odruch wymiotny zaczely mi towarzyszyć w różnych sytuacjach:

- mycie zębów (są dni, że mogę je umyć np. dopiero ok. południa),

- zbyt szybkie wstanie z łózka (moja rada na to jest taka, że nastawiam budzik poł godziny wcześniej i przez ten czas leżę, potem dopiero wstaję i ten odruch jest mniejszy),

- jazda samochodem (nawet kiedy prowadzę zdarza mi się odruch kaszlu i odruch wymiotny), ale nie zawsze...,

- są takie dni, że trwa on cały czas, a ja cały dzień albo żuję gumę, albo popijam wodę lub jem jakieś cukierki, bo wtedy tego odruchu nie ma),

- ćwiczenia fizyczne (ale nie zawsze).

Podsumowując, odruch wymiotny towarzyszy mi codziennie, jest mniejszy w soboty i niedziele, kiedy mogę się porządnie wyspać, bardziej nasilony rano, popołudniami mniejszy.

Inne objawy:

- od dwóch lat mam pokrzywkę i świąd po zjedzeniu różnych pokarmów.,

- od kilku lat migrenowe bóle głowy.

 

Odwiedziłam już wielu specjalistów: laryngologa, neurologa, lekarza zakaznego, gastrologa. Miałam gastro w narkozie - wszystko ok, tomografia - ok. Czekam na wyniki rezonansu głowy. Z powodu pokrzywki trafiłam na oddział alergologiczny, jednak badania wykazały tylko mały dermografizm oraz uczulenie na niektore warzywa. Gdybym nie brała codziennie jednej zaleconej tabletki przeciwhistaminowej, to drapałabym się niemalże po wszystkim co zjem- rzeczach mocno przyprawionych, z konserwantami. Zauważyłam, że po ograniczeniu słodyczy i przy jedzeniu rzeczy z niską zawartością salicylanów czuję się lepiej.

Wniosek z mojej tułaczki po tych specjalistach - fizycznie jestem zdrowa. A jednak - ciągle co mi jest, najbardziej uciążliwe są te odruchy wymiotne i migreny (bół głowy średnio raz w tygodniu).

Czy ktos z Was mial lub ma podobne problemy? Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×