Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mitomania/ Pseudologia fantastica


izabelawrona

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co rozumiesz przez mitomanię. Ja np. lubię opowiadać różne wymyślone historyjki na swój temat, począwszy od podkręcenia paru szczegółów na stworzeniu zupełnie innego ja skończywszy. Przy czym nie tworzę historii, które mają mnie uczynić kimś lepszym i ważniejszym, tylko ciekawszym. Np. opowiadam ludziom, że zajmuję się czymś zupełnie innym, niż naprawdę. Że urodziłem się w innym miejscu. Że mieszkałem w innych miejscach. Kluczowe jest to, by takie alternatywne konstrukty zapamiętywać i opowiadać osobom należących do tych samych kręgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie chce kłamać. Ależ to musi być uciążliwe, tak pamiętać co i komu się nawciskało ;D

Ale dla mnie to ciekawe zagadnienie jeśliby pomyśleć, że np. ktoś z forum z kim rozmawiamy codziennie, tworzy tu sobie od nowa historię życia i ciągnie to i ciągnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie chce kłamać. Ależ to musi być uciążliwe, tak pamiętać co i komu się nawciskało ;D

 

Paradoksalnie najgorsze jest przeniesienie kogoś z jednego kręgu do drugiego. Np. gdy kogoś poznajesz i pociskasz mu jakieś kłamstewka, ot tak by było śmiesznie. Po czym nieoczekiwanie wiążesz się z tą osobą i chcesz ją przedstawić rodzicom, którzy znają inne kłamstewka. Wtedy trzeba się nagimnastykować i powoli ujednolicać wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×