Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nadmierne analizowanie


Gość Serena66

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszystkiego nadmiernie nie analizować. Interesuje mnie informatyka i motoryzacja, ale za dużo analizuję, że to jednak nie moje pasje. Nie wiem czy to przez to, że rodzice chcieli mi wybić to z głowy. Tylko, że ja sobie nie potrafię tego wybić bo ja to lubię, a poza tym mnie do motoryzacji strasznie ciągnie. Siedzę wieczorami i czytam o nowościach z branży, patrzę sobie jakie samochody jadą przez ulicę(oceniam, które ładne, które nie), czytam o mechanice samochodowej, oglądam programy motoryzacyjne. A jak słyszę czasem to brzmienie samochodu czy widzę jakiś rzadki samochód to mi się bużka cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się perfekcjonizm i prokrastynacja. Analizowanie może służyć odroczeniu przeżycia konsekwencji związanej z podjęciem decyzji. Jest efektem lęku przed popełnieniem błędu.

Swoją drogą zdolność do koncentracji na analizowaniu jest zaletą w wielu dziedzinach. Gdyby udało ci się przekwalifikować jej dysfunkcyjną rolę na coś rozwojowego, to mógłbyś się w tym świetnie realizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się perfekcjonizm i prokrastynacja. Analizowanie może służyć odroczeniu przeżycia konsekwencji związanej z podjęciem decyzji. Jest efektem lęku przed popełnieniem błędu.

Swoją drogą zdolność do koncentracji na analizowaniu jest zaletą w wielu dziedzinach. Gdyby udało ci się przekwalifikować jej dysfunkcyjną rolę na coś rozwojowego, to mógłbyś się w tym świetnie realizować.

Nie chcę po prostu by się okazało, że znów popełniłam błąd. Tylko, że w motoryzacje brnę niczym płonący ogniem pasjonata.

Masz na myśli, że jak te analizowanie bym przekuła w coś pomocnego to w przypadku mechaniki by mi to bardzo pomogło?

Jak swojego laptopa naprawiałam to długo się zastanawiałam co jest z nim nie tak, ale udało mi się wszystko naprawić w nim. Ma 3 lata i nie ma żadnych usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam takie sytuacje, że po zainstalowaniu Windows 8.1 na laptopie na którym jest fabryczny Windows 8 pojawiły mi się monity o automatyczną naprawę, oraz niebieskie ekrany związane z kartą graficzną.

Zaktualizowałam sterowniki do kart graficznych bo w laptopie mam 2 karty, wyłączyłam większość niepotrzebnych dla mnie opcji w ustawieniach grafiki takie typu, że stosuj przyciemnianie, zanikanie.

Potem przestałam mieć te niebieskie ekrany. Następnie co do automatycznych napraw przypadkiem zauważyłam, że to w wyniku tego, że miałam tryb uruchamiania ustawiony jako selektywny. Jakoś mi się udało zrobić tak, że mam normalny tryb uruchamiania. Zmieniałam wtedy programy zabezpieczające komputer bo wgrałam Bitdefendera z płyty PC Formatu.

Do dnia dzisiejszego nie mam niebieskich ekranów i monitów o automatyczną naprawę. Laptop chodzi normalnie, nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×