Skocz do zawartości
Nerwica.com

Katolik czyli kto.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

edit./errata: Nie zadbałam o spójność przekładów, mea culpa. Brałam, jak leci z internetu, bo nie mam czasu.

 

No właśnie istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że po zapoznaniu się z Biblią ludzie odchodziliby od wiary.

I to zarówno mohery jak i uosobienia męczennictwa, bo do ani jednych ani drugich nie będzie ona w 100% trafiać.

Si. Część tak. Ja sama mam ogromny problem z Bogiem i Biblią, i religiami/religijnością człowieka. Zapewniam Cię jednak, że znam masę ludzi, którzy zachłannie czytają Biblię i jeszcze im się nie znudziło, a wiara tylko rośnie - da się. Wiążą z sobą wersety, kojarzą proroctwa, wyciągają coś dla siebie. Niektórzy są nawet bardzo inteligentni. I czują się szczęśliwi. Głupio byłoby stawać nad nimi i oceniać nasze szczęście jako lepsze i bardziej mądre do ich. No chyba, że nie jesteśmy szczęśliwi..

 

 

buka, WOW, znam więcej, bo myślę, że warto znać coś, do czego się czasem odnoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si. Część tak. Ja sama mam ogromny problem z Bogiem i Biblią, i religiami/religijnością człowieka. Zapewniam Cię jednak, że znam masę ludzi, którzy zachłannie czytają Biblię i jeszcze im się nie znudziło, a wiara tylko rośnie - da się. Wiążą z sobą wersety, kojarzą proroctwa, wyciągają coś dla siebie. Niektórzy są nawet bardzo inteligentni. I czują się szczęśliwi. Głupio byłoby stawać nad nimi i oceniać nasze szczęście jako lepsze i bardziej mądre do ich. No chyba, że nie jesteśmy szczęśliwi..

 

 

Mój ojciec znał Biblię na pamięć i mimo to wiary nie utracił (w sumie to się nie dziwię, bo była w wielu przypadkach dla niego dosyć korzystna)

Wiarę jednak utracili za to wszyscy na około niego :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat odnosiłam się do katolików wręcz wrogo. Potem poznałam trochę ludzi ze wspólnot neokatechumenalnych, ogólnie poznałam więcej wierzących, którzy starają się być lepszymi ludźmi i wiara im w tym pomaga i pogląd mój zweryfikowałam i zmieniłam. Sama jestem niewierząca, chyba od zawsze, dla mnie zawsze ST i NT brzmiał jak zbiór bajek, nie widziałam nigdy powodu czemu miałoby to być bardziej prawdziwe niż mity greckie.

 

Czasem zazdroszczę wierzącym "wsparcia" jakie mają niezależnie od sytuacji. No ale wiara nie jest kwestia wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasażer, w top500 wg listy jakichś modnisiów chodzących do starbucksa, to pewnie, ze nie jest.

daj przykład tych swoich głębokich "przekmin", pomijając, że środowiskiem naturalnych takich zwrotów jest raczej środowisko rapera, którego krytykujesz, a nie wiem czy teksty o prawdzie, o walce ze złem to coś płytkiego.

no ale wstaw swoje przykłady to porównamy :comone:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skisłby z ciebie ostro, a o czym ma nawijać? o entropii fszechśfiata albo o tym jak leci na boskich falach i rzuca w pedałów hostiami i ma orła w sercu mrzonki mrożonki? ma najlepsze punche, storytellingi, umie przyspieszyc, rozkminic, sa zaawansowane rymy, rzucilem ci bragge bo wg. mnie najlepiej udowadnia jego skillsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie rozmawiam z Bogiem. Bóg mnie wybrał, nie wiem czemu. Co noc przemawia do mnie Duch Święty, nawet miewam objawienia. Rozmawiałem o tym z księdzem ze swojej parafii, powiedział abym podążał za tym głosem. Dzisiejsze nauki kościoła są trochę wypaczone. Trzymam się tego co powiedział mi Duch Święty. Po prostu dla chamskich osób trzeba być chamskim. Nie można być owieczką i nadstawiać drugi policzek bo zostaniesz pożarty. Kto nie jest katolikiem ten nie zasługuje na szacunek.

 

o ja piernicze, trzeba mieć tylko nadzieję, że Duchowi nie przyjdzie do głowy szeptać Ci o sprzątnięciu niewiernych, będę omijać ścieżki rowerowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masturbow, Jestem pokojowym człowiekiem. Nigdy nikogo nie zabiłem. Jeżeli ktoś jest w stosunku do mnie chamski i mnie obraża i pluje na mnie to ja będę taki sam w stosunku do jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasażer, oj od razu ze skrajności w skrajność ;) Radar poruszył tematy bieżące - pogoń za trendami, poruszył tez temat prawd ponadczasowych, nie wdając się przy tym w filozoficzne technikalia, ma ten taki husarski styl, ale to wynika z jego ideałów i wartości.

 

a ten Twój przerost formy nad treścią i nutą, która nie wpadła mi w ucho, nawet jej nie zapamiętałem.

ja nie bede mówił o czym ma rapować, to jego problem.

 

Turbina, no właśnie chciałem Cie pouczyć, że pisze się "LEL" a nie "LUL" ale widze już się poprawiłaś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×