Skocz do zawartości
Nerwica.com

Być Polakiem,duma czy wstyd ?


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie.Czy być Polakiem to wstyd,czy duma ? Dla mnie duma.

Czy kiedyś się spotkaliście się kiedyś z twierdzeniem,że być Polakiem to wstyd.Ja niestety tak.

Dla mnie ten kraj to jedna wielka parodia, prowadzona wlasnie przez Polakow.

Bycie Polakiem to jednak w duzej czesci wstyd. Polska mentalnosc mnie rozwala.

 

Z drugiej strony, jesli spojrzec na ten cierpiacy nasz kraj, na zmaganie sie z codziennoscia, z ktora nie kazdy tu sobie radzi, glownie przez problemy finansowe, to wtedy jednak duma, ze tyle wytrzymujemy.

 

Ostateczna moja odpowiedz - pol na pol :mrgreen:

 

:papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim "wypadałoby" tak postępować,by móc się dumnie nazwać człowiekiem,nie ch*jem. Do tego zaś narodowość i duma z niej nie ma znaczenia,jeśli jesteś cebulionem,albo ch*jem,to duma z "polactwa" warta tyle co obsrany rzadkim klocem papier który wrzucamy do muszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież granice otwarte, jak komuś nie pasuje w Polsce, to zawsze może na zachód wyjechać i tam przesmiewać sie z policzków, jakcy to oni zaściankowi.

 

A te narzekania jak to w Polsce jest źle, też mnie powoli zaczynają wqrwiać. Hasła typu Polska to dziki kraj itp. W ogóle w Polsce jest najgorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska to dziki kraj bo nie chcę przyjąć tzw uchodźców i jej obywatele jak i obecny rząd są przeciw multi kulti i islamowi. Tak przynajmniej mówią zachodni politycy i nasza tzw elita PO, TVN, GW. Będąc na zachodzie czasami mi było wstyd za Polaków za ich zachowanie, publiczne pijaństwo, co drugie słowo na k i prymitywny rasizm no ale przecież większość się tak nie zachowywała. A ogólnej niechęci Polaków do emigrantów i tzw uchodźców nie można tylko tłumaczyć rasizmem i ksenofobiom tylko zdrowym rozsądkiem i fiaskiem polityki multi kulti. Nie jesteśmy ani żadnym narodem wybranym ani też jakąś zakałą Europy jak niektórzy usiłują wmówić.

Pamiętacie sytuacje z lata że śmiano się z tzw polactwa na plaży że odgradza się parawanami a później widziałem zdjęcia z plaż angielskich i co wyglądały podobnie, podobnie z skarpetami do sandałów też nie tylko w Polsce tak się noszą a poza tym to wg mnie nie jest wcale jakoś żałosne, też mi się zdarzało tak chodzić bo sandały mi skórę stóp obcierały. No ale dla tzw nowoczesnych Polaków to wiocha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być polakiem to być chorym.inwalidą i mięsem armatnim.w czasie wojny boogacze jako pierwsi znikali w okamgnieniu z polski do USA,UK,gdzie pieprz rośnie i łażą po tym świecie do 90tki.a biedni?są wówczas wygodniejszymi celami strzelniczymi od puszek bo puszkę trzeba samemu przynieść na strzelnicę,przyzwyczaić wszystkich instruktorów i właścicieli do jednego i powiesić na ramce przed kulochwytem oraz samemu odsunąć od siebie na określony dystans.żeby spieprzyć z tego kraju na dobre za granicą również trzeba zapierdalać.do pracy trzeba mieć jednak zdrowie aby zaspokoić wygórowane wymagania przełożonych i być wydajnym i produktywnym.widzieliście kuternogę,schizofrenika,downa,rakowca samoutrzymującego się latami na emigracji?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie,nigdy nie pisałem,że Polska to złe miejsce do życia.Polska dała światu,wielu wybitnych ludzi.Jacy ? To sprawdzić,trzeba w Wikipedii.
Ale ludzie na świecie zwykle o nich nie słyszeli, oglądam czasem program polandia i tam obcokrajowcy mieszkający tu niewiele wiedzą o polskich wybitnych ludziach a ci obcokrajowcy pewnie i tak prezentują wyższy poziom wiedzy od reszty. Ci z krajów katolickich znają JP II, inni czasem Wałęsę a Maria Curie( na zachodzie nie stosuje się jej polskiego nazwiska) i Chopin to dla większości Francuzi.

Polacy nie zapisali w historii świata i to zarówno polityki, nauki, sztuki się wielkimi sukcesami dziś pewnie najbardziej znany jest Lewandowski ale czy większość Polaków zna jakiś wybitnych Bułgarów, Węgrów, Rumunów, wielcy ludzie zwykle pochodzą może z kilkunastu najbardziej rozwiniętych państw świata lub i takich które zapoczątkowały poważne zmiany w jakiś dziedzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy powinni być dumni , dali się zmanipulować, to powinno budzić wstyd.

 

Polacy jako jedynie podbili Moskwę , byliśmy kiedyś największym państwem na mapie, francuzi zazdrościli naszym szlachcicom modnych ubiorów. Do dziś w innych państwach ludzie uczą się naszej historii której my nie znamy,którą nam zabrano. To jest kolejny wstyd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy powinni być dumni , dali się zmanipulować, to powinno budzić wstyd.

 

Polacy jako jedynie podbili Moskwę , byliśmy kiedyś największym państwem na mapie, francuzi zazdrościli naszym szlachcicom modnych ubiorów. Do dziś w innych państwach ludzie uczą się naszej historii której my nie znamy,którą nam zabrano. To jest kolejny wstyd...

o podbiciu przez Polaków Moskwy to nawet większość Polaków nie wie, co dopiero inni,no może poza Rosją gdzie z okazji wypędzenia Polaków jest święto narodowe.

 

Nauka historii w Europie jest raczej okrojona i niewiele tam jest historii Polski, obcokrajowcy mają zwykłe małe pojęcie o współczesnej Polsce nie mówiąc już o jej historii zwłaszcza sprzed XX wieku. Mój dawny przełożony w Anglii myślał że Polska walczyła u boku Niemiec i wspólnie zabijaliśmy Żydów a przecież Polacy walczyli o Wielką Brytanię, taki jest stan wiedzy prostych Europejczyków o Polsce. Zanim Polacy nie najechali jako robole zachodniej Europy wielu myślało że Holland i Poland to to samo, a jak już wiedzieli że taki kraj istnieje to kojarzy się z zimnem i wódką i generalnie Rosją- wielu myśli że mówimy po rosyjsku. Teraz się to może trochę zmieniło ale to skutek olbrzymiej ilości naszych emigrantów niż polskiej dyplomacji czy nauczania w tamtejszej szkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim Polacy nie najechali jako robole zachodniej Europy wielu myślało że Holland i Poland to to samo, a jak już wiedzieli że taki kraj istnieje to kojarzy się z zimnem i wódką i generalnie Rosją- wielu myśli że mówimy po rosyjsku. Teraz się to może trochę zmieniło ale to skutek olbrzymiej ilości naszych emigrantów niż polskiej dyplomacji czy nauczania w tamtejszej szkole.

 

Wybacz ale muszę napisać że głupoty piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos, pooglądaj sobie i poczytaj .

 

 

Bardzo lubię tego Pana, jest obeznany - >

 

 

i masz też dobrą stronkę z mapą imperium Lechitów

 

http://kronikihistoryczne.blogspot.de/2014_08_01_archive.html

 

 

 

 

A co do Twojej wypowiedzi zacytowanej przez Davina,powiem Ci szczerze że nie masz racji.

Dawno temu tak było że kojarzono nas z Rosją . Tylko dlatego że mamy podobny gen , przez co ukraińczycy , rosjanie i polacy wyglądają minimalnie podobnie. Co do Reszty...musiałabym się bardziej zagłębić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałam wywiad z jakimś polskim fotografem, który wyrażał się o polakach w negatywny sposób. Twierdził, że znaczna większość z nich to zaściankowy ciemnogród z wypranym mózgiem przez telewizję. Ludzie bez polotu i podstawowej wiedzy, których jedyną aspiracją na przyszłość jest niedzielny schabowy.

Zazwyczaj większość artykułów na większości portalach jest krytykowana, tak w tym przypadku było inaczej. Wywiad został odebrany pozytywnie.

Najwięcej plusów uzyskał komentarz, który brzmiał mniej więcej "sama prawda, polaki to cebulaki"

I tu rodzi się pewien wniosek wynikający z czystego rachunku.

Skoro znaczna większość polaków to tępy plebs i przy tym znaczna część przyznaje temu rację, to ewidentnie sami zaliczają się do tego zaszczytnego grona :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim Polacy nie najechali jako robole zachodniej Europy wielu myślało że Holland i Poland to to samo, a jak już wiedzieli że taki kraj istnieje to kojarzy się z zimnem i wódką i generalnie Rosją- wielu myśli że mówimy po rosyjsku. Teraz się to może trochę zmieniło ale to skutek olbrzymiej ilości naszych emigrantów niż polskiej dyplomacji czy nauczania w tamtejszej szkole.

 

Wybacz ale muszę napisać że głupoty piszesz.

 

Jeśli podważa się czyjeś zdanie to przydałaby się jakakolwiek argumentacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim Polacy nie najechali jako robole zachodniej Europy wielu myślało że Holland i Poland to to samo, a jak już wiedzieli że taki kraj istnieje to kojarzy się z zimnem i wódką i generalnie Rosją- wielu myśli że mówimy po rosyjsku. Teraz się to może trochę zmieniło ale to skutek olbrzymiej ilości naszych emigrantów niż polskiej dyplomacji czy nauczania w tamtejszej szkole.

 

Wybacz ale muszę napisać że głupoty piszesz.

Przynajmniej w UK tak o nas myślano do niedawna podobnie podejrzewam w USA oczywiście mówię o prostych obywatelach pracownikach fabryk i budowy a nie wykształconej elicie. W Niemczech podejrzewam że tak nie jest bo tam jest inne kształcenie i ludzie nie żyją w takim stopniu popkulturą no i jesteśmy ich sąsiadami. No ale tego że Polska odegrała wielka rolę w historii świata to raczej nikt nie twierdzi, zwłaszcza na zachodzie już chyba najbardziej nasi postkomunistyczni sąsiedzi( poza Rosją) najbardziej nas poważają bo zawsze byliśmy więksi i silniejsi od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, ale coś w tym jest. My lubimy przeciętność, od najmłodszych lat. Ci, którzy się wybijają są tępieni (jeśli nie przez struktury, to przez rówieśników). Równamy w dół, nie w górę. Jeśli ktoś jest bogaty, to na pewno ukradł (takie podejście widać nawet na tym forum). A ciemnogród i zaścianek najwidoczniej zaznacza się w sile kościoła katolickiego w naszym kraju i w głosowaniu na katoprawicę.

 

Co jednak nie oznacza, że nie mamy zalet, bo i takie się znajdą. Wielu moich znajomych, przebywających za granicą, twierdzi jednak, że oprócz kwestii ekonomicznych, najbardziej przeszkadza im właśnie ten światopoglądowy zamordyzm (np. niedługo znów zaczną się protesty moherów, bo jakiś teatr chce wystawić sztukę z seksem na pierwszym planie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czytałam wywiad z jakimś polskim fotografem, który wyrażał się o polakach w negatywny sposób. Twierdził, że znaczna większość z nich to zaściankowy ciemnogród z wypranym mózgiem przez telewizję. Ludzie bez polotu i podstawowej wiedzy, których jedyną aspiracją na przyszłość jest niedzielny schabowy.
Ale to samo można powiedzieć o większości obywateli tzw rozwiniętego świata tylko że zamiast schabowego jedzą Pizze, Fish and chips itp. Zawsze mnie wkurzają takie opinie jak tego fotografa jakoby tylko do Polaków to się odnosiło, tzw cebulaki są w każdych nacjach i nie ma co jechać po Polakach że są tacy straszni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, jednak nadal nie zmienia to faktu, że osoby, które tak narzekają na innych sami tworzą ową społeczność.

Jeśli samemu jest się przyczyną schematu, który mu przeszkadza to należałoby zacząć zmianę od siebie, bo wtedy to i otoczenie uległoby zmianie na te bardziej górnolotne, poprzez co nie kłułoby tak w oczy istnienie tych prostych.

 

carlosbueno a mnie bardziej "wkurza", że dostało się nawet naszemu schabowemu :lol: Wszak jest to nasza potrwa narodowa, a gardzi się nią jakoby wszystko zagraniczne to lepsze :D

 

Dodam, że sama nie jadam schabowych ale nie widzę nic złego jeśli ktoś je lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×